Wpis z mikrobloga

Planuję kupić dysk zewnętrzny na studia. W X-kom w Łodzi jest taki dysk: https://www.x-kom.pl/p/428806-dysk-zewnetrzny-przenosny-goodram-datago-320gb-usb-30-czarny.html

120 zł za 320 GB to chyba średnia cena? Zależy mi żeby był w miarę tani i wytrzymały, ma on służyć głownie do przenoszenia plików na uczelnię. W lapku mam SSD i HDD, nie odczuwam braku miejsca. Czy 320 GB to za mało na dzisiejsze czasy?

Może ma lub miał taki dysk i może się wypowiedzieć? Czy w ogóle nie opłaca się go kupować i szukać czegoś droższego? Jakieś propozycje? Byłbym wdzięczny za rady.
#dyski #kichiochpyta #komputery
  • 5
  • 0
@jezus_cameltoe
@Niestabilny
W sumie racja. Na razie będą to obrazy maszyn wirtualnych (studiuję informatykę), później nie jestem pewny. Prowadzący wspominał, żeby mieć nośnik przynajmniej 64gb, myślałem o pendrive ale dysk wydał mi się solidniejszy. Nie przewiduję dużej ilości zdjęć czy filmów. Możliwe, że będę bawił się Unity w ramach koła, ale to prędzej wezmę laptopa na spotkania.
@xpurbanx: tak na zaś - pendrajw jest TYLKO do przenoszenia danych, nigdy nie trzymaj na nim czegoś co nie może zostać utracone. Kiedyś jakiś student idiota całą pracę dyplomową zapisywał na pendrajwie i go zgubił, stracił wszystko.
  • 0
@jezus_cameltoe wiem o tym :d, interesuje mnie przeniesienie plików z punktu A do punktu B, dysk wydaje mi się pewniejszy i nie wiele droższy niż pendrive 64gb. Myślę że taki 320gb powinno mi starczyć, nie jestem tylko pewny czy cena jest adekwatna do jakości w tym dysku, opinie ma niby na +