Wpis z mikrobloga

jako, iż ostatnio testowałem internet mobilny różnych sieci i sporo przy tym narzekałem, muszę sobie pogratulować i ogłosić niedoścignionego zwycięzcę.

tak przedstawia się mój ranking z rejonu zachodniopomorskiego. miasteczko 20k.

plus - najsłabszy. LTE+ w godzinach szczytu dawało 150-300 kb/s, 3G chodziło jak "darmowy internet" ok 100kb/s. dodam, że plus posługuje się najbardziej oszukańczymi ulotkami i reklamami, typu: 14 dni darmowego testowania internetu - gdzie już w salonie okazuje się, że mogę go testować dopiero po podpisaniu umowy na 36 miesięcy. albo lepsze: 2x więcej youtuba z naszym pakietem - a potem dowiadujesz się, że ich pakiet to puszczanie filmów w zmniejszonej rozdzielczości i nic poza tym - żenada na maks.

orange - tutaj nie miałem poczucia bycia okłamywanym, a transfer był najtańszy. Prędkości nie powalały 3G średnio 400-800kb, LTE+ ok. 2mb/s. używałem ich usług najdłużej, bo cenowo wychodziło najkorzystniej. zasłużone drugie miejsce i pierwsze w kryterium ceny.

play - tutaj internet był najdroższy, lecz zaprawdę wart swej ceny. zarówno LTE+ (10mb/s+) jak i 3G (2mb/s+) śmigają aż miło. czasami w ogóle nie czuje potrzeby przeskakiwania na LTE (korzystam z różnych modemów). Dodatkowo play daje dużo bonusów za przenoszenie numeru, więc można cieszyć się darmowym netem praktycznie bez przerwy.

innych nie sprawdzałem, zostaje w play, dopóki nie przeprowadzę się bliżej nadajników orange ;]

#internet #internetmobilny #transfery #plus #orange #play #ranking #mojezmaganiazzyciem
  • 8
@szum_akustyczny: Test nie ma sensu, bo zależy od miejsca i odległości od stacji bazowych. Np. u mnie Play działa dramatycznie słabo, a najlepszy bez wątpienia jest T-mobile, nawet w godzinach szczytu po kilkadziesiąt Mb/s. A świadczy to niekoniecznie o jakości usług danej sieci, co o tym, co na początku napisałem.
@jamtojest: oczywiście, że tak. gdybym mógł przeprowadzić taki test, o którym mówisz, to już dawno zrobiłby to ktoś inny, a ja sam nie miałbym problemów z wyborem operatora. to mój ranking opisujący przygodę z operatorami, nie test. dlatego też zawarłem kilka innnych informacji, poza prędkościami zależnymi od miejsca.