•  

@Sloiko-student_1: ciekawe czy będziesz go używał 2 czy 3 dni

•  

@wysuszony zależy kiedy się nacieszę terminalem i innymi bzdetami xD

•  

@Gippo86: Ktoś ostatnio wrzucał, że w deepinie jest masa czarnych skrzynek i że niepokojąco często wysyła dane w neta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kryspin013: załatane dawno temu.. wysyłali do serwera statystyk ale zablokowali

•  

załatane

@Gippo86: "załatane" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Sloiko-student_1: Szybko wrócisz w objęcia Windowsa. Zaczną Ciebie wkurzać wszystkie niedorobione rzeczy w Linuxie. Skorzystaj tam z jakiegoś VPNa bez użycia terminala. Obejrzyj film z kodekiem H.265/HEVC w 4k, jeśli nie ma sprzętowego wsparcia z karty graficznej bo producenci nie dodają go w sterownikach dla Linuxa. Na komputerze z kartą dźwiękową inną niż zintegrowana, włącz muzykę ze Spotify lub z MP3 albo nawet z YouTube, na głośnikach 5.1 i zrób aby basy szły na głośnik basowy zamiast na centralny lub na wszystkie.

Poza tym, mniej do wszystkich pretensje, że ich MS Office nie otwiera poprawnie twoich plików z Open/Libre Office.

Dodatkowy pro tip: Netflixa obejrzysz w Firefoksie jak tylko ten automatycznie pobierze wtyczkę Videvine. Chromium tego nie zrobi i tylko wyświetli błąd. Google Chrome daje radę bez problemu, ale linuxiarze będą się śmiać bo to nie open source, szpiegujo i w ogóle.

Ja osobiście w XXI wieku chciał bym mieć interfejs do programu z którego korzystam, zamiast klepać zajęcia w terminalu, edytować konfigi.

•  

Tldr na dole

@pawelkoszalin2: soa#1 (oprocz 4k, nie mam). Netfilx śmiga w ff (chociaz przeniosłem się na kodi). Z kartami nie mam problemu (korzystam z dwóch naraz, cretive xfi pro i jakiś inny, nagrywanie wielościeżkowe w DAWie) i w sumie nigdy nie miałem problemu (w av linux piękne jest przypisywanie programu do karty btw, klikalnie).

(...) bez użycia terminala.
      Imho terminal znacznie ułatwia pracę, no ale to słowa linuksiarza, więc się nie liczy :p

Jeszcze tylko protona od valve ogarnąć i w10 przestanie być potrzebne prawie. Prawie, bo wtyczki vst do DAWów to .dll, więc no niestety.
      W10 w miarę wyrwanymi zębami działa miło (granie w domu i w firmach jak postawiałem to tak stoi. Jedynie te nieszczęsne update, a jeszcze zdalnie to już mogą być cyrki. Niedawno prawie wsiadłem w auto i pojechałem ręcznie to ogarnąć. 4 rebooty i się ożywił xD)

A propos msoffice, to śmieszną historię ostatnio miałem. Wpada ziomek do wspólkoatora, żeby ogarnąć w Wordzie automatyczne generowanie spisu treści i bardziej techniczne aspekty pracy dyplomowej czy czegośtam. Ziomek mówił, że tutoriale są ale na innego worda i tu już nie działa i robi w wordzie online (ale ciągle nie ogarnia). Potem próbowali zalogować się na konto m$ (po co, nie wiem). W końcu współlokator pobrał jakiegoś office, instalują, loguje się na konto swoje m$ (studenckie wordy i takie aprawy) i jakoś to uruchomili. 40minut. W między czasie, 3ci koleżka mówi, że używają libreoffice ale "to jest strasznie zjebane. Nawet prowadząca tak mówi" (xD). Ogarniają cośtam i się mnie pytają jak coś zrobić w wordzie. "Panie, nie wiem, libre używam, jestem zjebany, hehehe".
      Wiadomo, Word z Libre się mogą gryźć, no ale wtedy się w miarę możliwości z jednego korzysta.

No i własne skrypty w bashu to poezja, nawet niech nikt z tym nie handluje. Często zapisuję sobie różne linki, fragmenty tekstu i żeby je zapisać to trzeba otworzyć edytor, wkleić, ewentualnie zamknąć i w ogóle do kitu. No to cyk, skrypt, który zaznaczony tekst i po wciśnięciu jakiejśtam kombinacji, wkleja zaznaczenie do pliku z sygnaturą czasową (godzina), a każde pierwsze wklejenie w dniu, ładnie w nowej linii pisze datę.
      Mam też skrypt do kopii configów, mało istotne to za bardzo się tym nie przejmuję, ale backup bałbym się tym zrobić. Nie żebym nie wierzył swoim skryptom... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tl;dr Używać co komu wygodne.
      Miłego dnia Mirasy!

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@interface: "KDE Plasma jest najpiękniejsza" tylko karwa twarz barabasz, nie mogłem wyklikać terminala, a żadnego skrótu na to nie było xD. Nie wiem, czy to wina mint + kde, czy co. Musiałem na innej powłoce dociągnąć jakiś inny emulator, coby się w menu pojawił. Cinammon git, xfce ftw.

•  

•  

@interface: ale ja jestem upośledzony... Że na to nie wpadłem...

+: Gippo86
    •  

•  

•  

@interface: kde connect jest świetne. Z plasmy korzystałem dla testów ale będę wojował dalej. Mam skrypty na otwiranie ff z daną stroną, więc jakoś to działa ;)

Póki co bawię się z uefi bo kupiłem pc od kumpla i wcześniej nie grzebałem w tym(w10 veracrypt, mint lvm i mam cyrki troche wynikające z niewiedzy).

Dzięki za podpowiedzi

•  

@interface: a tel i pc mam do miksera wpięty. Partyzantka trochę, ale lubie tak grzebać :v

Smsy z terminala już wysyłałem. Boskie to jest

•  

@Sloiko-student_1: dorosnąć? I ściągasz Minta? :D

•  

@interface

znaczy w czym problem kazde UI do network-mangera wspiera dodawanie VPN z pliku i 100% pokrycie konfiguracji w GUI.

Ubuntu 18.04 LTS, brak obsługi importu konfiguracji z OpenVPN. Po dodaniu czegoś tam, można co najwyżej z palca wszystko klepać. Inne VPN bez GUI, tylko terminal.

zasadniczo to gdy jest dostępne 4k to oglądam w tym formacie na laptopie, ale ile % populacji ogląda 4k? wiekszość woli 720p

Bardziej chodzi mi o obciążenie procesora zamiast karty graficznej. Programowo to wszystko da się odtworzyć.

jeśli nie ma sprzętowego wsparcia z karty graficznej bo producenci nie dodają go w sterownikach dla Linuxa

masz kartę sprzed 2012?

Nvidia daje wsparcie dla HEVC tylko z profilem main 1, main 10 (najpopularniejszy) nie jest planowany.

Na komputerze z kartą dźwiękową inną niż zintegrowana,

mam master sound blasterX pro, działa bez problemów, out of box (arch)

włącz muzykę ze Spotify lub z MP3 albo nawet z YouTube, na głośnikach 5.1 i zrób aby basy szły na głośnik basowy zamiast na centralny lub na wszystkie.

jak wyżej, działa.

Na desktopie miałem z tym problem, nie mogłam przekonać Ubuntu do puszczenia basu na głośniku do tego przeznaczonym. Kiepsko też szło puszczanie muzyki stereo na głośnikach 5.1. Dopiero procesor w kinie domowym musiał sobie z tym radzić.

MS Office nie otwiera poprawnie twoich plików z Open/Libre Office.

WTF to już kompletny FUD mate, może wróć spać? MS Office od kilku lat wspiera open document format, wszystkiego rodzaju, to samo z google docs, też banga. niektóre kraje jak niemcy i szwajcaria mają wymóg prawny by pakiet biurowy wspierał ODF, więc inaczej MS nie mógłby dostarczać im softu do urzędów.

Niestety, nadal sporo ludzi na z tym problem. Albo się coś rozjedzie, albo w urzędzie mają starą wersję Office bez obsługi odf.

w Firefoksie jak tylko ten automatycznie pobierze wtyczkę Videvine. Chromium tego nie zrobi i tylko wyświetli błąd.

Netflix wymaga specyficznego DRM, na firefox działa, nawet przy paru trickach obejrzysz 4K, Chromium jest programem bazowym Google Chrome który nie ma (lub nie powinien mieć) zamknięto-źródłowych wtyków jakimi jest DRM, jak chcesz je załączyć to pobierasz Google Chrome nie Chromium.

Mam Google Chrome, chce aby wszystko działało. Brawo dla Firefoksa bo nie sprawia problemów. Chromium nieużywalny.

zainstaluj Plasma5 albo Gnome3 albo Xfce a nie i3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem Gnome 3 na Ubuntu. Nawet dodatkowe pluginy nie załatwiały sprawy. Zostaje rzeźba, która może przestać działać po kolejnym update.

•  

@interface: @pawelkoszalin2: Po co wam te spory? Jedni lubią terminala i dłubanie w systemie a inni nie. Ja mam radochę z tego jak fajnie wszystko mi działa na linuxie ale czerpię też przyjemność z samego procesu przygotowania środowiska. Nie oszukujmy się. Linuxowi brakuje stabilności w środowisku użytkownika bo samo jądro jest już dobre i dojrzałe, ale OOB wiele rzeczy jeszcze nie działa tak jak powinno lub mocno różni się w zależności którą dystrybucję wybierzemy. To jest piękne ale i problematyczne dla firm czy ludzi, którzy nie chcą grzebać w systemie. Z roku na rok jest jednak coraz lepiej. Spora w tym zasługa przenoszenia się wielu usług do internetu i platforma ma coraz mniejsze znaczenie

Gorące dyskusje ostatnie 12h

To uczucie kiedy spuszczasz się, żeby dogodzić pasażerce w BlaBlaCar i dojeżdżasz po nią na jej prośbę, chociaż wcale nie musisz tego robić, dowozisz do celu, po drodze pytasz kilka razy czy wszystko OK, czy nie ma jakichś uwag, potrzeb etc, a po odbytym kursie dostajesz ocenę "wszystko przebieglo jak trzeba:)polecam!", ale ocena wystawiona przez pasażerkę to 4/5, więc spada Ci średnia ocen. No kurwa, co trzeba mieć w głowie...

#gorzkiezale #blablacar #logikarozowychpaskow
    pokaż całość

odpowiedzi (102)

Co te różowepaski to ja nie wiem
    Stoję przed przejściem dla pieszych i czekam aż ktoś mnie przepuści. Jedzie #rozowypasek meganką. Widzę, że nie zwalnia tylko jedzie swoim tempem dalej. Nagle przed samymi pasami po hamulcach no i typ za nią nie spodziewając się tak gwałtownego manewru wjechał jej w dupę.
    Strzał wyglądał na dość intensywny, więc podchodzę najpierw do niej i pytam czy wszystko w porządku. A ona na mnie z mordą, że to moja wina bo kurwa stałem przed tymi pasami.
    Pytam w jaki moja osoba wpłynęła na tak durną reakcję, jaką było nagłe hamowanie. Bo ja mogłem jej wyskoczyć pod koła xD
    Zapytałem się jeszcze gościa czy jemu nic się nie stało i poszedłem w swoją stronę
    Typowy #rozowypasek w akcji - winni wszyscy na około tylko nie ona
    #logikarozowychpaskow #rozowepaski #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (74)

Witamy Pan vipok! W kolejnym #rozdajo seksowna bielizna damska Obsessive. Mamy dla was 2 sztuki tak więc plusujcie, a w komentarzu piszcie który numer wybieracie. Koszulki są w 1 rozmiarze - S/M/L (fajna rozciągliwa tkanina Obsessive 3SKnit). Losowanie jutro o 15:00

Jeśli szukacie pomysłów na prezent dla #rozowypasek , bielizny damskiej i męskiej zapraszamy do naszego sklepu Kontri.pl

P.S. Aktualnie mamy promocję z darmową dostawą, ale specjalnie dla was kod na dodatkowe 10% - wruci bo przecież wiadomo, że #kubica #wruci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. 2 Wpadnijcie na nasz Facebook, też będzie mały konkurs.

#rozdajo #zadarmo #kodyrabatowe #bielizna #bieliznaboners #biustonosz #moda #modadamska #ladnapani #slodkijezu #ubierajsiezwykopem #cycki #nsfw #prezent #rozowepaski
    pokaż całość

odpowiedzi (422)