•  

  Dzisiejszy #protest z perspektywy użytkownika. W trakcie studiów za bardzo nie korzystałem z #taxi- jestem centuś z małego miasta, jak widzę komunikację nocną co 30 minut to po co mi taksówki ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Od jakiegoś czasu zdarza mi się korzystać z #uber i taksówek. I naprawdę rozumiem, że uber ma swoje za uszami, i że to działalność na pograniczu przepisów. Ale jeśli chcę pojechać do centrum, to zamawiam ubera, pokazuje że zapłacę 14 i płacę 14. Aplikacja działa coraz słabiej, kierowcy porzucają kursy przez politykę firmy (tu odpowiedzią jest #taxify), ale jeśli samochód po mnie podjeżdża, to wszystko już wiem. Zgadza się - opel astra, czysty, z uśmiechniętym Jurijem za kółkiem. Jeśli zamówię taksówkę, to się niczego nie dowiem wcześniej, albo "tak około 20 zł", a zdarzało się, że to 20 zł zamieniało się w 30. Zamawiam #mytaxi, super - 12 zł. A jak przychodzi do płacenia? 21 zł. W imię czego mam płacić więcej za gorszej jakości usługi?

  Trafiłem kiedyś kierowcę, który z uśmiechem opowiadał mi, że jeszcze nie za bardzo ogarnia mytaxi, bo trochę najebany był na szkoleniu. Zatem ja i znajomi tłumaczymy mu, na czym to polega. Muszę go prowadzić jak nawigacja, bo "znów te jednokierunkowe chuje robią". Dodatkowo co drugie zdanie o "złodziejach z ubera", bardzo fajnie nawiązujesz rozmowę z pasażerami ziomek. A na koniec gość wystawia rękę po hajs, w ogóle nie rozumiejąc, że opłata została już dokonana (oczywiście +70% do wyjściowej). Muszę mu dokładnie wyjaśnić znów sposób działania aplikacji, żeby kolegę puścił z siedzenia pasażera. A na koniec "no hehe chłopaki, to może jeszcze jakiś napiwek".

  Całkowita uczciwość całkowitą uczciwością, ale liczy się też jakość usług. Z tych taksówkarskich niemal nigdy nie jestem zadowolony. Jeśli taksówki zapewnią jakość przynajmniej na poziomie ubera, można się zastanawiać, czy chcę zapłacić więcej za pewny i całkowicie legalny przejazd. Zastanawia mnie też, czy wszystkie osoby bojkotujące ubera i taxify robią to samo w odniesieniu do airbnb, które dla innego rynku jest tym samym.

  źródło: 716593-GTA5 2017-09-11 19-13-38-445.jpg

  +: h..e, dylon +8 innych