Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy #protest z perspektywy użytkownika. W trakcie studiów za bardzo nie korzystałem z #taxi- jestem centuś z małego miasta, jak widzę komunikację nocną co 30 minut to po co mi taksówki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Od jakiegoś czasu zdarza mi się korzystać z #uber i taksówek. I naprawdę rozumiem, że uber ma swoje za uszami, i że to działalność na pograniczu przepisów. Ale jeśli chcę pojechać do centrum, to zamawiam ubera, pokazuje że zapłacę 14 i płacę 14. Aplikacja działa coraz słabiej, kierowcy porzucają kursy przez politykę firmy (tu odpowiedzią jest #taxify), ale jeśli samochód po mnie podjeżdża, to wszystko już wiem. Zgadza się - opel astra, czysty, z uśmiechniętym Jurijem za kółkiem. Jeśli zamówię taksówkę, to się niczego nie dowiem wcześniej, albo "tak około 20 zł", a zdarzało się, że to 20 zł zamieniało się w 30. Zamawiam #mytaxi, super - 12 zł. A jak przychodzi do płacenia? 21 zł. W imię czego mam płacić więcej za gorszej jakości usługi?

Trafiłem kiedyś kierowcę, który z uśmiechem opowiadał mi, że jeszcze nie za bardzo ogarnia mytaxi, bo trochę #!$%@? był na szkoleniu. Zatem ja i znajomi tłumaczymy mu, na czym to polega. Muszę go prowadzić jak nawigacja, bo "znów te jednokierunkowe #!$%@? robią". Dodatkowo co drugie zdanie o "złodziejach z ubera", bardzo fajnie nawiązujesz rozmowę z pasażerami ziomek. A na koniec gość wystawia rękę po hajs, w ogóle nie rozumiejąc, że opłata została już dokonana (oczywiście +70% do wyjściowej). Muszę mu dokładnie wyjaśnić znów sposób działania aplikacji, żeby kolegę puścił z siedzenia pasażera. A na koniec "no hehe chłopaki, to może jeszcze jakiś napiwek".

Całkowita uczciwość całkowitą uczciwością, ale liczy się też jakość usług. Z tych taksówkarskich niemal nigdy nie jestem zadowolony. Jeśli taksówki zapewnią jakość przynajmniej na poziomie ubera, można się zastanawiać, czy chcę zapłacić więcej za pewny i całkowicie legalny przejazd. Zastanawia mnie też, czy wszystkie osoby bojkotujące ubera i taxify robią to samo w odniesieniu do airbnb, które dla innego rynku jest tym samym.
Pobierz Maljevic - Dzisiejszy #protest z perspektywy użytkownika. W trakcie studiów za bardzo...
źródło: comment_s65HE4rQvqfO2Nj3A1FHBCbwUCKMmv8r.jpg
  • 2
@Maljevic skoro poruszyłeś temat airbnb to powiem Ci tyle, żebyś porozmawiał z mieszkańcami danego budynku, którego jeden z mieszkańców wpadł na idealny pomysł na biznes wynajmując mieszkanie na doby
@Krowa_i_kurczak: Ale ja przecież w ogóle nie oceniłem tego typu działalności z perspektywy otoczenia. Akurat znam kilku bojowników o prawa taksówkarzy, którzy z airbnb nie mają żadnych problemów, stąd takie przemyślenie.