Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś z mirko, kto gra w #pokemongo na #pocophone od xiaomi i mógłby mi powiedzieć jak gra sprawuje się na tym telefonie? Procesor i ilość RAMU sugerują, że gra powinna działać miodnie, ale spotkałem się z zarzutami o nie najlepszym GPS, ktoś jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć? Rozważam jeszcze zakup One Plus 6, więc graczy z nim też chętnie wysłucham.
  • 11
@poziomek90: ogólnie to zacząłem rozważania od One Plusa, porównując różne modele zachwyciłem się baterią i ceną Pocophone'a, lecz cena One Plusa również jest dla mnie do przyjęcia. Na Poco jestem prawie zdecydowany, ale jeszcze drążę różne problemy, o których gdzieś tam wyczytam. Na 14-dniowy zwrot nie mogę liczyć, bo będę brał fakturę na firmę.
@Majam: Mam Poco i pod względem wydajności jest genialny. Poksy się nigdy nie zacinają, gra włącza się w 10 sekund, wszystkie akcje wykonuje się błyskawicznie.

Jeżeli chodzi o GPS to niestety prawda. Zdarza mu się świrować. Przez parę tygodni nie chciał mi w ogóle łapać w pracy (duży biurowiec), gdzie musiałem korzystać z innego telefonu. Zdarzyło się też że przez kilka godzin telefon w ogóle nie chciał złapać GPSa nigdzie (nawet
@Vaerlin: szajsy, to żeś powiedział, huhu...
@Majam: ten powyżej pewnie sugeruje tylko ajfona i to najlepiej w wersji o 6tys zl droższej od poco. Nie no szanujmy się, poco jest w świetnych parametrach i widzę masz zdrowe podejście. A może coś innego, typu mix 2s, vivo? Są w cenie tego oneplusa. Nie rozumiem fenomenu oneplus, nic szczególnego po prostu:)
@Dryblas o kurde dobrze za piszesz... Właśnie chciałem zamawiac go z Chin ale teraz jeszcze raz przemyśle sprawę...

Czy ta zmiana ustawień jest jakaś skomplikowana? I po tych zmianach nie szaleje na dworze?
@Dzordz: Po ostatnim już nie szaleje, co dziwne, bo nie było żadnych aktualizacji orpogramowania.

Nie jest skomplikowana, po prostu zmieniałem kilkukrotnie tryb lokalizacji (wysoka dokładność -> tylko urządzenie -> wysoka dokładność) + kilkukrotne restarty telefonu i GPSa i włączanie/wyłączanie wifi, żeby urządzenie korzystało z okolicznych sieci do dokładniejszej lokalizacji

Jeżeli miałbym coś obstawiać to po prostu GPS w tych telefonach jest dość słaby, na czymś musieli oszczędzić tworząc takiego budżetowego benchmarka,