Wpis z mikrobloga

"Coraz więcej wkoło ludzi. O człowieka coraz trudniej."
Edward Stachura

Ostatnio usiadłem sobie na zielonogórskim deptaku i przez godzinę obserwowałem ludzi. Przytłaczająca większość gdzieś się śpieszyła - niektórzy wręcz biegli. Byli tacy, co z nosem w smartfonie! W tym tłumie zagonionych ludzi czułem się na tej ławce, jak ktoś z innej bajki, jak jakiś dziwak. Czasami też przewijali się jacyś turyści, którzy robili zdjęcia wszystkiego i niczego. Zrozumiałem że życie wpółczesnych Polaków koncentruje się głownie na zdobywaniu środków do życia, a wszędobylska biurokracja i kolejki dokładają im cegieł do plecaka. Poświęcamy na to większość dnia, a tak mało czasu na konsumpcję tego wszystkiego i cieszenie się owocem swoich rąk. Ta przerażająca szalona gonitwa tworzy między ludźmi coraz większe bariery i ograbia nas z radości życia. Nie taki był plan Boga wobec jakości ludzkiej egzystencji!

"Widziałem zajęcie, które Bóg dał synom ludzkim, by się nim zajmowali. Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce, żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca.

Poznałem, że nie ma dla nich nic lepszego niż to, by każdy się radował i czynił dobrze za swego życia, a także to, by każdy człowiek jadł i pił, i widział dobro za cały swój trud. Jest to dar Boży." (Kaznodziei 3:10-13)

#cytaty #obrazki #ciekawostki
bioslawek - "Coraz więcej wkoło ludzi. O człowieka coraz trudniej."
Edward Stachura
...

źródło: comment_Cbt1ESpcbW0o0hfZygcPQ5UHQ4kdA89y.jpg

Pobierz
  • 10
@bioslawek: Co nie oznacza że mam się zgadzać na taką rzeczywistość. Z resztą walczyć też mi sie już nie chce. Róbta co chceta. Byle z dala ode mnie. Poza tym religia mi zabrania, a dawanie rozgrzeszeń w kółku wzajemnej adoracji na pokaz jest tyle samo warte co płacenie za rozgrzeszenie. Czyli nic.
A co, do polsatu chcesz z tym iść?


@Iceash: Sam do mnie przyszedłeś i zacząłeś smęcić, to rozmawiam z grzeczności. Ale jak się nie podoba moja gościna, to w tył zwrot, naprzód marsz i i z szybkością sokoła wracać skąd przyszedł!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)