Wpis z mikrobloga

@magicznyKrzysztof:
Z doświadczenia wiem, ze niestety żaden czujnik zamiennik nie będzie działał dobrze i szczególnie w przypadku przepływki często lepiej kupić ori używkę ze szrotu niż nowy zamiennik. Możesz spróbować podłączyć ELM327 - dane na żywo z przepływki powinny być dostępne po OBD II i zobaczyć co się dzieje jak silnik zaczyna świrować. Może się okazać, ze to wcale nie przepływka wariuje a np lejący wtryskiwacz (miałem tak w peżu 2.0
@magicznyKrzysztof:
Warto mieć, bo za kilkadziesiąt złotych można mieć podstawową diagnostykę w telefonie (polecam apkę Torque - póki co połączyła mi się z każdą marką na której próbowałem). Nawet jak check engine wyskoczy w trasie to można szybko zdiagnozować czy to coś poważnego czy można spokojnie dojechać do domu. No i stówka w kieszeni za skasowanie błędu po usunięciu usterki.

Co do twojego problemu, to bym Ci polecił zagadać z ekipą
@fabek: jak znasz się na mercach to jaki silnik i jaki rok z w204 byś polecił? Przymierzam się do tej c klasy właśnie ale mam słabe rozeznanie. Kolega mówił że tam ogólnie każdy silnik jest dobry ale lepiej nie brać kompresorów bo to stara technologia.