Wpis z mikrobloga

Kto chcę zostać #python developerem?


i zrobić fajną stronę w #django aby była do portfolio, a co najważniejsze, czegoś nowego się nauczyć


i nie wie czy dobrze zaprojektował bazę danych #sql, bo chce stworzyć "klona" olx (pic rel)


---
Dzień dobry!
Napiszcie co poprawić i co dodać.
Dziękuje i Pozdrawiam!
#programowanie
Zik3n - Kto chcę zostać #python developerem?
SPOILER
i zrobić fajną stronę w #djang...

źródło: comment_EGMytouDpUSN6alW3uxEptlYDjqltxyn.jpg

Pobierz
  • 11
@sokytsinolop: Ale wartości w "parent" będą się powtarzać.
@Lethal_Jelly: W takim razie jaką długość powinno mieć pole phone_number? I masz rację z sub_category
varchar(50) nie ma sensu

Myślałem, że się zawszę daję jakąś długość bo wtedy jest dobrze (nie pamiętam już dlaczego :/)
@Zik3n: jesu, dajesz referencje na id w kolumnie parent,potem tylko aktualizujesz jeden wiersz ;d
dwa fajnie jak model bazy daje dobre fundamenty i rokowania na przyszlosc ale wezcie pod uwage ze to jest do porfolio i w pierwszym nawet podejsciu nie musi byc super idealna i 'optymalna' to nie projekt lazika marsjanskiego.
@Zik3n kategorie i podkategorie w jednej tabeli trzymaj. Pamiętaj że podkategorie też mogą między dalsze podkategorie. Argumentu o zmienię nazywa nie rozumiem, bo w patent trzymasz tylko ID parenta.
@Zik3n: wg mnie:

1. phone number do zmiany
2. zamiast charów dawałbym nvarchar (o ile w tej Twojej bazie coś takiego jest)
3. warto dodawać prefiksy do tabelek to nie będziesz musiał robić aliasów. Więc np:

Tabela Classfield:
claIdclassfield
claId
customer
claTitle
claPrice

itd..

Łączysz się wtedy po claIDCategory = scaIDCategory, bez aliasów dużo przyjemniej się pisze.