Wpis z mikrobloga

#polska jest niesamowita i mimo porąbanej polityki, spieprzonego systemu podatkowego i represji, stajemy się bogatym krajem, czy tego chcecie czy nie. Oglądałem film, jak zagraniczni ludzie zachwycają się polską gospodarką i progressem ostatnich 30 lat. Stawiają nas na miejscu azjatyckich tygrysów czy "nowych Niemiec". Pod filmem 10 tysięcy #!$%@? z Polski wypisuje swoje wypierdy o ZUS, podatkach i że jesteśmy biedni, "a większość zarabia minimalną krajową" :D (nie znam ani jednego człowieka z minimalną)

#ekonomia #gospodarka
  • 18
@Kaczypawlak: u mnie w rodzinie też "biedę klepią", ale zawsze się znajdzie forsa na nowe "używane" auto, nowego smartphona, czy wycieczkę do Bułgarii :) a tak marudzą o "biedzie" :D
film mógł być ustawiony, niczego nie można być pewnym w dzisiejszym świecie, ale jeśli ktoś nie widzi zmian w Polsce, to musi być ślepy ;)
u mnie w rodzinie też "biedę klepią", ale zawsze się znajdzie forsa na nowe "używane" auto, nowego smartphona, czy wycieczkę do Bułgarii :) a tak marudzą o "biedzie" :D


@brainupgrade: W sumie to teraz kosztuje grosze.

film mógł być ustawiony, niczego nie można być pewnym w dzisiejszym świecie, ale jeśli ktoś nie widzi zmian w Polsce, to musi być ślepy ;)


@brainupgrade: No dobra, ale za Gierka też był rozwój,
no dobra, ale nie o tym głównie wpis, ale o tej szarańczy, która zalała komentarze swoim gównem :)


@brainupgrade: przecież taki ZUS czy skarbówka to serio utrapienie dla normalnych ludzi, w sumie zawsze możesz być słupem mafii vatowskiej albo jeszcze lepiej nią sterować. Pracując dla zachodniej korpo też zarabiasz kokosy, ale nie zmienia to tego, że pracujesz dla kogoś. Zawsze też możesz obstawić jakąś partię i zrobić szybką karierę, jak obecny
Nawet jakbyśmy byli jak Nadniestrze, lepiej pisać, że jest zajebiście i niech zagraniczniaki zazdroszczą :D Wypłynęła mentalność robaków


@brainupgrade: To tak Francuzi robią i Żydzi, u nich wszystko ok, ale we własnym kręgu zawsze piorą brudy, poza tym nie wiem czy to dobre, że Niemiec klepie nas po plecach i chwali, lepiej jak to zrobi swój.
sugerowanie, że to dzięki łunji się rozwijamy to tak jak sugerowanie przez polityków z plakatów, że rozwój zawdzięczamy ich ciężkiej pracy


@Troester: nudzi mnie już to powoli ale spróbuję jeszcze raz. Wydrukuj ten wykres, przyłóż linijkę do lat 1991-2003. Weź ołówek do ręki i przedłuż tą linię, jesteśmy pod wynikiem z 2012 czy nad? Oczywiscie twoim argumentem bedzie że przecież wcale tak nie musiałoby być, że bez UE bylibyśmy Szwajcarią albo
werdum18 - > sugerowanie, że to dzięki łunji się rozwijamy to tak jak sugerowanie prz...

źródło: comment_UoFEl0Y5ZH6v7v5SR1hQkTzz68io1JSd.jpg

Pobierz
@Troester: ale przed 2004r ludzie też "codziennie #!$%@?" i co? Dlaczego ignorujesz miliardy zł na infrastrukturę, miliardy złotych od emigrantów zarobkowych z zachodu, wolny handel wewnątrz UE, otworzenie się rynków zbytu na zachód i resztę świata (Japonia, Kanada, Singapur i inne), Stefa Schengen- jeździsz po calej Europie na dowodzie osobistym. #!$%@? dlaczego to wszystko ignorujesz?
werdum18 - @Troester: ale przed 2004r ludzie też "codziennie #!$%@?" i co? Dlaczego i...

źródło: comment_l05RxMd8MfO4N18eP47B70w3P5qvIGNq.jpg

Pobierz
@werdum18: no dobrze, a te miliardy zł na infrastrukturę, miliardy złotych od emigrantów zarobkowych z zachodu to skąd unia wzięła?
DLATEGO, ŻE LUDZIE ZAGRANICĄ (W TYM POLACY) PRACUJĄ i to dzięki nim, a pasożyt pod nazwą UE na tym żeruje i przypisuje sobie wszystkie zasługi.
podobnie jak pasożyty z plakatów zaśmiecajacych miasto przypisują sobie rozwój regionu, a prawda jest taka, że jedynie go spowalniają tak samo jak UE.
ciężko mi ze
no dobrze, a te miliardy zł na infrastrukturę, miliardy złotych od emigrantów zarobkowych z zachodu to skąd unia wzięła?

DLATEGO, ŻE LUDZIE ZAGRANICĄ (W TYM POLACY) PRACUJĄ i to dzięki nim, a pasożyt pod nazwą UE na tym żeruje i przypisuje sobie wszystkie zasługi.


@Troester: oczywiście że te dotacje z UE są wyłaczną zaslugą tego że UE istnieje. Bez UE nie dostawaliśmy z Niemiec dotacji tylko co najwyżej #!$%@? a od