Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam
Problem z rodziną...
Moi teściowie mieszkają w domu jednorodzinnym. Na dole mieszka kuzynka mojej żony z mężem, a na górze właśnie teściowie. Dom mają podzielony po połowie.
Problem polega na tym, że jest jedno centralne ogrzewanie i teściowie muszą grzać cały dom bo ci z dołu nie chcą się dokładać do ogrzewania.
Jak można ich do tego zmusić?? Co można zrobić?? Proszę o poradę

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 25
@husky83 Podejrzewam, dom był buduwany jako jednorodzinny. Wiec ogrzewane idzie w jednym pionie w jednym obiegu . Przerobienie tego na 2 oddzielne obiegi to duża ingerencja wv system ogrzewania i koszty.
Gdyby kuzynka mieszkala na gorze to z odcieniem nie byłoby problemu takiego.
@Brother_of_Steel: po pierwsze - nie trafi. Sam mieszkam w domu, który przez 3 lata stał pusty i nikt go nie ogrzewał - instalacja przetrwała. Po drugie - OP'owi chodzi o to, żeby zmusić do współpłacenia za ogrzewanie, a odcięcie ciepła w trakcie mrozów to byłby dobry sposób

@Variv
Niestety na 90% masz rację
@Brother_of_Steel: nic sie nie stanie. Mieszkan w domu "jednorodzinny" gdzie za sciana przez kilka lat bylo puste nieogrzewane mieszkanie i nic sie nie stalo. Temperatura z samego faktu ze cala reszta budynku byla zamieszkala nie bylo ponizej 5-6 stopni, wiec nawet woda w grzejnikach byla zostawiona
@husky83 Jedyna wejście to nie palenie i przetrzymanie ich. Tyle że teściowej są na gorszej pozycji bo po pierwsze są starsi wiec bardziej im zimno po drugie na dole zawsze będzie cieplej przy centralnym. Wiec nawet jak by kuzynka zaczęła sama palić to może palić troszkę i na dole byłoby znośnie a na gorze juz zimno. Jak by teściowej się zbyntowaki i kupili elektryczne grzejniki to może ich przetrzymali. Ale to koszta
Moi teściowie mieszkają w domu jednorodzinnym. Na dole mieszka kuzynka mojej żony z mężem, a na górze właśnie teściowie. Dom mają podzielony po połowie.

/..../

Proszę o poradę


@AnonimoweMirkoWyznania:
Porada: To nie jest Twoja sprawa.

Wpadaj czasami do teściów na kurtuazyjny obiadek w niedziele, wysłuchaj, jaka to kuzynka jest zła, pokiwaj głową.
Przychodź do kuzynki na grilla, wysłuchaj, jak to się musi użerać z teściami, którzy się wtrącają, przytakuj.

Żyj własnym
@Variv: no nie wiem, ja na przyklad mam centralne na piec gazowy w lazience i instalacja idzie w dol. Zreszta jesli jest pion glowny i odnogi i nie jest spaghetti zrobione, to wystarczy kilka rurek przeciac i zalutowac, 20-25 minut roboty. Kwestia jak faktycznie jest to rozwiazane tam