•  

Muszę wam coś ważnego powiedzieć. Pewnie nie będziecie chcieli mi uwierzyć, tak samo jak ja nie chciałem w to uwierzyć na początku. Otóż Upadły Szczur nie istnieje. To nie jest żaden troll czy chujowa pasta - Upadły Szczur na prawdę nie istnieje. Zmyśliliśmy go sobie. Powiecie mi: jak to możliwe, przecież założył tyle partii, ma konta na discordzie, dlaczego miałby nie istnieć? Szczur jest zbiorową halucynacją, eksperymentem z pogranicza nauki i okultyzmu. Dostrzegają go tylko ludzie, którzy mają ze sobą coś wspólnego. A co my mamy wspólnego? Przegryw? Nieruchanie? Główny katalizator nie jest do końca znany. W każdym razie - jesteśmy w stanie kumulować te negatywne cechy i wyświetlać je w postaci różnych projekcji. Jedną z takich projekcji jest właśnie Szczur. Dowodem na to jest sam wygląd Jeźdźca. Jeździec po prostu istniał. Istniał tak długo jak istnieją spierdoliny. Dwadzieścia kont temu pisał dokładnie tak samo jak teraz. Jest zawieszony w próżni czasowej, nie starzeje się, ciągle ma tę samą partię, tę samą liczbę multikont. Pomimo tego ciągle zachowuje się jak byt człowieczy, ubogi - ale jednak. Jego życie jest kształtowane przez porażki i sukcesy wszystkich spierdolin na świecie. Udało ci się trafić trójkę w lotto? Świetnie - Jeździec Apokalipsy właśnie założył nową partię. Straciłeś pracę i toniesz w długach? Jeździec zapragnął kolejnych multikont i go zbanowali. Kopnąłeś małym palcem od stopy w drzwi? Jeździec Apokalipsy został zbanowany na mirko.
    Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Byt Upadłego Szczura jest mocno ograniczony i prawie całkowicie zależny od nas. To doprawdy dziwaczny fenomen, nie dający się wytłumaczyć na żadnej płaszczyźnie fizycznej lub też metafizycznej. Zdrowi ludzie nie widzą Upadłego Szczura. To znaczy - widzą go bardzo niedokładnie oraz nie traktują jak człowieka. Istnieje w ich umysłach jako rozmazany byt wtapiający się w listę aktywnych na discordzie. Wiedzą, że ktoś tam jest jednak siła przebicia tego bytu nie jest w stanie trafić do ich świadomości. I kiedy ostatni śmieszek z discorda skona w męczarniach, Jeździec Apokalipsy zniknie ze wszelkich podręczników do historii i już nikt nie będzie o nim pamiętał.
    #pasta #mirkouniverse