•  

  Kurwa powoli przechodzi mi ochota na granie w #mirkouniverse... Mimo, że jestem/byłem mocno wkręcony to jak widzę ten syf z partiami politycznymi oraz to, że najwyraźniej nikt nie weryfikuje czy te eventy nie są przypadkiem debilne i że nie ma jakiegoś spójnego pomysłu jak tym kierować to ręce opadają... Przykład:

  Zwiększony nacisk na energetykę odnawialną przy okresowym zmniejszeniu aktywności słonecznej, doprowadził do wzrostu cen energii elektrycznej na rynkach światowych. Z uwagi na skalę problemu, sprawę przedłożono do Parlamentu Planetarnego.
  (...)

  Do rozkładu wodoru możemy użyć odnawialnych źródeł energii takich jak ogniwa fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe, czy turbiny wodne, magazynując następnie i transportując wytworzoną w ten sposób wodór za pomocą wspomnianej wyżej infrastruktury do przesyłu gazu, oraz ostatecznie konwersję wodoru na energię elektryczną, z wytworzeniem jedynie wody jako skutku spalania.

  - Pioter, Słuńce słabo świeci, łogniwa słabo działajo, a somsiad podnosi ceny za prund ze swojej hydroelektrowni...
  - Tatulu to przejdzmy na wodór żeby było taniej i nie używać brudnych paliw kopalnych, z wodoru przecież powstaje woda...
  - Super pomysł Pioter, skąd go wziąłeś?
  - D-d-dzięki Tatulu to w partii Kosmopolak mnie tak nauczyli
  - Tylko żeby ten wodór najpierw wyprodukować z wody to potrzeba energii, którą skądś trzeba wziąć...
  - Wiem to może z odnawialnych źródeł tatulu żeby nie ruszać paliw kopalnych?
  - Brawo Pioter, właśnie rozwiązałeś problem kryzysu z deficytem energii odnawialnej za pomocą użycia energii energii odnawialnej i wyjebania w chuj hajsu na infrastrukturę wodorową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - Fuck logic, nie będziesz mi mówił jak mam żyć

  źródło: memytutaj.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (15)

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Niebieski Pasku!

  Jeśli jesteś (albo pracujesz nad tym, żeby być):
  - lvl 27 +
  - ambitny
  - spełniony zawodowo
  - wegetarianinem/ weganinem
  - singlem
  - który jest człowiekiem myślącym, świadomym,
  - i dba o swoje zdrowie (sport, bez przeginania z używkami),
  - we wszystkim w życiu ceni jakość, a nie ilość

  i chętnie poznałbyś kobietę, która MA (nie „myśli, że ma”, tylko „ma” powyższe cechy, a dodatkowo jest:

  - lvl 29
  - wysportowana
  - niezależna finansowo
  - szczera do bólu,
  - ceniąca życie w realu ponad życie w internecie,
  - ważne: bez szans na posiadanie dzieci! (Z wyboru, nie z konieczności).

  To napisz wiadomość do mnie przez Anonimowe Mirko.

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  pokaż całość

  odpowiedzi (123)

 • avatar

  #zdrowie #rak #nowotwory

  Minął już ponad tydzień od mojego przyjazdu do szpitala. Skończyłem właśnie komplet badań i wypisują mnie do domu.

  Zanim jednak napiszę co u mnie, chciałem żebyście przeczytali o moim sąsiedzie z sali. Starszy pan, JB, był już kiedy przyjęli mnie na oddział (wtorek). Mało chodził, był przygłuchy, przyjmował tlen i kontaktował (nawet ograniał obsługę telefonu). Na początku nawet zagadywał. A już w sobotę, czekałem na korytarzu 2h, aż zgodnie z procedurami mogli wywieźć jego ciało. Kto z Was jest wierzący i ma ochotę, niech zmówi za niego "Wieczny odpoczynek" (lub odpowiednik). Wiem, że to szpital i takie rzeczy się dzieją, jednak obcowanie tak bezpośrednio z kostuchą mrozi krew w żyłach (zmarł obok mnie, kiedy ze słuchawkami na uszach oglądałem film w łóżku obok, dopiero pielęgniarka która przyszła zmienić kroplówkę się zorientowała).

  A jak moje zdrowie? Mam komplet badań (bez kolonoskopii bo ta okazała się niepotrzebna):
  USG jąder - czysto
  Gastroskopia - pobrane próbki wrzodu przełyku do badania
  Tomografia od szyi do miednicy - wniosek z opisu: rozsiana chorobą nowotworową że startem w przełyku (zajęta wątroba i prawa nerka).

  Tak, czeka mnie najprawdopodobniej dłuższa napierdalanka z rakiem (czy czymkolwiek to jest). Lekarz w szpitalu, mówił, że to stadium już nieuleczalne, ale po szybkich konsultacjach z onkologami wiem, że w szpitalu muszą nastawić cię na najgorsze, żeby potem było lepiej. Czekamy na histopatologię i opinię specjalistów od leczenia. Dzięki mojej kochanej żonie od jutra zaczynam maraton konsultacji z uznanymi profesorami i chirurgami specjalizującymi się w takich przypadkach. Mamy też kontakt do Wieliszewa, w którym pewnie będziemy chcieli mnie leczyć (chyba że któryś z profesorów weźmie mnie na Banacha lub Wawelską). Na razie psychicznie się trzymam, choć pewnie pójdę na konsultację do psychologa, żeby upewnił mnie w przekonaniu, że powinienem iść z podniesioną przyłbicą i pieśnią bojową na ustach.

  A jaka to pieśń bojową? Pamiętam te wszystkie artykuły o puszczaniu muzyki klasycznej dzieciom w brzuchu matki. Zastanawiałem się czy nie pierdolnąć rakowi sesji z Judas Priest, żeby się wziął i zawinął xD

  Będę dalej pisał jak wygląda moja walka (a zamierzam ją wygrać jak trener Złotek Andrzej Niemczyk: "to rak nie wytrzymał ze mną"; chociaż może nie będę na wszelki wypadek palił tyle cygar i pił tyle whisky). Do dalszych wpisów dodam swój tag, który możecie wybrać w ankiecie, także zawołam jeszcze raz (chyba że chcecie być też wołani).
  pokaż całość

  odpowiedzi (189)