Wpis z mikrobloga

Jak Wam powiem pewną #ciekawostki to maści na smarowanie piekącej dupy Wam zabraknie.
Wiem, że #gornictwo jest jednym z najbardziej znielubianych zawodów w naszym kraju, ale to nie wina ludzi, a systemu który im na to pozwolił, pomijając, że na kopalni jest około 30-60 zawiązków górniczych i dzięki temu typowy górnik zachowuje się jak święta krowa, to boli Was jeszcze masa przywilejów które im się należą.

Ale ja o czym innym.

Wyobraźcie sobie, że górnik przechodzi na emeryturę nawet w wieku 43lat, jesli przepracował te 25 lat w miejscach w których przelicznik jego emerytury wynosi 1,8 to może dostać spokojnie 4,5k lub więcej emerytury.
I co robi taki 43 letni emeryt, ano idzie sobie do pracy bo w domu by się zapił na śmierć ;) Przyjmuje się taki ktoś do firmy górniczej i znów jest pełnoprawnym górnikiem-emerytem. Może zarobić legalnie na papierze 2,6k ( więc tyle na papierze zarabia) ale często jest tego sporo więcej (ok 3-4k).
Po przepracowanym kwartale nasz emeryt dostaje zaświadczenie o podjęciu pracy, które zanosi do Zusu i ten zwiększa mu emeryturę o około 20-30zł za kwartał.

Żyć nie umierać.

AAAA żeby nie było, też jestem w tej branży i też mam taki plan xD
#slask #gorolenieznajo #pracbaza
  • 18
@goly8622: 4.5k Emerytury? Skąd wziąłeś tą kwotę? Mam w rodzinie i znajomych górników. Nie słyszałem nigdy większej bzdury.

Dla sprostowania twojego braku wiedzy a opiniowania pracy na kopalni.
1. Każdy może iść spróbować pracować na Kopalni. Na większości są teraz przyjęcia.
2. Nie będę #!$%@?ł że ciężka praca ble ble spróbuj.
3. To jest tak jak wszędzie. W Internecie i w statystykach pisza o wysokich zarobkach. Prawda jest taka że większość
@goly8622: to była najbardziej żałosna wiadomość na wykopie w tym tygodniu :)
I to "hahaha" xD że śmiejesz się jaki śmieszny post napisałeś czy jak?

Proszę podaj mi jakikolwiek logiczny argument twojego myślenia.

Możemy też poczekać na opinie jakiegoś górnika :)
@sebek1234: Dobra dzbanku, nie chcę mi się ale Ci wyjasnie chociaż logiczne myślenie i inteligencja u Ciebie kuleje, ale postaram się.
Górnik żeby przejść na emeryturę w wieku 50 lat musi mieć przepracowane minimum 15 lat dołu + 10 lat pracy równorzędnej, a jeśli ma przepracowane 25 lat czystego dołu bez l-4 itp to przechodzi na emeryturę nawet w wieku 43 lat.
I PROSZĘ CIĘ DZBANKU nie wypowiadaj się na tematy
1. Każdy może iść spróbować pracować na Kopalni. Na większości są teraz przyjęcia.


@sebek1234: fakt

2. Nie będę #!$%@?ł że ciężka praca ble ble spróbuj.


Praca ciężka w zależności od jej rodzaju, fakt ściana i przodki czasem się napracują, ale na kopalni pracują jeszcze, metaniorze, elektryki, wentylacja, łączność, obsługa przenośników, pompiarze, szybowcy i mase innych którzy nie napracują się aż tak bardzo uwierz mi.

3. To jest tak jak wszędzie. W
g.....2 - > 1. Każdy może iść spróbować pracować na Kopalni. Na większości są teraz p...

źródło: comment_SItd6eAb3HKuQ2UNjbRZIx1ZGmWAqcYY.jpg

Pobierz
@sebek1234: tez mi sie nie wydaje z tymi 50 laty. Szwagier idzie w wieku 40-kilku właśnie. To pewnie zalezy od kiedy kto pracuje, zawsze bylo tak ze zmiany w prawie emerytalnym dotyczyly ludzi ponizej jakiegos wieku. Ale zeby nie bylo, ekspertem nie jestem.

Co do tematu, to ojciec kolegi skończył pracować (tzn na kopalni) w wieku 37 lat :) Urlop górniczy (5 lat o ile dobrze pamietam) i potem juz emerytura