•  

  #edym #epapierosy

  Korzystanie z urządzeń EIN może pomóc w odwróceniu niektórych szkód spowodowanych paleniem u osób cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Tak twierdzą naukowcy, którzy opublikowali wyniki swoich najnowszych badań na lamach International Journal of Chronic Obstructive Pulmonary Disease .
  Badania wykazały, że u pacjentów z POChP, którzy korzystali z e-papierosów, infekcje dróg oddechowych i inne skutki POChP uległy zmniejszeniu. Jednocześnie naukowcy wykazali również, że korzystanie z urządzeń EIN nie miało żadnego negatywnego wpływu na stan zdrowia płuc badanych. Badanie trwało trzy lata. Pacjentów z POChP podzielono na dwie grupy. Jedna grupa obejmowała chorych, którzy całkowicie zrezygnowali z palenia tytoniu na rzecz e-papierosów, bądź znacznie ograniczyli palenie tytoniu jednocześnie vapując.
  Grupa druga to palacze tylko i wyłącznie tradycyjnych papierosów i tylko w tej grupie nie zaobserwowano zmniejszenia skutków choroby płuc.
  Zespół badawczy pod przewodnictwem prof. Riccardo Polosy z Uniwersytetu w Katanii (Włochy) stanowiło siedmiu innych naukowców z włoskich i brytyjskich uniwersytetów i szpitali. Przypomnijmy, że Dr Polosa, specjalista od chorób płuc i weteran badań dotyczących wpływu e-papierosów na zdrowie użytkowników, który już jakiś czas temu wykazał, że vapowanie może niwelować objawy astmy u palaczy.
  Zespół naukowców przeprowadzających badania, jednoznacznie potwierdził, że e-papierosy stanowią najlepszą alternatywę dla palaczy, którzy mają trudności z rzuceniem palenia.
  "Rzucenie palenia jest kluczową strategią nie tylko w zapobieganiu wystąpienia POChP, ale także w powstrzymaniu jego progresji do cięższych stadiów choroby" - powiedział dr Polosa. "Biorąc pod uwagę, że wielu pacjentów z POChP kontynuuje palenie pomimo objawów, elektroniczny papieros może być skuteczną i bezpieczną alternatywą dla papierosów tytoniowych. W ciągu trzyletniego okresu obserwacji nawet Ci pacjenci, którzy nie rzucili palenia całkowicie, dzięki EIN zmniejszyli zużycie tradycyjnych papierosów, o co najmniej 75% i wykazywali zmniejszone objawy POChP.

  +: lwonly, g.....r +6 innych