Wpis z mikrobloga

Mój ojciec jest rolnikiem ma krus. Chciałbym założyć sklep. Najlepiej byłoby, żeby mój ojciec był właścicielem, a ja byłbym u niego zatrudniony, gdyż ja nie należę od jakiegoś czasu do krusu. W sklepie znajdowałyby się produkty mojego ojca, tj. owoce, warzywa, ale też inne, produkty eko, przetwory, etc. Czy byłoby to bardziej opłacalne, jeżeli ojciec byłby właścicielem i miał firmę w krusie. Ja prowadziłem działalność, wysokość składek jest już bez ulg, więc ponad tysiąc złotych co miesiąc trzeba wyłożyć, w krusie jest to 600 na kwartał. Oprócz tego wiem, że nie można przekroczyć podatku dochadowego, coś około 3000 zł. Może ktoś ma podobne doświadczenie i może coś podpowiedzieć lub skierować do kogoś, kto byłby w stanie.
#krus #zus #dg #dzialalnoscgospodarcza #firma #rolnictwo #sklep #prawo #wlasnafirma #biznes
  • 7
@K_25: Ogólnie to księgowość będzie droższa, chyba że jesteś księgowym i sam ogarniesz. Generalnie dla małej firmy to nie powinno być więcej jak 500 na mc, a można ugadać mniej.

Poza tym, to musisz uniknąć podwójnego opodatkowania, np. poprzez wynagrodzenie prezeza. Dla spółki jest to kosztem, więc może wykazać zysk równy zero, a prezes czyli Ty zapłaci tylko 18% dochodowego. Żadnych składek. Są inne sposoby, ale ten jest chyba najprostszy.

Jeśli