Wpis z mikrobloga

@m00n: Głównie żeby mieć lepszy link do NASa, ale tbh robię to głównie bo mogę, nie że potrzebuję ;)
Tani sprzęt był (karty chyba mnie wyszły po 50pln/sztuka, switche z 80pln/sztuka) więc całość myślę że wyjdzie <500pln
@m00n: Zrobi, nawet dupne HDD na dziesięcioletnim serwerze mi throttlują na gigabit ethernecie:) @e_mati: Ja wiem, że karty na dziesięć gigabitów i wkładki kosztują grosze, ale jakie masz na myśli dziesięciogigabitowe switche za 80 PLN? :) Bo problem z 10 Gb at home za grosze to są właśnie zwykle switche - nawet stare Cisco co ciągną pół kilowata jak się tylko je uruchomi i słychać je w sąsiednim budynku kosztują
@kyaroru: Kiedyś kupiłem CRSy mikrotika w sferisie po jakieś 80pln, miały po 8 portów 1G miedzianych i po 2 porty 10G. Ale ogólnie, może nie po 80pln, ale za kilkaset pln na luzie można kupić sensowne switche z portami 10g które dużo prądu nie wciągają
MT właśnie trochę tego robi
@e_mati: O panie, to bym chyba wszystkie te CRSy na stanie wykupił za taką cenę i na allegro puścił:D Ale w sumie jak patrzę to rzeczywiście, ostatnio Mikrotik robi jakieś switche z paroma (nawet więcej niż 2;)) SFP+ w cenach które nie zabijają i bez wbudowanej turbiny odrzutowej.