•  

Uwaga z racji iż wieczory robią się coraz dłuższe i mamy coraz więcej czasu, dlatego zachęcam do wytwarzania własnych nalewek. W związku z tym startuję z akcją #przepisnanalewke. Codziennie będę się starał wrzucić jakiś ciekawy przepis na nalewkę z moich zbiorów. No to start.

1. Dziś przepis na nalewkę żurawinową

Składniki:
    - 6 szklanek żurawiny
    - 3 lub 4 szklanki cukru zależy jak słodkie trunki lubicie
    - 2 szklanki wody
    - 0,5l wódki lub spirytusu nalewkowego 60%
    - 4 łyżeczki skórki z umytego grejpfruta

Wykonanie:
    Posiekać żurawinę w blenderze. Następnie przelać mus do czystego wysokiego naczynia. Dodać cukier wymieszać i odstawić na godzinę. Następnie dodać wodę, alkohol i skórkę z grejpfruta. Naczynie szczelnie zamknąć i odstawić na miesiąc. UWAGA 3-4 razy w tyg trzeba wstrząsnąć naczyniem aby mus się nie zbrylił. Po miesiącu nalewkę przecedzamy przez sito i wyrzucamy składniki stałe. Nalew przelewamy do czystego naczynia jeszcze na tydzień. Po upływie tygodnia rozlewamy nalewkę do butelek. Przed rozlewaniem można jeszcze raz dodatkowo przefiltrować nalew. Im dłużej nalewka będzie stała tym będzie lepsza.

SMACZNEGO
    #nalewka #przepisy #przepis #alkohol #domowealkohole

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Uwaga 1 plus= 5sek głaskania ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
    A jest co głaskać ( ͡º ͜ʖ͡º)
    #pokazkota #kitku #koty #smiesznekotki

odpowiedzi (38)

Mirki, co się wczoraj odwaliło to ja nawet nie. Miałem pierwszą w życiu stłuczkę. Dziadek przejechał na takim czerwonym, tak że przedemną zdążył już przejechać jeden samochód i przywalił we mnie. W sumie nic takiego się nie stało, zahaczył swoim bokiem o mój przód, dobrze że powoli ruszałem bo by było znacznie gorzej. Stajemy, szybka ocena szkód, u mnie rozjebany zderzak, listwa pod reflektorem, kierunek i porysowana atrapa. Dziadek oczywiście przyznał się do winy zagapił się, no zdarza się. Pyta się czy się dogadamy, no ja mówię ok, 500zł i mnie nie ma, nigdy się nie widzieliśmy. Gównoauto na dojechanie here więc nawet tego bym pewnie nie robił, kupił aby kierunek na szrocie za dychę. No ale jego Grazi szybko obcykała moje auto, że jest gównem (no bo jest xD) że mi może GÓRA 100 zł dać. Ja się zagotowałem i mówię że po dobroci chcę się dogadać, a za 100zł to ja nawet zderzaka w kolorze na szrocie nie dostanę i nie będę się targował o swoją szkodę. Telefon na bagiety, przyjechali w 15 minut. Efekt? Dziadek dostaje 500zł i 6pkt + utrata zniżek bo miał -60%. Dobrze zrobiłem?
    #polskiedrogi #motoryzacja #samochody
    pokaż całość

odpowiedzi (95)

DAILY REMINDER

Polacy sprzedali siebie, swój kraj i przyszłość swoich dzieci za 115 euro miesięcznie.

#gospodarka #neuropa #polska #bekazpisu #codziennaprzypominajka

odpowiedzi (18)