Wpis z mikrobloga

Uwaga z racji iż wieczory robią się coraz dłuższe i mamy coraz więcej czasu, dlatego zachęcam do wytwarzania własnych nalewek. W związku z tym startuję z akcją #przepisnanalewke. Codziennie będę się starał wrzucić jakiś ciekawy przepis na nalewkę z moich zbiorów. No to start.

1. Dziś przepis na nalewkę żurawinową

Składniki:
- 6 szklanek żurawiny
- 3 lub 4 szklanki cukru zależy jak słodkie trunki lubicie
- 2 szklanki wody
- 0,5l wódki lub spirytusu nalewkowego 60%
- 4 łyżeczki skórki z umytego grejpfruta

Wykonanie:
Posiekać żurawinę w blenderze. Następnie przelać mus do czystego wysokiego naczynia. Dodać cukier wymieszać i odstawić na godzinę. Następnie dodać wodę, alkohol i skórkę z grejpfruta. Naczynie szczelnie zamknąć i odstawić na miesiąc. UWAGA 3-4 razy w tyg trzeba wstrząsnąć naczyniem aby mus się nie zbrylił. Po miesiącu nalewkę przecedzamy przez sito i wyrzucamy składniki stałe. Nalew przelewamy do czystego naczynia jeszcze na tydzień. Po upływie tygodnia rozlewamy nalewkę do butelek. Przed rozlewaniem można jeszcze raz dodatkowo przefiltrować nalew. Im dłużej nalewka będzie stała tym będzie lepsza.

SMACZNEGO
#nalewka #przepisy #przepis #alkohol #domowealkohole
  • 7
Dodać cukier wymieszać i odstawić na godzinę


@TYMB4Rk007: nie polecam. Czytalem na forum nalewkarskim ze moze wtedy zaczac zachodzic fermentacja i kolor sie #!$%@? - nalewka wyjdzie brazowa, ciemna.
Ze swojej strony mam wyprobowany przepis zalac ten mus 70% alkoholem na miesiac. Cukier w formie syropu polecam dodawac po przefiltrowaniu bo dopiero wtedy mozesz sprobowac czy dobre i dodac odpowiednia ilosc. Do tego polecam nie filtorwac przez sito tylko przez pieluche
@TurboDynamo nigdy mi się to nie przytrafiło xd Myślę ze godzina troszkę za krótko żeby fermentacja wystartowała, ale dzięki za radę.
Taki tip 70% trochę dużo. Idealne jest właśnie 60% wtedy owoce, przyprawy, zioła oddają najwięcej smaku.