Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirky help. Kupiłam przez internet rower, który muszę samodzielnie złożyć. Z siodełkiem dałam sobie radę, kierownicę przykręciłam jako-tako, ale utknęłam przy zakładaniu przedniego koła. Wiem tylko, że mam je założyć tak, aby tarcza hamulcowa weszła między klocki, ale nigdzie nie znalazłam informacji w jakim położeniu mają być sprężynki na ośce(szpilce) piasty podczas zakładania koła na widelec. Poszłabym z tym do serwisu, ale niesienie roweru na plecach, a koła pod pachą średnio mi się widzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sprężynkę o którą mi chodzi, wskazałam palcem.
I jeszcze miałabym pytanie...jest to rower fabrycznie nowy, łańcuch ma nasmarowany, ale tylna kaseta, przerzutki i mechanizm korbowy są suche i czyste. Czy w takim stanie mogę nim wyjechać, czy potrzebuje smarowania całego napędu?
#rowery #rower #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_64KgDyPS6eRhegbMeLghvkr1aJtitjHY.jpg
  • 16
nie ma instrukcji? Poszukaj na yt


@daviiid: Ta instrukcja do niczego się nie nadaje. Na youtube facet po prostu zakłada koło na widelec i w ogóle nie zwraca uwagi na to co z czym ja mam wątpliwości.
@GoSiulKa: Co do smarowania: tak powinno być, cały napęd (no może oprócz kółek i mechanizmów wewnętrznych przerzutki) oprócz łańcucha powinien być czysty. Ewentualnie niektórzy nawet zalecają wytarcie nowego łańcucha z zewnątrz, bo one są zazwyczaj fabrycznie całe pokryte jakimś smarowidłem i szybko łapią brud właśnie na zewnątrz
@GoSiulKa: Jeśli kierownicę przykręciłaś "jako tako" i masz problem z kołem to może lepiej jak by ktoś pomógł na żywo. Kiere należy przykręcić z odpowiednią siłą o łożyskach już nie wspominając.
Skręć jako tako i zaprowadz sprzęt do mechanika! .
Kiere należy przykręcić z odpowiednią siłą


@lipson: Na razie została przykręcona jako-tako tylko po to, abym mogła przymierzyć się do siedemnastocalowej ramy, czy nie jest dla mnie zbyt duża, by w razie czego oddać rower. Przykręcić z odpowiednią siłą, to dla mnie nieco abstrakcyjne powiedzenie. W instrukcji jak byk napisali "zastosowanie odpowiedniej siły dokręcenia łączników jest bardzo ważne, a użycie nieodpowiedniej siły może skutkować uszkodzeniem danej części.
Jak rozumiem nieodpowiednia
Pobierz
źródło: comment_2DHbvO6UO7ztcfvIvje27ksUFQ1oou2F.jpg