Wpis z mikrobloga

Serio? My jakoś nie mamy wszyscy tego samego koloru oczu, włosów, bardzo różne kształty nosów, różne brwi (często w znacznie innym odcieniu lub nawet kolorze niż włosy), bardzo różne kości policzkowe.


@mockingbird_: nie serio, to jest jakaś bzdura, zdecydowanie bardziej się różnimy i azjaci to doskonale widzą, chociaż fakt. oni potrafią się za to rozróżnić bez problemu między nawet małymi regionami czy miastami gdzie my byśmy tego nigdy nie zauważyli. No
@to_jest_chyba_kurcze_zart:
a ja wiem czy bzdura. Oglądam bardzo dużo azjatyckich filmów, szczególnie koreańskich i przyznam szczerze, że oni mi teraz nie wyglądają tak samo, kiedy już się opatrzyłam. Z czasem da się też "na oko" odróżnić Chińczyka od Japończyka i Koreańczyka
za to, biali ludzie zaczęli mi wyglądać tam samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zgadza się, że biali mają różne kolory włosów, oczu itd., ale jednak Azjatom,
GayaDeguchi - @tojestchybakurcze_zart: 
a ja wiem czy bzdura. Oglądam bardzo dużo az...

źródło: comment_AtbuJzz6nFEpdPtif6chF7FSTTEAzJpR.jpg

Pobierz
@korporacion: ok, rozróżniasz ich, bo ich "znasz", jesteś opatrzony z tymi twarzami
ale teraz wyobraź sobie, że jesteś na komisariacie i masz ich opisać
ja bym dwa razy kazała im narysować tego samego gościa

rozróżnianie twarzy jest względne
nam azjaci wyglądają tak samo, my im, to samo z czarnymi
tutaj zobaczysz jedynie 9 takich samych dziewczyny, a ja je wszystkie rozróżniam,. bo je "znam"
https://snsddreamz.files.wordpress.com/2012/10/snsd-gee-hq2-1024x640.jpg
@Gaya_Deguchi: w sumie oparłem to na swoim doświadczeniu ponieważ poznałem sporo azjatów którzy obecnie pracują w EU albo USA i mówią że jednak jest większa różnica w naszym wyglądzie, szczególnie jeśli chodzi o kolor włosów, oczu i wzrost, ponieważ u nich jest to wszystko praktycznie identyczne (chociaż zależnie od regionów wzrost też się u nich się różni).
Spytałem więc, w jaki sposób się odróżniają i wyszło że istnieje sporo różnic jak