Wpis z mikrobloga

Hej,
Jestem zielonym programistą z bootcampowym startem. Na kursie poznałem Jave EE, SE, Springa, Hibernate, JSP, SQL, szeroko rozumiane podstawy frontu z HTML5, CSS3 i podstawami JS. zainteresowanych zapraszam na konto na bitbucket https://bitbucket.org/TomaszJedrzejczyk/ . Pisze na Mirko ponieważ potrzebuje podszkolić swoje umiejętności i nauczyć się czegoś nowego. Jeżeli są tutaj osoby które potrzebują pomocy w jakimś projekcie lub zaczynacie coś od początku i potrzebujecie pomocy lub poprostu chce dać zielonce szanse :P to napiszcie do mnie na prive, będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam

#naukanowego #naukaprogramowania #java #spring #programowanie #programista15k
  • 9
@tomuho: Moim zdaniem jak na początek drogi to nieźle. Tylko teraz musisz zacząć naukę programowania na serio bo to co miałem na kursie to nawet nie są podstawy. Tak popatrzyłem to nic u ciebie nie nadaje się na portfolio, same hello worldy. Musisz napisać 3-4 porządne aplikacje, które coś robią. Nie żadne to-do list, chaty, kalkulatory, biblioteki czy wypożyczalnie aut.

Co możesz zrobić? Na start możesz przeczytać książkę o algorytmach i
Wymyśl sobie taką aplikację, którą sam byś używał. Taką, która uprościła by ci życie - niech ta aplikacja coś robi, spełnia jakąś funkcję oprócz komunikacji z frontem i BD. To musi być coś cie wyróżni, coś co pokaże twojego skilla.


@kabdul: Chyba skilla w wymyślaniu pomysłów na aplikacje.

Ogólnie to bzdury gadasz, że dobra, rozbudowana apka a'la crud nie wystarczy. W takich aplikacjach też się da umieścić sporo logiki, ale może
@HAL__9000: tak tak, tylko dziwnym trafem na grupie juniorskiej na facebooku wszyscy robią takiego samą aplikacje - sklep, magazyn, bibliotek, gdzie jedyne operacje to dodaj, usuń, wyszukaj, wypożycz książkę. Myślisz, że rekruter zachwyci się taką nieprzydatną nikomu aplikacją, która jest klonem aplikacji setki innych kandydatów?.