•  

  Początkowe założenie projektu było takie, żeby to była najprostsza z możliwych gier ankietowych - pojawiają się postępujące po sobie wydarzenia, mirki głosują, ja to nanoszę do DW:U, a gra wypluwa wyniki w postaci efektów. Jeśli gra nie potrafi czegoś wypluć, bo nie posiada takiej mechaniki - to nanosimy "poprawki" według własnego widzimisię.

  Po starcie projektu pojawiła się koncepcja tworzenia partii politycznych. Nigdy wcześniej o tym nie myślałem, bo nie takie było założenie, ale ludzie złapali bakcyla, zaczęli tworzyć nowe ugrupowania i zbierać się w grupy. Sam pomysł nie był głupi, bo całkiem fajnie to wyglądało - mirki zaczęły dyskutować na tych swoich kanałach, ustalać wspólne programy i poglądy. Mogli dzięki temu w jakiś sposób decydować o tym co się będzie działo w ankietach - bo jak wiadomo, w sile grupa.

  Potem się okazało, że zabawa spotkała się z nieoczekiwanym zainteresowaniem, i spora rzesza mirków (doszło do 1600 osób) zaczęła spływać tutaj na discord bezpośrednio z wykopu. W międzyczasie pomysł partii politycznych ewoluował: do tego stopnia, byście mogli wspólnie obradować i współtworzyć to uniwersum (choć od samego początku zwracałem uwagę, że w sumie chętnie poczytam Wasze propozycje eventów). Sam pomysł przenoszenia tego wszystkiego na DW:U wyparował gdzieś tutaj bo a) nie było to potrzebne b) nie byłbym w stanie nadążyć tego robić. W ostateczności #mirkouniverse to prosta gra fabularna, w której wybory podejmowane są za pomocą głosów ze strony. Tyle i aż tyle.
  Ja nie wiem co poniektórzy sobie myśleli, ale od początku, i w sumie nawet do teraz - założenie gry było takie samo - gra ankietowa. Nic więcej. To nie będzie żadna gra MMORPG, PBF, Stellaris, OGAME czy gra polityczna. Po pierwsze: nie tego chciałem i nie tego chcę. Po drugie: nie mam na to najzwyczajniej czasu.

  Spotykam się z różnymi opiniami i pomysłami na temat możliwości rozwijania #mirkouniverse. Jedni chcą początkowego założenia MU jako prostej gry do klikania ankiet dla mirków z wykopu, inni z kolei już proponują jakieś mnożniki i odcinanie od zabawy osób niezrzeszonych w partiach politycznych albo jakieś mnożniki, tworzenie profili na stronie etc.

  Przyznam rację, że koncepcja partii politycznych tak samo wybiła tę grę jak i jednocześnie ją zabiła, bo ludzie zaczęli oczekiwać nie wiadomo czego.

  Musieliśmy podjąć męską decyzje: co z tym zrobić. I podjęliśmy.

  pokaż spoiler Po pierwsze, partie polityczne.


  pokaż spoiler Partie polityczne zostają. Zmienia się mechanika obrad parlamentu.
  Od teraz obrady parlamentu odbywają się raz w tygodniu - w niedzielę - godzinę możecie sobie wybrać już sami. Przed obradami liderzy partii będą umieszczać swoje propozycje do specjalnie utworzonego na tę potrzebę kanału, po to, by każdy mógł je sobie przeczytać przed i się z nimi zapoznać. Macie na to cały tydzień wrzucania propozycji.
  Obrady będą proste jak budowa czołgu T55. "Witamy na obradach, punkt 1, "Kanapki z szynką". Kto za, kto przeciw, kto się wstrzymuje?. Leci Poll:, głosujecie. Ktoś chce zabrać głos? Nie? To lecimy dalej.
  Jeśli decyzja spotka się z Waszym uznaniem - decyzja trafia na stronę www.mirkouniverse.pl i jest poddawana tradycyjnemu głosowaniu.
  Wszelkie uwagi co do decyzji podejmujecie zgłaszając chęć zabrania głosu. Potem już jest za późno.
  Jeśli chcecie sobie pogadać - otworzę dla Was kanał #debatatv gdzie możecie sobie wklejać ściany tekstu tak jak to było przedtem.


  pokaż spoiler Po drugie, ankiety.


  pokaż spoiler Nie będzie żadnych mnożników.
  Nie będzie żadnych profili na stronie. (może w przyszłości profile partii, ale tyle, i aż tyle)
  Eventy będą się dzielić na 2 rodzaje - te, na które wpływ będzie mieć Parlament Planetarny, i które będą trafiać pod obrady oraz te, na które wpływu mieć Parlament nie będzie - a które będą się systematycznie pojawiać przez cały tydzień.
  Eventy parlamentarne pojawiają się w niedzielę po obradach i zamykane są w piątek o 20:00. Eventy nieparlamentarne będą się zamykać według własnego widzimisię, żeby była nutka losowości.(edytowane)
  Razem z grupą @Gamemaster wprowadzamy sobie wewnętrzny system, dzięki któremu będziemy mogli publikować ankiety jedna po drugiej tj. wygrana opcji A B C D automatycznie wywoła opcje E F G H.


  pokaż spoiler Po trzecie, OZOM i inne organizacje


  pokaż spoiler Pozwalam na tworzenie fabularnych organizacji, nie wiem, chociażby MGIIT (Miłośnicy Grzybów i Innych Takich) ale działacie fabularnie we własnym zakresie. Możecie dawać graczom na wykop.pl jakieś różne fajne atrakcje w postaci memów/wydarzeń które robią np. partie poprzez plakaty, ale nic więcej. Po prostu moderowanie widzmisię każdego jest nieosiągalne. Możecie współpracować z partiami by wprowadzać swoje pomysły (np. partia miłująca się w zbrojeniach może współpracować z OZOM w kwestii decyzji nt. zwiększenia budżetu na wojsko). No nie muszę Wam pisać, sami wiecie.


  Po czwarte, mirko.
  Mirkouniverse to MIRKOuniverse. Proszę, byście dawali użytkownikom wykopa, którzy niekoniecznie chcą tu [na discord] z nami siedzieć, by też mogli się pobawić. Po prostu chciałbym, żeby tag #mirkouniverse również był aktywny, a co za tym idzie, będę od teraz informować również o wszystkim na mirko, i przede wszystkim tam.

  #mirkouniverse

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kazdemu ktos polubi ten wpis zadam pytanie xd

  #gownowpis #glupiewykopowezabawy

  odpowiedzi (100)

 • avatar

  #lozeria 18

  Dzisiejsza nagroda posiada magiczne właściwości, m.in. wykrywa obecność potworów, pozwala znaleźć magiczne obiekty, raportuje użycie magii, czy też obecność osoby posługującej się magią.

  Nagroda 1: polski kajdan z serii #wiedzmin
  Sposób na wygraną: plusujesz - wygrywasz, czyli jak w normalnym #rozdajo

  Nagroda 2: pierścionek zaręczynowy dla Twojego #rozowypasek
  Sposób na wygraną: komentujesz - wygrywasz, w komentarzu przedstaw w dowolny sposób (zdjęcie, opis, rebus) kobietę, z którą spędziłbyś resztę życia.

  pokaż spoiler Jeżeli już taką masz, to albo #pokazrozowegopaska albo sio z brudnymi ręcami od drugiej nagrody :>


  Ciekawostka ze świata Loży:
  W piątek lecimy z Black Friday, szykujcie cebuliony!
  __________________
  Zwycięzcy Lożerii nr 17:

  Nagroda 1: wirtualna aborcja lub datek na wybrane schronisko leci do @KromkaMistrz (podobno lepiej dać na schronisko niż na korpo, tak wyczytałem w komentarzach).
  Nagroda 2: paczka gadżetów leci do @NaSmyczy. Natomiast wszyscy macie cudowne zwierzaki, dbajcie o nie!

  Zapraszam na priv po odbiór nagród. W wiadomości podaj numer Lożerii, w której wygrałeś.

  Przewidywane nagrody w kolejnych Lożeriach: whisky Ardbeg, voucher na 100 PLN na PSnetwork. Jeżeli masz pomysł na nagrodę, to śmiało, pisz do mnie!

  #glupiewykopowezabawy #lozaszydercow #wiedzmin3 #sapkowskinadzis #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (96)

 • avatar

  Ja i mój ojciec sprzedawaliśmy swoje samochody. Oba w świetnym stanie, z salonu itd. Kupiec ojca spytał o zwyczajowe zejście parę stówek (ojciec się zgodził), ale chwalił samochód, a jak dojechał do domu to zadzwonił, że jeździ się świetnie i dziękuje za taki super samochód z salonu od pierwszego właściciela i że trudno byłoby mu taki drugi znaleźć.
  Mój kupiec cały czas wyrażał swoje niezadowolenie (nie handlarz), choć było widać, że chce kupić. A to ryska na zderzaku, a to kropka na kokpicie. Pojechał na stację diagnostyczną, przegląd zrobił sam na sam z diagnostą. Pytam się, jaki werdykt (choć wiem, że sprzedawałem bardzo dobry samochód). Mówi, że "panie, tragedii nie ma, ale zawsze jest czego się uczepić, ile pan zejdzie z ceny". Pytam, do czego przyczepić, jakie wady. On, że "no tragedii nie ma, ale tak ogólnie zawsze można się przyczepić" (czyli żadnych konkretnych wad diagnosta mu nie przedstawił). Zwyczajowo zszedłem trochę z ceny (w ogłoszeniu była umyślnie zawyżona, żeby obniżyć) i podpisaliśmy umowę. Janusz pyta o opony zimowe: mówię, że nie mam. No to pojechał na letnich i będzie musiał kupić. I teraz mam w garażu niepotrzebne dwuletnie opony zimowe, opchnę za grosze na olx, ale ni chuja, Januszowi nie dam, skoro tak nieładnie mówił o moim ulubionym samochodzie, o który bardzo dbałem przez lata.
  #zalesie #gorzkiezale #januszemotoryzacji
  pokaż całość

  odpowiedzi (81)