Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz #rozowepaski #modadamska #orsay

Dylemat mam. Potrzebuje porady.

Potrzebna kurtka, naprawdę ciepła, na zimę, na wiatr i mróz. Jazda komunikacją miejską, osóbka szczuplutka, z niskim ciśnieniem, wiecznie jej zimno. Musi być za tyłek, żeby przy podniesieniu rąk do góry nie była pod pachą.
Czy taka kurtka będzie ciepła? Puch ok tylko martwie się, że w przypadku wiatru będzie piździło mimo tego puchu w środku. Macie może jakieś pomysły na inną kurtkę? Na razie ta wygrywa.

http://www.orsay.com/pl-pl/kurtka-z-naturalnym-pierzem-815014660000.html?nsctrid=3333333211&gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw08XeBRC0ARIsAP_gaQD0FFfJUEMtbc5U6RFYZfp2m_rB_d2Z2QADlThgzxxxc5aZbwD7VQ4aAq1BEALw_wcB
  • 37
@EndlessDream a to też ok. Mnie chodzi o ten puch czy tam pierze czy to ciepłe jak pisza? Bo zimowych kurtek mam 5 w szafie ale żadna nie jest tak ciepła za jakie sie uważały, tzn jak były reklamowane.
@northman normalnie sobie radzę. Sprawdzam kurtkę w sklepie, kupuje lub nie, potem to weryfikuje czy była tak ciepła na jaką wyglądała i była opisywana. Kurtka na zimę, i mróz wiatr jak mam ją sprawdzić teraz w taka pogodę? Kupić wyjechać na narty i szybko oddać jak wrócę bo się okazała za zimna?;)
@Ozdoba: No to idź dotknij, ubierz. Jak niby masz to ocenić na podstawie zdjęcia?
Zreszta te kurtki pikowane są zwykle bardzo ciepłe. Tylko jak się chodzi bez czapki/szalika/dobrych butów, to i tak jeden #!$%@? bo gdzieś zimno przeleci.
@northman jasne że pójdzie pomacac. Liczyłam na to, że może któraś mirabelka równie chuda i wiecznie zmarznięta podpowie że ta kurtka to syf ale inna będzie ok bo np dama też jest zmarźluchem. Słowo bardzo ciepłe jest dla mnie trochę za mało bo jak pisałam, chodzi o bardzo szczupła osobę z wiecznie zmarzniętymi członkami. Takich pomacanych i dotykowo ciepłych kurtek mam w domu 5 sztuk, wszystkie były zimowe. Wszystkie w sklepie były
@northman ona używa dresu, na to polar i kurtka. Na to gruby szal i czapka. I pół godziny na dworze i mówi że jej zimno :( co ja wiem na ten temat... Mam ocieplany sztormiak za ponad 500 zł na ryby. Ja kładę pod niego bluzkę z krótkim rękawem, na to druga z długim, na to polar i kurtka. Na zewnątrz 10 stopni. Tak pływam łódką i wędkuje z niebieskim. Mnie jest