•  

Tutaj zgłaszamy incydenty z pierwszego wyścigu sezonu RetroWEK @ Watkins Glen

Format:
    PRO/SEMI/AM - Kto? - Co? - Kiedy/gdzie? - obowiązkowo podajemy czas zdarzenia z replaya wzorcowego.

Wzorcowe Replaye - TUTAJ
    wszystko się teraz uploaduje będzie max 15min

Na zgłoszenie incydentów macie czas do poniedziałku do godziny 23:59

#acleague

źródło: R1a.jpg

•  

@ACLeague: PRO - Heblo - 34:20 - Zostawiam odpowiednio dużo miejsca i dostaję strzała, tracę kilka pozycji. Już dano nie spotkałem się z taką głupota na torze.[https://www.youtube.com/watch?v=J2VO_E41WFA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2UP-Fo86aMBqHbAVJoJ2M0kafrfUmDhnN_3f9mnQYLt1XMsIp6skixS3Y]

•  

@ACLeague: Nie chcem, ale no... niech będzie. Nic wielkiego, przeprosił pięknie, więc proszę o wyrozumiałość.

PRO - KIMIZ - ~8:50 - po długim łuku powoli schodzę do trawy, Kimiz chciał szybciej. W efekcie puknął mnie dwa razy i złapałem trawę. Niestety nie wyratowałem sie i banda.

Później poddenerwowany zapomniałem, że po trawie opony śliskie i spin. I tak oto z P3/4 na P10. Biorąc pod uwagę końcowy wynik bym do końca wyścigu mógł walczyć z Kimizem o P3. Szkoda.

Filmik poglądowy.

https://www.youtube.com/watch?v=O3ms4oU_qtA

Jeszcze raz - proszę o delikatne potraktowanie Kimiza, bo zdecydowanie nie chciał!

•  

@ACLeague:
      SEMI - Baster - 26:28 - Nie zaczął hamować do zakrętu i wjechał na pełnej w mój tył przez co skończyłem na bandach

•  

@ACLeague:

PRO - adi011 - 12:37 - nie opanowuje auta powodując kolizje nie do uniknięcia - nie czeka aż się pozbieram - strata 4 pozycji
      PRO - kj5d - 23:50 - przestrzeliwuje hamowanie i wysyla nas obu poza tor. strata 2 pozycji

źródło: R1.jpg

•  

@ACLeague: AM
      - 6:34 - Samko - wjeżdża mi w tył na dohamowaniu, ale to nie wszystko: pierwszy strzał powoduje u mnie obrót o 90 stopni. Pewnie wyszedłbym z tego bez większych strat, ale Samko po pierwszym kontakcie przestaje hamować, uderza w mój bok kolejne 2 razy. Następnie (co dla mnie jest wręcz skandaliczne) wciska gaz, uderza mnie jeszcze raz, tym razem mocniej, co ostatecznie powoduje spina i spadek chyba z 7 miejsca na koniec stawki. Nie rozumiem jak można mając samochód jadący bokiem przed maską nie hamować i dodatkowo PRZYŚPIESZAĆ.
      - 8:52 - gozdagno - spycha mnie z toru na prostej przy 220km/h (on miał 195) - chyba zobaczył mnie w ostatnim momencie i podjął desperacką próbę obrony przed moim atakiem. W efekcie jego idiotycznego manewru lecę w bandę, skrzywiam zawieszenie i kompletnie rozwalam aero. Koniec nadziei na jakąkolwiek walkę w wyścigu.

•  

@ACLeague: AM
      -8:20 -almclox wjeżdża w stojącego na boku dariofunt a ten następnie uderza w gozdagno a we mnie co powoduje obrót i stratę 6-7 pozycji. Widziałem co się dzieje i próbowałem hamować ale jednak domino poszło takie ze nie było żadnej szansy na wyjście z tego cało :/ nie wiem kto powinien za to dostać punkty karne ale niezależna komisja sędziów oceni ;)
      -52:25 do 53:30 - B4RT_19 ignoruje niebieska flagę
      A teraz chciałem przeprosić cactusa za:
      -16:30 - za słabo dohamowałem na zakręcie i uderzam w tył co powoduje spina cactusa i mój i następnie zahacza o mnie jeszcze Shadyz. Oddałem pozycje obu wiec proszę o wyrozumiałość ;)

•  

@robertkudera: Potwierdzam - mój błąd. Żeby ratować honor oddałem ci pozycję.

•  

@ACLeague: AM - Tarec -ok. 38:30 - wjechał we mnie podczas wyścigu jak zjeżdżałem do pitu, wbił mi drive-through penalty i nie mogłem go zbić przez 4 zjazdy

•  

@ACLeague:

PRO - Heblo - Strzał w dupę, nawet nie kwapił się zdjąć nogi z gazu na żółtej fladze, nie mówiąc o daniu po heblo. - prosta nr2 - 56:07

https://gfycat.com/ShyLonelyCaribou

PRO - Manux - Strzał w dupę - T7 Toe - 22:25

Okoliczność łagodząca, po wyścigu zachował się bardzo ładnie i przeprosił.

https://gfycat.com/AggravatingThirstyAvocet

•  

@ACLeague: PRO DTM ZiomalNB 1:35 T1 i T2 ziomal robi dive bomba zmuszjąc mnie do odbicia w lewo w celu uniknięcia kolizji dodatkowo w t2 spycha mnie z toru zmuszając mnie do hamowania i jednocześnie trace kolejną pozycje dodatkowo potem w T6 nie zostawia miejsca tomkowi matuszkiewiczowi i powoduje kolizje

•  

@ACLeague: Semi - 1:12:51 - Pawko. Próbowałem odbić w lewo w momencie gdy pojawił się na radarze, niestety na tym zakręcie furę wynosi mocno w prawo. Trzymałem linie toru jazdy, lecz po kontakcie nie było to już możliwe i skończyliśmy na bandzie, a dalej piruety.

Filmik poglądowy:
      https://youtu.be/BJ1as2fdOsU

•  

@ACLeague:
      Odniosę się do tego:

AM - Tarec -ok. 38:30 - wjechał we mnie podczas wyścigu jak zjeżdżałem do pitu, wbił mi drive-through penalty i nie mogłem go zbić przez 4 zjazdy

Moja wina w 100%, nie ogarnąłem kompletnie że kolega zjeżdża do boksów.

Moje zgłoszenia:
      1:55, Cactus - Agresywna próba wyprzedzania na drugim zakręcie w wyścigu - widać, że kolega opóźnił hamowanie żeby wcisnąć się po mojej prawej, przez co wyrzuca go z wewnętrznej strony zakrętu do środka. Widok z kabiny mojego auta z włączoną helicorsą pokazuje, że nie miałem najmniejszych szans się przed tym obronić.

58:53, B4RT_19 - dublowany na łuku odbija kierownicą wybijając mnie ku zewnętrznej. Kilka sekund wcześniej widać, że nieszczególnie przejmuje się niebieską flagą. Teraz wnioskuję, że to jakaś zemsta za wyżej wspomniany incydent, co mimo wszystko jest zachowaniem niesportowym.

•  

..... potem w T6 nie zostawia miejsca tomkowi matuszkiewiczowi i powoduje kolizje

@fifa2195: ta sytuacja to była moja wina

•  

@tomek-matuszkiewicz: byles przy tarce niby gdzie miales uciec on powinien do zewnetrznej jechac

•  

@fifa2195: nie będę na siłe udowadniał swojej winy, repa nie oglądałem, ale dość dobrze pamiętam tą akcje
      byłem z tyłu i mogłem odpuścić i pojechać ciaśniej ale ambicja wygrała i zabrakło miejsca na wyjściu. ten z przodu wybiera linie nie ja .. żeby nie było nie zgłaszam się po kare ;)

•  

@Tarec: To nie była zemsta tylko mnie zarzuciło i myślałem, że na tej prostej jesteś trochę dalej za mną, ale jak coś to przepraszam ;)