Wpis z mikrobloga

Moi drodzy. Nie wiem czy wiedzieliście, ale psy również oddają krew. Dzisiaj i my postanowiliśmy dołączyć do grona psich krwiodawców. Moja bohaterska krewetka dzielnie zniosła cały zabieg i być może uratowała życie jakieś psiej duszy. Piszę o tym bo krew dla zwierząt, podobnie jak krew dla ludzi potrzebna jest cały czas, a niewiele osób o tym wie. Pieseł nie cierpiał a dodatkowo został wymiziany wygłaskany i jeszcze dostał mnóstwo fantów w tym darmowe badania krwi. Polecam ten styl życia. Vilyen i Rocky :) #rockyrybka #psiekrwiodawstwo #krwiodawstwo ps1. Przetarłam potem te ławkę;) PS2. W komentarzu zdjęcie samego zabiegu.
Pobierz
źródło: comment_STJeAbP8bTml8rlGJf1d8o1KDsenWYmE.jpg
  • 39
@Vilyen: hm, ciekawe - jak to się odbywa i gdzie można to zrobić ? mojej staruszki (13 lat) raczej nie będę na to naciągał :) ale w sumie ciekawe.

To się odbywa po podaniu jakiegoś "głupiego Jasia" czy po prostu w narkozie?.
@Student_AWAS: Koty dostają narkoza, psy nie. Warunki to: Pies
 zdrowy
 waga co najmniej 26 kg
 wiek pomiędzy 10 miesięcy a 7 lat (w przypadku ras olbrzymich zalecamy
minimalny wiek 12-14 miesięcy)
 regularnie odrobaczany, szczepiony przeciwko chorobom zakaźnym oraz
zabezpieczony przed pchłami i kleszczami
@WINOGROON: płacą poczuciem godności. Plus dawca ma trochę przywilejów: W podziękowaniu za bezcenny dar, jakim jest krew, Weterynaryjny Bank Krwi im. Milusia oferuje swoim krwiodawcom:
- przy każdej donacji: badanie morfologiczne i biochemiczne krwi, badanie w kierunku babeszjozy (psy), oraz worek wysokoenergetycznej karmy.
- przy pierwszej donacji: oznaczenie grupy krwi (psy i koty), badanie w kierunku FIV i FeLV (koty), bandamkę „Ratuję Życie” dla każdego zwierzaka a dodatkowo dla każdeg