Wpis z mikrobloga

Czy gdy wielkie firmy już opanują Sztuczną Inteligencję to zaczną wysyłać roboty ze sztuczną inteligencją na inne jak się okaże zamieszkałe planety? Zaczną uczyć tubylców podstaw rolnictwa, wprowadzać religię dla uczynienia ich sobie podwładnymi, prawa (przykazania) typu "nie będziesz miał innych bogów prócz mnie" (bo przecież przylecą roboty innych firm) albo "nie wzywaj niepotrzebnie imienia boga swego" (zawsze mnie to zastanawiało, czy sztuczna inteligencja boga ma ograniczone zasoby i chodzi o to aby się system nie zawiesił czy może responsywność będzie na tak niskim poziomie, że zrobi się to podejrzane i ktoś zacznie poznawać prawdę zamiast być grzecznym niewolnikiem). Będą bogami i zaczną czerpać korzyści z podboju planety i omamienia mieszkańców?

#kosmos #ai #sztucznainteligencja #religia #programowanie #komputery #informatyka #teologia
  • 6
@Miszkurka2000: Ja bym stawiał raczej na to, że roboty z SI będą budować kopalnie i statki kosmiczne i wysyłać to wszystko na ziemię. A jeśli na coś inteligentnego natrafią to to zmiotą.
@Miszkurka2000: Logika podpowiada, że stanie się to, kiedy będzie w miarę opłacalne energetycznie. Trzeba to liczyć w generacjach (20-25 lat to jedna). Chodzi o to, że nowe technologie mogą nie być na rękę obecnemu lobby (sektor energetyczny / technologiczny - tak jak z samochodami elektrycznymi), które może skutecznie zablokować rozwój innego sektora, co spowoduje, że powstają miejsca pracy jak warsztaty samochodów spalinowych, fabryki, cały proces technologiczny przystosowany pod kątem starej technologii,