Wpis z mikrobloga

@Antwito: w potocznym znaczeniu teoria nie oznacza czegoś udowodnionego, a bardziej chodzi o co głupiego albo teoretycznego. A tak po za tym przeciwnicy ewolucji to za wiele nie wiedzą i jak się pisze by zajrzeli do książek to nie bo trzeba czytać, a żeby to dobrze ogarnąć to trzeba poświęcić lata, a do tego te książki napisali ewolucjoniści, więc są nieobiektywne i nieprawdziwe.
@Antwito:

Czemu zawsze jak ktoś napisze, że ewolucja to fakt, to zaraz znajdzie się ktoś z twierdzeniem, że to tylko teoria?

Nie zawsze, a w 7 na 10 przypadków jest to jakiś malkontent twojego pokroju narzekający na to przed pojawieniem się tego tekstu w ogóle.
@Antwito: jeśli lekarz uczy się w zawodzie lekarza to czemu na drzwiach jest napisane "praktyka lekarska"?
bo teorii się nauczył, a teraz czas na dowody.
podobnie z teoriami w innych naukach - wymyślone i opisane, ale bez namacalnych dowodów.
@Nic_tu_po_mnie: to raczej ty nie czytasz ze zrozumieniem. Jeśli ktoś mówi, że ewolucja (jako zjawisko) jest faktem to mówi prawdę. I wtedy czesto pojawiająsieidioci, którzy mówią, że teoria ewolucji to tylko teoria, więc ewolucja nie jest wcale faktem.
@szybki_zuk: autor napisał "zaraz znajdzie się ktoś z twierdzeniem, że to tylko teoria? Teoria naukowa moi drodzy to nie teoria w języku potocznym"

Stawiając teorię ewolucji i ewolucję na równi. Otóż ewolucja to fakt, natomiast teorie ewolucji, czyli w jaki sposób do niej dochodziło to są zwykłe teorie, czy to w języku potocznym czy naukowym. Autor nie odróżnia tych dwóch pojęć. Według niego teoria ewolucji to jest stricte ewolucja,
@szybki_zuk: teoria strun? teoria wielkiego wybuchu? teoria panspermii?
no baaaardzo "doskonale udowodniona" teoria ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zawsze mnie zastanawia jak można być naiwnym i głupim, by wierzyć w te domysły tzw naukowców.
bo w końcu "naukowo udowodniono(...)" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@drlect3r: to są teorie w znaczeniu potocznym, chcąc się ściśle wyrażać powinno się je nazywać hipotezami

zawsze mnie zastanawia jak można być naiwnym i głupim, by wierzyć w te domysły tzw naukowców


@drlect3r: mnie zastanawia jak głupim i ograniczonym trzeba być, żeby nie wierzyć w osiągnięcia nauki. Brak ci podstaw a chcesz podważać w ogóle sens nauki? xDDD Pewnie twój chłopski rozum lepszy od tysięcy naukowców i ich badań? xD
@szybki_zuk: czytasz siebie?!
"teorie w znaczeniu potocznym"
zauważyłeś, że używasz różnych znaczeń słowa, która ma tylko jedno znaczenie?
TEORIA!
czyli nie-praktyka.
praktyka mówi mi, że teorie w hydraulice mają mało wspólnego z praktyką.

odnośnie naukowców... weź daj se siana z bezimienną grupą ludzi nazwanych naukowcami.
@drlect3r: Doucz się najpierw, a dopiero potem pouczaj w internatach. W nauce TEORIA ma inne znaczenie niż w mowie potocznej. Mówimy o TEORII NAUKOWEJ. Zalinkowałem ci cały artykuł o tym - czytac przecież potrafisz. Chociaż może nie ze zrozumieniem?

Naukowcy to nie są bezimienni ludzie xD To zdanie wykazuje tak gigantyczny poziom ignorancji i debilizmu, że mimo, że chciałbym ci wyjaśnić to i owo to nie wiem od czego zacząć. Może
@Nic_tu_po_mnie: chyba sobie żartujesz. Nie wiedzieć dlaczego czepiasz się w tej chwili na siłę, bo równie dobrze mogłeś się teraz przyczepić, że możemy mówić o ewolucji gwiazd albo ewolucji języka i ja jestem głupi bo nie napisałem, że chodzi o tą biologiczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)