•  

Mirki z Zabrza - już w niedziele II tura wyborów! Mówiąc szczerze, jak dla mnie jest to tragiczny wybór - bardzo żałuje, że kandydat na którego głosowałem nie przeszedł dalej (Żbikowski). I ogólnie przyznam bardzo mnie zniechęca brudna kampania jaka jest prowadzona przed tym głosowaniem. Nie mniej zapytam: Kogo poprzecie w II turze wyborów prezydenckich w Zabrzu?

#zabrze #wyborysamorzadowe2018

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich w Zabrzu?

• 15 głosów (44.12%)
      Małgorzata Mańka-Szulik
    • 12 głosów (35.29%)
      Agnieszka Rupniewska
    • 2 głosy (5.88%)
      Oddam głos nieważny
    • 5 głosów (14.71%)
      Nie pójdę na wybory
    •  

@Mrboo: mam identyczny dylemat. Większość znajomych (głównie 25-35 lat) głosowało na Żbikowskiego i niestety nie siadło

•  

@Mrboo: Osobiście mam identyczny dylemat... Ale powiem tak - znam trochę osób z Zabrzańskiego PO i są to naprawdę w porządku osoby (Olichwer, Juroszek, Urbańczyk, Potyka), które realnie działają w tym mieście i można im dużo zasług przypisać. Wiem, że Rupniewska to kukiełka wyborcza i sama z siebie za dużo nie da podczas kadencji, ale jest to szansa właśnie dla tych osób, które są aktywne już od dawna i szansy swojej przez Mańkę-Szulik i jej partię nie mieli.

Dlatego mój głos idzie na Rupniewską - mam już dość Skutecznych i tych wiecznie obsadzonych stołków, gdzie nic się nie zmienia. Byłem trochę wewnątrz tego środowiska (praca) i już wystarczająco się naoglądałem, ale oczywiście nie będę publicznie takich rzeczy wyciągał, bo nie ma ku temu powodów, a już i tak gorsze brudy lecą. Po prostu chcę zmian.

•  

@Masterczulki: @Mrboo: Również mam ten problem i żałuje, że Żbikowski nie wygrał bo raz, że LZ ma bardzo fajny program to znam trochę ludzi z tego środowiska.

@Peter_Mountain: Sam ma wrażenie, że ze Skutecznych zrobiła się patologia trzymająca się stołków. O ile trzeba przyznać, że MMS rozruszała trochę Zabrze w przeciwieństwie do swoich poprzedników (na ile to jej zasługa a ile dotacji z UE to już mi ciężko ocenić) to teraz przypomina twardogłowy beton. Z drugiej strony jest kandydatka wywodząca się z SLD i znana z hasła SEKS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Mrboo
    •  

@Zydomasoneria Każdy popełnia jakieś błędy młodości ;) To było 8 lat temu. Kobieta dorosła i zmądrzała. Natomiast tak jak mówiłem - głosując na nią głosujesz na PO. Mi to nie przeszkadza, a jeżeli mowa o Zabrzu to wręcz pasuje (czyt wyżej).

•  

Pytanie do głosujących na Rupniewską: czym was przekonała to kandydatka?

•  

@szukajac_wiedzy2: Nie zdziwiłaby mnie odpowiedź - nie jest Mańką-Szulik ( ͡° ͜ʖ ͡°)