Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
Pierwsze 1000km na samoróbce ebike pokonane. Zero jakichkolwiek awarii, średni koszt prądu zużytego do ładowania baterii potrzebnej do przejechania 100km to 43gr. Średni zasięg na jednym ładowaniu: przy prędkości 20-25km/h ok 120km, a przy średniej prędkości 40-55km/h ok 45km, :-) Opory powietrza jak i moja masa jednak robią swoje :-D Banan na twarzy gratis. Pierwsze spostrzeżenia po tym czasie: mocne hamulce to podstawa a kask typu fullface to zdrowy rozsądek.
#ebike #rower #rowerelektryczny #rowerowawarszawa
Pobierz grafffik - Pierwsze 1000km na samoróbce ebike pokonane. Zero jakichkolwiek awarii, śr...
źródło: comment_8Su4mkEOaLfzUHREPi8VmObQWD6bq0v9.jpg
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@pendzoncy_jez: silnik 1300W bezszczotkowy bezprzekładniowy, bateria 850Ah. Koła 26",Waga całego roweru 28kg z dwupółkowym amorem
@pendzoncy_jez: własnej konstrukcji mają nawet i po 300km zasięgu. Kwestia upchnięcia baterii w ramie
@Lofzug: lasek Bielański
@asdasdce2w: całość składałem kilka godzin w sumie, ale z pierdołami zeszli się kilka dni, koszt calkowity 2700zl za silnik baterie, kable itp + stary rower, opisywać nie ma co, wszystko jest na YT.
@pendzoncy_jez jak sam szukałem info to najgorzej jest z baterią tak naprawdę żeby ją złożyć. Można komuś zlecić a potem po prostu wszystko podłączyć do niej. No i rób albo kupuj skrzynkę na baterię najlepiej, bo w torbie to ona może się uszkodzić i będziesz plul sobie w twarz.
Ogarnij czy potrzebny Ci full styka hard trail zawsze to mniejsza waga potem.
@frems: @pendzoncy_jez: ogólnie polecam szukanie wykonawców jak i baterii na forum arbiter.pl a nie na stronach typu e-biker. oszczędność ponad 50% - nie płaci się a marketing itp. mnie bateria kosztowała 1300zł a taka sama bateria na e-biker 2090zł.Ogniwa, obudowa - wszystko dokładnie to samo ( ͡º ͜ʖ͡º) Od toreb i tego typu wynalazków trzymałbym się z daleka. Co do ramy - jeżeli nie mieszka
@frems: ale tutaj największe znaczenie ma masa kierowcy. Nie roweru. Przykładowo. Vmax ze mną na pokładzie (waga 100kg) to 50-55km/h w zależności czy z wiatrem itp, a z moim różowym (ok 65kg) Vmax silnika - ciągłe 60km/h, - na więcej silnik po prostu nie pozwala.
W świeradowie pod asfaltową agonie podjeżdżałem sam z prędkością ok 35km/h, a z 2 osobami na holu ok 25-30km/h.
W fullu największym ograniczeniem jest rozmiar przedniego