Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mama dostała ostatnio lekcje życia. Popierała pomysł 500 plus i nie mogła zrozumieć dlaczego jest on zły, więc życie postanowiło jej to wytłumaczyć. Gdy wręczyła 3 miesięczne wypowiedzenie lokatorom ci przestali płacić. Przez 4 miesiące nie chcieli płacić, nie chcieli się wyprowadzić mieszkając na koszt mojej mamy. Oczywiście w państwie które stworzyliśmy od 89 roku nie można wyrzucić kogoś z własnego mieszkania. Pozostaje tylko droga sądowa. Mojej mamie nie przeszkadzało że 2 tys zł z jej pensji zabiera państwo ale przeszkadzało jej że musi sponsorować patoli mieszkanie przez 4 miesiące. pokaż całość

odpowiedzi (82)

Dziewczyna którą kochałem mnie zdradziła. Pojechała 2 godziny wcześniej do pracy bo podobno dużo rzeczy do zrobienia miała. Zdziwiło mnie to bo nigdy tak wcześnie nie jeździła. Wyszła z domu o 7:50 w pracy powinna być o 8:20. O 9:10 wysłała mi zdjęcia z pracy i napisała "widzisz pracuję". Powiedziała mi wczoraj prawdę. Ostatnio mieliśmy ciężkie dni. A ona wtedy pojechała i w pracy ruchała się z 40 letnim gościem, my mamy po 23 lata. Wtedy jak do mnie napisała to było jakieś 10 minut po tym jak skończyli. Powiedziała że to przez to że chciała bliskości a ja ostatnio jej tego nie dawałem. Ja dałem jej wszystko co mogłem naprawdę. Ja nie wiem co robić. Wiem powiecie rzucić i zapomnieć. Też bym tak powiedział. Ale to nie takie proste jak kogoś naprawdę kochasz. Nie mogę spać. Nie wiem co robić. Życie mi się zawaliło. Mam dość wszystkiego. Tylko tutaj mogę to z siebie wyrzucić bo nie mam żadnych bliskich znajomych. Zostałem sam. Chyba że jej przebacze ale jak mogę to zrobić. Nie wiem naprawdę.
    #zwiazki #zdrada
    pokaż całość

odpowiedzi (184)

Jako, że wczoraj szczęśliwie udało mi się wrócić do Chin z mojej 8-dniowej wycieczki po Korei Północnej postanowiłem zrobić małe rozdajo z drobiazgami, pamiątkami z tego kraju.

Nie taguje # rozdajo bo mam wrażenie, że tam jest spora patologia i mam od dawna na czarnej liście.

W skład zestawu wchodzą *:
    - wydanie gazety po koreańsku z relacją ze spotkania Kim Dżong Una z Donaldem Trupem na linii demarkacyjnej w Strefie Zdemilitaryzowananej pomiędzy Koreą Północną a Południową (kiedy D. Trump przeszedł na chwilę na stronę Północną).
    - wydanie gazety Pyongyang Times po angielsku z relacją z tego samego wydarzenia
    - 3 pocztówki
    - przypinka z flagą KRLD
    - 2 x banknot 5000 Won (niestety nie udało mi się ich rozmienić na niższe nominały)
    - paczka papierosów 7.27, które na co dzień pali Kim Dżong Un (hit)
    - 2 zupki "chińskie", czyli instant (nie wiem jak smakują)
    - mała paczka suszonej ryby czy kałamarnicy (czy czegoś takiego)
    - jakieś ciasteczka (nic specjalnego)

* zastrzegam sobie prawo małych zmian w składzie, ale postaram się wszystko wysłać

Paczkę będę wysyłał z Chin najtańszą opcją więc może nie dość, a jak dojdzie to może to być np. za 2 miesiące.

Losowanie przy użyciu mirkolos, jutro wieczorem chińskiego czasu. Zielonki i zbanowani nie biorą udziału. Z losowania wyłączę też ludzi z mojej czarnej listy.

#korea #koreapolnocna #azja #podroze #podrozujzwykopem #jemprzeciez <- mój tag o Azji - aktualnie z podróży
    pokaż całość

odpowiedzi (175)