Wpis z mikrobloga

Mam xiaomi redmi note 5 i coś mi nie pasuje że telefon nie potrafi wytrzymać nawet doby bez ładowania, często muszę ładować co kilka godzin, używam dużo ale bez przesady, np w nocy jak go zostawiam z 12% baterii to rano jest wyłączony a leżący obok leeco s3 ma jeszcze 8%
Czy można jakoś sprawdzić czy coś zużywa mi baterie

Np ładowałem go do maks o 20 a teraz ma ledwo 30, przez ten czas jest włączone lte, trochę używałem latarki i gps ale to jakiś kwadrans

#xiaomi #pytanie #telefony #pytaniedoeksperta #technologia #chinskiecuda #smartfon #android
  • 41
@ArcziMiszcz: z twoich wpisow to widze ze średnio rozgarniety jestes, no offence xD a jak wygląda zużycie wg systemu? zadna apka nie drze za duzo? moze ustawienia energooszczędności? xiaomi jest za mondry zeby sie poddać łatwo xd a leeco pewnie mniej apek masz, bo tylko lezy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ps. moze factory reset xD
@grucha_88 chyba mnie z kimś mylisz xD obydwa są identyczne jeśli chodzi o soft bo xiaomi to niestety kiepska firma i często ratuje mnie leeco więc muszą być tak samo skonfigurowane, mają jedynie inne simki, z tym że leeco naładuje w godzinę a to gunwo srajomi kilka godzin
@ArcziMiszcz: twoj argument jest #!$%@?, bo mam 4 szt ksajomi w domu xD i trzymaja dobrze, upewnij sie co do softa, jak kupowales od hinola, bo to nie jest normalne. i nie, nie mylę cie z nikim, wez poczytaj co ty piszesz xD na podstawie 1 telefonu budujesz opinie o calej marce xd a wywyzszasz jakies c00rwa leeco, oj mati ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grucha_88 leeco s3 akurat rozkłada wszystkie xiaomi do tysiaka i niczego nie wywyższam, zresztą jak możesz oceniać leeco skoro nie miałeś, kup to się zdziwisz, takie fakty, mam i widzę, xiaomi mam różne produkty i każde to gunwo, nawet miband 3 kupiłem i ten szajs potrafi mierzyć puls lalce więc sorry dla mnie xiaomi to krzak i robią slaby sprzęt
@ArcziMiszcz: Ale wiedz że to mierzenie pulsu lalce to nie przypadłość xiaomi tylko całej technologii optycznego pomiaru pulsu xD
Also wrzuć może screeny co ci tak zżera baterię, może to kwestia jakiejś jednej gównoapki, może faktycznie masz syfmiui.
No i to że ci się długo ładuje, przecież on obsługuje quickcharge, od 0 do 100 to powinna być kwestia 1,5 godziny. BTW baterii litowo-jonowych nie wolno głęboko rozładowywać
@ArcziMiszcz: przez noc 6-7h to powinno schodzic max 3% a nie ponad 13%.
Jakis soft ci zre baterie i tyle. Z reszta daje do myslenia info, ze telefon ci sie bardzo dlugo laduje. Na stockowej ladowarce bez QC bo nie wiem co teraz do rn5 daja, to powinny byc 3-3.5h.
Jesli go nie ruszasz w trakcie ladowania, to oznacza ze jakis proces zre ci baterie skoro laduje sie kilka h.

Wakelock
@ArcziMiszcz dodatkowo zobacz czy przechodzi w stan uspienia jak jest nieuzywany. Stawiam ze non stop wybudzony jest. Tak jak wspomniali wczesniej instaluj xiaomi.eu (miui Polska) i zapomnij o problemach. Odnosnie FB, lepiej jak w przeglądarce systemowej wlaczysz opcje tryb PC, wtedy nawet wiadomosci na fb bedziesz mogl bez messengera wysylac.
Tez mam RN5 Pro i tam 3 dni używania to bez problemu, oczywiście WiFi na przemian z 3G, GPS i inne rzeczy
@kokson mam miui Polska, wersja 9.6.2.0 przy okazji zerknij u ciebie z kiedy masz bo coś dawno nie było aktualizacji a ponoć jest już miui 10

Jak sprawdzić czy przechodzi w stan uśpienia, z tego co czytałem to Android na taką funkcjonalność że jak się wyłączy ekran to właśnie się hibernuje ale w nim jakby to nie działało

Friendly do fb jest świetny, można obsługiwać wiele kont i Instagrama oraz inne portale
@ArcziMiszcz Recznie musisz zaktualizować do miui 10. Tylko uważaj zeby nie wracać do poprzedniej wersji, nie cofać sie z wersjami do tylu nawet w obrębie miui 10 bo w RN5 jest ARB (anti roll back) i przy próbie cofniecia #!$%@? telefon. Baterie sprawdzasz w ustawieniach/bateria i wydajnosc/uzycie baterii i u gory masz taka ikonke w ksztalcie zegarka i tam jest analiza
Pobierz kokson - @ArcziMiszcz Recznie musisz zaktualizować do miui 10. Tylko uważaj zeby nie ...
źródło: comment_gR4cJK5mJybMYuUNfALjfrcMdLTVLah2.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArcziMiszcz: coś Ci ewidentnie #!$%@? baterie. Zobacz jak długi masz pasek wyburzenia w porównaniu do włączonego ekranu. Nawet jak ekran jeat wyłączony (czyli nie używasz telefonu) to i tak jakaś apka #!$%@? baterie... Więc najpierw zadbaj o system bo bateria sama z siebie nie zaczęła #!$%@?ć, tylko przez Twoje aplikacje.

Co to w ogóle jest to friendly od Facebooka? Wgraj sobie fb lite a nie to coś. Mimo tego że ma