•  

  Jak to jest, że..

  9 lat temu strony były przeładowane FLASH-em ale spokojnie dało się otwierać po 90-100 stron w odrębnych procesach na starych komputerach i płynnie serfowało się po internecie.

  A teraz mimo, że mam 3-4 razy szybszego kompa to już po kilku stronach komputer się dławi. ( ಠ_ಠ)
  Weźcie wytłumaczcie to laikowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #frontend #javascript #html #flash #firefox #chrome

  źródło: fotka2.png

  •  

   @kajbu: myslalem ze z 12GB ramu w laptoku zwojuje internet.
   Dzis wystarczy na kilka kart w dwóch przegladarkach xDDD

  •  

   @kajbu: To firmy tak robią byśmy kupowali ciągle nowy sprzęt. W aktualizacjach zwiększają wymagania :3

  •  

   @Zanael: a nie jest przypadkiem tak, że to właśnie frontend macza w tym swoje łapska? Przeglądam kod różnych stron ale nie widać tam obsługi błędów wycieków pamięci. I dużo instrukcji pozostawia wiele do życzenia.. np. nie są zbytnio zoptymalizowane. Wygląda to tak jak by zatrudniali studentów co robią na odpie#@$ol. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Później jest wyciek, i przeglądarka pożera więcej pamięci niż powinna.

   Przydałby się bot, który chodziłby po stronach, analizował kod i wysyłał raporty bezpośrednio do firm żeby nanieść poprawkę ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @kajbu: Pisz tego bota :D. Pewnie też to że wciskają dużo bajerów na swoją stronę a do tego dojdą jakieś reklamy i brak odpowiedzi :D. Przeglądarki też z bajerami i rozszerzeniami potrafiące dużo pamięci żreć.

  •  

   @kajbu: nie sa zbytnio zoptymalizowane bo w wiekszosci nie ma to znaczenia. Klienta nie obchodzi, ze strona bedzie dzialac 0.1s szybciej, jezeli poswiecisz na to 2 miesiace. Ma dzialac w miare szybko i po prostu dzialac. Swoja droga zobacz, ze kiedys strony byly mniej przeladowane trescia, jakis tam naglowek, jakas tabelka z trescia i tyle. A teraz spojrz na wykop. Jsowe handlery do otwarcia tagow/powiadomien w nawigacji, hover na nazwie uzytkownika, a to wszystko jeszcze odpytuje serwer za kazdym razem i jsowo wstrzykuje elementy. Strony sa teraz po prostu bardziej rozbudowane.
   Zreszta sam nie uwazam, zeby to byl problem frontowy - tak, sa strony, gdzie jest problem z pamiecia, ale albo sa to wyjatkowe przypadki, gdzie strona jest po prostu animacja, albo sa napisane przez jakiegos juniora, ktory potrzebuje 5mb jsa zeby odpalic ajaxa.

  •  

   @kajbu: Chrome ma takie narzędzia. W konsoli deva wystarczy odpalić analizę na urządzenie mobilne.
   Dawniej nie było gzipa i słabszy internet. Dzisiaj 10MB JSa nie jest problemem. Bo i tak zostanie pobrany w skompresowanych chunkach, które ładują się dynamicznie, w tle.