•  

Jak to jest, że..

9 lat temu strony były przeładowane FLASH-em ale spokojnie dało się otwierać po 90-100 stron w odrębnych procesach na starych komputerach i płynnie serfowało się po internecie.

A teraz mimo, że mam 3-4 razy szybszego kompa to już po kilku stronach komputer się dławi. ( ಠ_ಠ)
    Weźcie wytłumaczcie to laikowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#frontend #javascript #html #flash #firefox #chrome

źródło: fotka2.png

•  

@kajbu: myslalem ze z 12GB ramu w laptoku zwojuje internet.
      Dzis wystarczy na kilka kart w dwóch przegladarkach xDDD

•  

@kajbu: To firmy tak robią byśmy kupowali ciągle nowy sprzęt. W aktualizacjach zwiększają wymagania :3

•  

@Zanael: a nie jest przypadkiem tak, że to właśnie frontend macza w tym swoje łapska? Przeglądam kod różnych stron ale nie widać tam obsługi błędów wycieków pamięci. I dużo instrukcji pozostawia wiele do życzenia.. np. nie są zbytnio zoptymalizowane. Wygląda to tak jak by zatrudniali studentów co robią na odpie#@$ol. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Później jest wyciek, i przeglądarka pożera więcej pamięci niż powinna.

Przydałby się bot, który chodziłby po stronach, analizował kod i wysyłał raporty bezpośrednio do firm żeby nanieść poprawkę ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@kajbu: Pisz tego bota :D. Pewnie też to że wciskają dużo bajerów na swoją stronę a do tego dojdą jakieś reklamy i brak odpowiedzi :D. Przeglądarki też z bajerami i rozszerzeniami potrafiące dużo pamięci żreć.

•  

@kajbu: nie sa zbytnio zoptymalizowane bo w wiekszosci nie ma to znaczenia. Klienta nie obchodzi, ze strona bedzie dzialac 0.1s szybciej, jezeli poswiecisz na to 2 miesiace. Ma dzialac w miare szybko i po prostu dzialac. Swoja droga zobacz, ze kiedys strony byly mniej przeladowane trescia, jakis tam naglowek, jakas tabelka z trescia i tyle. A teraz spojrz na wykop. Jsowe handlery do otwarcia tagow/powiadomien w nawigacji, hover na nazwie uzytkownika, a to wszystko jeszcze odpytuje serwer za kazdym razem i jsowo wstrzykuje elementy. Strony sa teraz po prostu bardziej rozbudowane.
      Zreszta sam nie uwazam, zeby to byl problem frontowy - tak, sa strony, gdzie jest problem z pamiecia, ale albo sa to wyjatkowe przypadki, gdzie strona jest po prostu animacja, albo sa napisane przez jakiegos juniora, ktory potrzebuje 5mb jsa zeby odpalic ajaxa.

•  

@kajbu: Chrome ma takie narzędzia. W konsoli deva wystarczy odpalić analizę na urządzenie mobilne.
      Dawniej nie było gzipa i słabszy internet. Dzisiaj 10MB JSa nie jest problemem. Bo i tak zostanie pobrany w skompresowanych chunkach, które ładują się dynamicznie, w tle.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ja pierdole co mój kumpel z pracy wczoraj odjebał xDDDD

bądź uber ważny w korpo
    pojedź do helmuta uzgadniać kontrakt
    wszystko przebiega gut
    korpo czuje miliony
    kumpel czuje duza premie
    coś musi się spierdolić XD
    kolega zauważa że zapomniał telefonu
    wraca się z lotniska
    wszyscy niemcy wkurwieni XDD
    jeden z nich zadzwonil do bo zapomnial o czyms ważnym
    hure, coś tutaj wibruje
    polak zostawil telefon
    patrzy na telefon a tam eichmann (nazwisko miał zupelnie inne XD)
    o hui chodzi
    wola innych
    dzwonia do niego po kolei
    himmler
    goering
    hitler
    mengele
    kontrakt tak bardzo rozjebany
    premia stracona tak szybko jak praca xD
    a ja siedze i nic nie robię, bo bez tego kontraktu i tak mnie zwolnią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #praca #heheszki #truestory
    pokaż całość

odpowiedzi (35)

Kurła, Angole wiedzą o co cho w śniadaniu.

Tosty z serem i fasolką

#grubas5000 #trucker5000

odpowiedzi (75)

dzisiaj przyjdzie do mnie paczka z pastą wybielającą zęby (węgiel aktywny). Ktoś jest ciekawy efektów po każdym użyciu? Dziś bym wstawił zdjęcie zębów przed rozpoczęciem i po każdym myciu bym dawał kolejne. Byłby ktoś chętny czy tak średnio

#starsmile #wybielaniezebow

odpowiedzi (85)