Wpis z mikrobloga

Wrzucam post z FB, oryginalny tekst poniżej. Mój komentarz jest krótki:
Kolejny powód, dlaczego ludzie związani z nauką walczą oraz powinni walczyć z pseudonauką.

https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/posts/257215261628210?__tn__=K-R

Każda tragedia przynosi refleksje, które choć w małej części zmieniają coś na lepsze, być może teraz część rodziców zrozumie, jak duży błąd popełnia.

Gdybym powiedział kiedyś rodzicom, nie szczepcie dziecka, a to dziecko za pół roku zmarłoby z powodu sepsy, którą wywołały pneumokoki, na które szczepienie jest obowiązkowe, czułbym się winny.

Jest człowiek, który mówi rodzicom aby nie szczepić dzieci, a kiedy takie dziecko nieszczepione umiera w wyniku choroby, przeciwko której powinno być zaszczepione - twierdzi, że winni są lekarze.

A Jerzy Zięba wypiera się wszystkiego, to nie on, to inni, a witamina C nie została podana i to jest wina wszelkich tragedii. Dziecko zmarło nie dlatego że zabiła je ospa czy pneumokoki przeciwko czemu mogło i powinno być zaszczepione, zmarło bo nie dostało witaminy C, bo zabili je lekarze i koncerny. Tylko sekta może tworzyć takie urojenia i w nich trwać.

Wiecie co my pediatrzy myślimy o tym wszystkim? Jest Nam ogromnie przykro, że rodzice oddają życie i zdrowie swoich dzieci w ręce takiego człowieka i jemu podobnych, jest Nam pediatrom niezwykle przykro, że dzieci umierają teraz, tutaj, w tym roku, na choroby przeciwko którym mamy szczepienia, których skuteczność potwierdzają fakty naukowe na całym świecie.

Możecie mnie tutaj obrażać, moich fanów, zwolenników, innych lekarzy, ale musicie wziąć część winy za to co się dzieje, na siebie. Jesteście współwinni. Szczepienia chronią życie i zdrowie dzieci, cały świat to wie. Kilka lat temu mówiło się - przez to co robią antyszczepionkowcy będą umierać dzieci również w Polsce, nie mylili się. Nie trzeba epidemii odry, wystarczą internetowy porady i filmy. Wystarczy grupa idiotów – urojonych internetowych medyków, którzy później na policji na przesłuchaniu kajają się na kolanach, wypierając się wszystkiego i wszystkich, byle konsekwencji nie ponieść.

Witamina C nie leczy sepsy, to przykre jak Jerzy Zięba wami manipuluje i proszę nie przesyłajcie mi więcej tego filmu lekarza z USA o tym, ja to wszystko wiem, znam te badania od dawna, podobnie jak zna je reszta świata. Znam również inne badania, wykazujące obiecującą rolę witaminy C jako wspomaganie leczenia nowotworów, ja to wszystko wiem, wiedzą to inni, ale wy niewiele z tego rozumiecie. Właściwie to nic z tego nie rozumiecie.

Niektórzy twierdzą, że dziecko nie jest własnością Państwa, inni że nie jest własnością rodzica, nie wiem czyją, ale czytając setki komentarzy rodziców, którzy chcą dziecku zakładać wkłucie aby podawać askorbinian, kąpać w perhydrolu, leczyć gronkowca własną śliną i moczem, a białaczkę uważają za proces oczyszczania organizmu z konfliktu, to uważam, że ostatnio na wykładzie pewna Pani Profesor miała rację mówiąc, że ludzie kiedyś zeszli z drzewa, a teraz ponownie na nie wchodzą tylko głupsi. Powiedziała to przy okazji mody w polskich szpitalach, na konsumpcje łożyska po porodzie przez matki oraz przegryzanie pępowiny przez ojców, nie omijając przypadków tragedii dzieci antyszczepionkowców.

Tak, takie tragedie będące wynikiem antyszczepionkowych poglądów wydarzają się w Polsce regularnie, ostatnio tutaj napisał Pan doktor, jak dziecko niemal zmarło z powodu krztuśca i rodzice błagali żeby uzupełnić wszystkie szczepienia. To się dzieje co chwilę, takie sytuacje są omawiane miedzy nami lekarzami z całej Polski regularnie. Niektórzy wierzą, że dzieci nieszczepione są zdrowsze, są po prostu co pewien czas martwe.

Regularnie też rodzice przyznają, że sami ponoszą za to winę. Jednak prawdziwą winę za to, ponosi jeszcze ktoś inny. I winę poniesie.

Jeśli śmierć nieszczepionego dziecka nie jest wystarczającym powodem dla rodziców, aby w końcu zacząć rozsądnie myśleć i postępować, to niestety kolejnym powodem może chyba już tylko być śmierć ich własnego.

Dr D.


#zdrowie #szczepienia #medycyna #altmed #proepidemicy
MalyBiolog - Wrzucam post z FB, oryginalny tekst poniżej. Mój komentarz jest krótki: ...

źródło: comment_EwIRGCB3Rk4OKkbwZUdT2JciYCAUCgI9.jpg

Pobierz
  • 7
@MalyBiolog: Słaba zarzutka, unikali wizyt u lekarza rodzinnego? Słuchali się znajomych jak leczyć dziecko? Kuźwa co to w ogóle za rak content wysrany niewiadomo skąd? Od kiedy to nawet najbardziej radykalni antyszczepionkowcy zalecają unikania lekarzy?
Oczywiście to marna zarzutka pisana przez jakiegoś propagandziste, ale nawet jakby była prawdziwa to pokazuje przykład po prostu głupich rodziców, którzy nie powinni mieć w ogóle dzieci. Nie martw się, chodzimy do lekarzy, BO interesujemy się
a poza tym wielu lekarzy jest z nami!


@cclegane: no Czerniak, Jaśkowki i Sienkiewicz są z Wami. 2 pierwszych to oszołomy i mogę to udowodnić. Ilu jeszcze lekarzy jest z Wami? O ile wiem większość lekarzy zajmujących się tematem szczepień (wakcynologów, pediatrów, immunologów), i prowadzących badania w tym kierunku zaleca szczepienia. Garstka jest przeciwko.