•  

Pracujecie ciężko na polu? Skąd na fascynacja G-szokami?

#casio
    #zegarki

•  

@maciej__: Trudno znaleźć zegarek, który bardziej pasuje do dresów.

•  

Pracujecie ciężko na polu?

@VanGogh: Wychodzimy z piwnicy. Wycieczka rowerowa, wypad w góry, praca fizyczna, siłownia i wiele innych. Smartwatchy nie lubię, a po co mam narażać mój 20 razy droższy zegarek w takich sytuacjach?

Po co ludzie kupują divery skoro nie nurkują z nimi na więcej niż 2 metry? Po co ludzie kupują zegarki dla pilotów skoro lecą co najwyżej Ryanairem raz w roku do Bułgarii? Po co w ogóle ludziom zegarki, co nie?

•  

@koniecswiatajestbliski: Na siłowni walisz kopertą w sztangę? Zastanawia mnie jak wykorzystać tę mityczną wytrzymałość dżiszoków.

•  

Zastanawia mnie jak wykorzystać tę mityczną wytrzymałość dżiszoków.

@VanGogh: w dokładnie taki sposób jak opisałem powyżej. Nie rozumiesz po polsku? Na szczęście nic grubszego mi się w nadgarstek nie stało, nawet zadrapania czy stłuczenia, ale w razie czego nawet gdyby ten g-shock mi się rozjebie to sobie kupię nowy na następny dzień.

Najprostszy przykład. Jadę na parę godzin na rower. Małe prawdopodobieństwo, że mi się coś stanie, ale nawet jeśli to mi nawet żal nie będzie tego zegarka. A i bez problemu przetrwa pot, brud, kurz, itd. Inne moje zegarki pewnie też by to przetrwały, ale jak pisałem wyżej po co mam ryzykować jak właśnie od tego jest g-shock.

•  

Inne moje zegarki pewnie też by to przetrwały, ale jak pisałem wyżej po co mam ryzykować jak właśnie to tego jest g-shock.

@koniecswiatajestbliski: W takich zastosowaniach sprawdzi się nawet Kalenji (i 90% innych zegarków)... I stracisz jeszcze mniej w razie wypadku, jeśli już o cebulę chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dałeś sobie wmówić, że potrzebny jest Ci dżiszok... No chyba, że po prostu Ci się podoba...

•  

@VanGogh: no to noś sobie Kalenji, ktoś Ci broni? Nie jestem fanbojem G-shocków, niech każdy sobie nosi co chce i co dla niego działa. Chyba proste. Wręcz wolę ubrać "normalny" automat na pasku czy bransolecie na miasto, do pracy czy gdziekolwiek.

•  

@koniecswiatajestbliski: No właśnie nie takie proste, bo wiele osób ma zakodowane, że na rower/ siłownie to DŻISZOK. "Kup DŻiszoka, bo inny zegarek ci się rozpadnie od jazdy na rowerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

•  

No właśnie nie takie proste, bo wiele osób ma zakodowane, że na rower/ siłownie to DŻISZOK.

@VanGogh: No cóż, Casio wypracowało sobie bardzo znaną markę i G-shocki są synonimem zegarka na ekstremalne warunki. Zostaje tylko pogratulować Casio. Tak jak pieluszki - Pampersy, albo auto elektryczne - Tesla. Są inne marki, może nawet lepsze, ale nie tak popularne.

•  

@koniecswiatajestbliski: OK, dzięki. Chciałem się tylko upewnić, że to marketing ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Dałeś sobie wmówić, że potrzebny jest Ci dżiszok... No chyba, że po prostu Ci się podoba...

@VanGogh: Nic sobie nie dałem wmówić. G-shock to dobry zegarek sprawdzony w wielu sytuacjach, wręcz kultowy, który wystąpił w wielu filmach. Jeszcze w takiej cenie? Czego tu nie lubić. A na rower czy do lasu to wygląd dla mnie znaczenia dużego nie ma.

•  

@koniecswiatajestbliski: tylko chodzi o ludzi którzy na siłe gdy ktoś sie pyta o zegarek na codzień, to wciskają w kazdym momencie G-shock. Ich jedynym argumentem jest to że to dobra firma, ale bliżej mu do gadzetu niż eleganckiego zegarka. I zawsze zaczyna się tłumaczenie jak to bardzo g-shock jest ci potrzebny nawet jak wbijasz pieczatk iw faktury cały dzień. Fanboye g-shocków sami obrzydzają innym ten dobry zegarek przez swoja nachalność w każdym miejscu.

•  

@unified_observer: omg który raz mam powtarzać. Dla MNIE wygląd nie ma znaczenia jeśli idę na rower czy w las, albo jak szufluję 4 tony węgla na zimę? A rozmiar to nie rozumiem - przecież są malutkie G-shocki i wielkie cebule o co Ci chodzi? Z resztą jak wspominałem nie jestem fanbojem tego zegarka. Mi odpowiada i dla mnie ma same zalety. Jeśli komuś się nie podoba niech nie kupuje i tyle. Dlaczego ludzie za wszelką cenę komplikują najprostsze rzeczy?

•  

@koniecswiatajestbliski: Spoko, mnie już nic nie zdziwi, szczególnie ideologiczne rozkminy na temat posiadania roboczego zegarka za 300 zł. Swoją drogą nie widziałem żadnego Seby z "kostką".
      Tylko Seiko 5 i Orient Bambino /s.

•  

@DrQ: No właśnie. Zrozumiałbym te rozkminę gdyby to był mój jedyny zegarek, w którym chodzę wszędzie, nawet na własne wesele i który kosztowałby z 2k. Ale toczyć zażarte dyskusje, na temat zegarka za jakieś drobne, który ma być tylko i wyłącznie funkcjonalny, i który noszę rzadziej niż inne zegarki to trochę głupota. A już rozważać czy jest ładny jak w komentarzach powyżej to jedno wielkie xD Może, jeszcze niektórzy laski chcą na G-shocha wyrwać.

•  

@koniecswiatajestbliski: To jest ten najgorszy typ zegarkofila-neofity widoczny praktycznie na wszystkich polskich forach, który odkrył, że istnieją automaty i teraz koniecznie musi posiadać prestiżowy CZASOMIERZ OPEN-HEART (widać prestiżowy WERK) ORIENT BAMBAJNO, echh koledzy tylko szkoda że nie ma SZAFIROWEGO KRYSZTAŁU.

I tak, ja też wolę automaty. Po prostu one czasem nie mają sensu.

•  

"Kup DŻiszoka, bo inny zegarek ci się rozpadnie od jazdy na rowerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

@VanGogh: to chyba ty masz tak zakodowane, bo ja nigdzie czegoś podobnego nie słyszałem.. > ale bliżej mu do gadzetu niż eleganckiego zegarka... lubisz rozmyślać nad problemami, których tak naprawdę nie ma lub ma garstka osób..

@unified_observer: gshock nigdy nie miał być eleganckim zegarkiem... to grupa gimbusów i innych wannabe stylistów sobie upodobała białego gshocka jako ładny elegancki zegarek..

Chciałem się tylko upewnić, że to marketing ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@VanGogh: to nie tylko marketing.. jeśli chodzi o cyfrowy, kwarcowy, niezawodny zegarek to shock zasłużył na swoją pozycję.. masz gwarancję na 6 lat, a są gshocki które mają po 20 lat i wciąż działają bez zastrzeżeń, są inne zegarki które mogą się pochwalić takim czymś? pewnie są, ale czy w podobnej cenie?

•  

@koniecswiatajestbliski: dodalbym na koniec zdania "chuju". Pozdrawiam

•  

@VanGogh: pasuje do dresów, ja swojego dostałem od samego szatana

•  

. to grupa gimbusów i innych wannabe stylistów sobie upodobała białego gshocka jako ładny elegancki zegarek..

@Emill: dokładnie
      @DrQ: a cóż to za fora? podziel się. Czyzby 4chan, mirko i facebookowa grupa?

przecież są malutkie G-shocki
      @koniecswiatajestbliski: malutkie w stosunku do innych duzych g-shocków nie oznacza, że są malutkie.

Z resztą jak wspominałem nie jestem fanbojem tego zegarka. Mi odpowiada i dla mnie ma same zalety. Jeśli komuś się nie podoba niech nie kupuje i tyle. Dlaczego ludzie za wszelką cenę komplikują najprostsze rzeczy?

@koniecswiatajestbliski: Jesli widzisz same zalety czegoś i ani jednej wady to jesteś fanbojem. Pogódź się z tym. Ja ci tego nie zarzucałem, sam to sobie zrobiłeś. I wytłumacz prosze cóz takiego jest dla ciebie tak skomplikowane? to że g-shock nie ma samych zalet i nie do wszystkiego pasuje? To, że nie jestem lekiem na kazde zło?

•  

@unified_observer: ok rozmiar może być dla kogoś wadą, nie zaprzeczyłem temu nigdzie. To znajdź jakieś inne wady i mi napisz bo jak dla mnie na rower to ciężko coś lepszego znaleźć za 250zł. No chyba, że jakieś zegarki z decathlonu czy z ali. Nie neguję - jeśli komuś pasuje to spoko.

I wytłumacz prosze cóz takiego jest dla ciebie tak skomplikowane? to że g-shock nie ma samych zalet i nie do wszystkiego pasuje?

czemu sobie sam dopisujesz takie bzdury? Masz jakieś urojenia? Napisałem coś dokładnie odwrotnego - ten zegarek mało gdzie pasuje i go bardzo rzadko noszę.

To, że nie jestem lekiem na kazde zło?

Nie jesteś lekiem, ale na pewno ich potrzebujesz bo widzisz rzeczy, których nie napisałem.

•  

@VanGogh: jak przypierdolisz kiedyś swoim ukochanym zegarkiem w futrynę, albo cokolwiek to przestaniesz głupie pytania na wykopie zadawac

•  

@Admof: Generalnie tak już jest, że wszyscy z tego powodu noszą gszoki, ktore odstaja na parę cm i az proszą się, żeby o coś zahaczyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mirki, co się odjebało???
    Mam koleżankę, taka nie za mądra, ogólnie taka nie dojebana (lv 20). Mieszka ze swoim chłopakiem od dwóch lat w Warszawie.
    I jest sobie jej tata, który nie wie o tym, że ona mieszka z chłopakiem. Ponadto on jej kategorycznie zabronił mieszkania z facetami.
    Więc co wymyśliła moja mądra koleżanka? Powiedziała że mieszka ze mną. Tylko, że ja mieszkam z chłopakiem w 20m2. JEJ OJCIEC DZIS PRZYJEŻDŻA ZOBACZYC JAK MIESZKA. Podała mój adres, powiedziała, że to koło sklepu X. No i tata przyjeżdża. Zapytałam się jej, czemu nie powie mu prawdy? Ona się boi że ją stary taboretem pierdolnie. XD no ale ma chłopaka to przy chłopaku by jej wyjebał? No i dzisiaj przychodzi, ma mi posprzątać mieszkanie, schować rzeczy chłopaka, a ja mam udawać, że to normalne, że dwie koleżanki śpią w jednym łóżku XD #heheszki #gownowpis #cosieodjebalo #pomocy #truestory #niewiemjaktootagowac

pokaż spoiler Odmawiałam jej tego cyrku, ale zaczęła grać na litość i wmawiać, że to moja wina, bo kiedyś jej przytaknełam, jak o tym mówiła. xD
    pokaż całość

odpowiedzi (174)

Dzień jak co dzień.

odpowiedzi (24)

Ktoś pamięta jeszcze #wesoleperypetie? Wspaniałe to były memy, nie zapomnę ich nigdy

odpowiedzi (21)