Wpis z mikrobloga

tldr: Zainteresowałem się polityką prywatności serwisu wykop.pl i skierowałem cztery pytania dotyczące danych osobowych.

Fragment dokumentu POLITYKA PRYWATNOŚCI:

(…)

2. Każdy użytkownik, którego dane osobowe są przetwarzane przez Administratora ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu Administratora, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

3. Skorzystanie z uprawnień określonych w ustępie powyżej może być realizowane poprzez wysłanie na adres iodo@wykop.pl stosownego żądania wraz z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej (e-mail) użytkownika.>(…)Interesowało mnie:

- Jakie dane są w posiadaniu spółki.
- Komu moje dane osobowe zostały przekazane
- W jaki sposób mogę pobrać informacje o mnie i mojej aktywności w serwisie
- Dlaczego nie mogę poprawić swoich danych w sposób zautomatyzowany

Polityka prywatności wykop.pl to kpina. Podobnie jak regulamin, ten dokument nie znaczy nic. Trzy miesiące nie wystarczyły na udzielenie mi odpowiedzi, której nie otrzymałem do dnia dzisiejszego.

@m__b zapraszam do odniesienia się do sprawy i oczekuję jasnej deklaracji, co i kiedy zostanie poprawione w temacie przestrzegania polityki prywatności i tzw. RODO.

#wykop #afera #daneosobowe #rodo #bezpieczenstwo #prawo #internet
L3stko - tldr: Zainteresowałem się polityką prywatności serwisu wykop.pl i skierowałe...

źródło: comment_MM3QDaIhFTRW5Z62FSg8Iri24ijKSFRX.jpg

Pobierz
  • 71
Przy przeklejaniu tekstu rozwaliło się formatowanie i w cytat poleciał fragment wpisu. Powinno być:

Interesowało mnie:
- Jakie dane są w posiadaniu spółki.
- Komu moje dane osobowe zostały przekazane
- W jaki sposób mogę pobrać informacje o mnie i mojej aktywności w serwisie
- Dlaczego nie mogę poprawić swoich danych w sposób zautomatyzowany