Wpis z mikrobloga

Czy mógłby ktoś doradzić, jaką ciekawą literaturę mogę jeszcze dodać do listy na zrzucie? Interesuje mnie data science, machine learning, deep learning oraz generalnie sieci neuronowe, AI i wszystko co z tym tylko związane. Dopiero zaczynam i chcę skorzystać z promocji na ebookpoint, także jeśli ktoś byłby chętny złożyć się na te książki proszę o kontakt na priv.

#informatyka #matematyka #ebook #nauka
KasiaBBA - Czy mógłby ktoś doradzić, jaką ciekawą literaturę mogę jeszcze dodać do li...

źródło: comment_eJevifFk0y461ualyolDyEnvqNPqYxj9.jpg

Pobierz
  • 7
Chodzi Ci o książki przetłumaczone czy generalnie o książki? Bardzo lubię książki, czytam to lekkim tchem dlatego pytam właśnie o książki, a nie o kursy. Chętnie przyjmę wszystkie rady i sugestie.
@KasiaBBA:
Cała wiedza, którą nabędziesz z tych książek, jest dostępna za darmo w formie tutoriali, kursów (np. na edX), blogów. Moim zdaniem to kwestia preferencji, czy ktoś woli wydać pieniądze na skondensowaną wiedzę, czy szukać samemu odpowiedzi - choć to drugie uczy też niezbędnych umiejętności wyszukiwania informacji.

Czytanie książek jest jak najbardziej ok, ale łatwo wpaść w manię kupowania coraz to nowszych i braku praktyki. Praktyka zawsze jest najważniejsza, stawia przed
@KasiaBBA: tutaj masz całkiem sporo darmowych książek. Oczywiście wszytko zależy od twojego poziomu umiejętności w danym temacie: sam naukę zaczynam od darmowych tutoriali i innych materiałów internetowych, a książki kupuję dopiero jak mam w temacie jakiekolwiek obeznanie. Tak jak @ksccILqQdPBrabjjXElS napisał czytanie książek bez praktyki czy wręcz na ilość mija się z celem.