Wpis z mikrobloga

Czy duża utrata ciepła na ostatnim piętrze?


@Bellie: nie mam dwutaryfowego, ale że to akurat jest uniwersalne pytanie, to odpowiem standardową odpowiedzią studenta #1: "to zależy". Utrata ciepła to przede wszystkim kwestia tego jak masz zrobiony dom. Czy to blok, kamienica, domek, jaki dach, jak ocieplony, uszczelniony, ile mostków cieplnych itd :)
@Bellie: no to jest jeszcze więcej "to zależy" i tak naprawdę pod kątem tego, czy będzie zimno, czy ciepło niczego się nie dowiesz. Z jednej strony instalacja grzewcza może być zrobiona dobrze/źle na wiele sposobów, może być przewymiarowana lub zrobiona oszczędnie. Z drugiej strony, niezależnie zupełnie od elektryki, piętro może być bardzo różnie ocieplone. Jak dom ciepły, to instalacja nie musi być wydajna. Z kolei co Ci po nowym, sprawnym grzaniu,
@Bellie: ale to wszystko jest niezależne od ogrzewania elektrycznego. Przy gazowym, węglowym czy miejskim będziesz miała dokładnie te same problemy :) Po prostu trzeba sprawdzić co się kupuje. Zimą, jeśli dom zamieszkany, możesz po prostu oglądając sprawdzić temperatury. Dobrze też pewnie mieć jakiegoś ogarniętego budowlańca pod ręką, który będzie wiedział, na co patrzeć. Pożyczyć kamerkę termowizyjną i obejrzeć dom dookoła :)
@Bellie: Dom 100m.kw, 2 kondygnacje. Drewniany ocieplany styropianem. Dach blachodachowka ocieplenie wełna. Zalozone nowe okna 3 szybowe te takie nieprzepuszczajace/odbijajace cieplo (spora roznica w rachunkach - ok. 1kpln). Kaloryfery na gorze nieco zakrecone bo cieplo czesciowo wedruje na piętro z parteru. Okazyjnie odpalany kominek. Ogrzewanie wody przeplywowe bez boilera + oczywiscie takie rzeczy jak swiatlo, tv, lodowka, pralka, pompa itp. Temp ustawiona na 21,5-22,5 stopni. Taryfa nocna/dzienna. Roczny rachunek za prad
Nie. Za mało funduszy było a i tak czesciowo kredytowane. Zakupiłem nieduży domek z działką i trzeba było założyć tylko centralne ogrzewanie aby był domem całorocznym i można było zacząć mieszkać i wprowadzac poprawki pod siebie. Ponad rok szukania ale da radę znalezc fajne miejsce z fajnym budynkiem. Polecam jeśli ktoś ma ograniczone fundusze a nie chce sie pchac w parunastoletni kredyt. Lub już nie chce pchac swoich pieniedzy na czyjes konto
@dare4more: sciany ok 10 cm. Dach podobnie. Ktos mi rzucil ten pomysl na jakims forum budowlanyn ze nie ma cos sie #!$%@? z kopaniem pod zbiornik z gazem i podpisywaniem umów na X lat bo przy takim metrazu sensowne rachunki wyjda. Zaryzykowalem i wg mnie rzeczywiscie faktury za prad nie drenuja portfela.
@misiaczkiewicz: no ja też się tym interesuję, bo w całym domu mam elektryczne ogrzewanie, ale że jeszcze nie mieszkam, to nie wiem, jak to wyjdzie.
Wg obliczeń - do przyjęcia, biorąc pod uwagę całkowitą bezobsługowość.