•  

Co prawda to francuska ekstraklasa, ale jako koneserzy gatunku mam nadzieję, że wybaczycie :)

[ #ekstraklasaboners #pilkanozna ]

źródło: streamable.com

•  

@Oh_Maurycy: Ludzi się jarają #premierleague, #laliga, #seriea, i ja to rozumiem, sam to oglądam. Ale kogo obchodzi francuska liga?

+: Crux
    •  

@Oh_Maurycy: I później przyjeżdżają takie ananasy do Polski z L1, ale przecież grali w Caen, Metz to muszą pokazywać klasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Ale kogo obchodzi francuska liga?

@jerekp: mówisz o lidze Mistrzów Swiata, z kraju z najlepszym szkoleniem młodzieży na świecie, która w ostatnim okienku sprzedała zawodników za 880 mln euro? Ohh, ma wielu fanów

•  

@Poro6niec: Poważnie? Liga, w której po połowie sezonu znany jest mistrz?

•  

Liga, w której po połowie sezonu znany jest mistrz?

@kmiasko: to samo mogę napisać o Serie A czy Bundeslidze
      I o ile we Włoszech Juve rządzi od 8 a w Niemczech Bayern od 6 lat o tyle we Francji dwa lata temu znalazło się Monaco, które zdetronizowało PSG

•  

@Poro6niec: Tylko że Juve i Bayern zazwyczaj dochodzą dalej w rozgrywkach LM. Pogódź się z faktem, że Ligeue 1 to liga dla średniaków.

•  

Pogódź się z faktem, że Ligeue 1 to liga dla średniaków.

@Juvenoia: a gdzie ja neguję, że Ligue 1 to 5 liga europy?
      A dla sredniaków to jest liga holenderska albo portugalska

•  

@Poro6niec: w tym roku takim Monaco będzie Borussia ;)

•  

@Poro6niec: Co nie zmienia faktu, że jest to śmieszna i nudna liga. W Europie to całe PSG i tak nic nie znaczy.

•  

Co nie zmienia faktu, że jest to śmieszna i nudna liga.

@allocer: nie jest to żadnej fakt, tylko Twoja opinia którą i tak każdy ma w nosie

•  

@Poro6niec: Oczywiście, że fakt. PSG bierze tę ligę nosem co sezon. Teraz 12 meczów i 12 zwycięstw. Sezon Monaco był wypadkiem przy pracy. Przez najbliższe lata to im tam nic nie zagrozi. No i obecnie raczej jedna z dwóch lig, kiedy w listopadzie znasz już mistrza.

•  

PSG bierze tę ligę nosem co sezon

@allocer: tak samo Juventus od 8 lat
      Widać, że nie masz bladego pojęcia o francuskiej piłce więc się nie kompromituj
      10 lat temu, gdy Lyon zdobywał siódme mistrzostwo z rzędu też wszyscy mysleli, że to się nigdy nie skończy
      aż nadeszło 5 lat w których co roku paterę podnosił kapitan innej dużyny (Bordeaux, Marsylia, Lille, Montpellier, PSG)

•  

@Poro6niec: No dobrze i żadna z tych wielkich, francuskich drużyn w ostatnich latach nic w Europie nie znaczy. PSG wygrywa sezon po sezonie mając po 30 pkt przewagi i odpada w 1/8 LM. Lyon swego czasu dochodził może i dalej, ale też nic nie osiągał. Juventus to inna bajka, bo goście byli w finałach LM, grają inną, wyrachowaną piłkę bez szejkowych pieniędzy.
      Dla mnie ani PSG, ani liga francuska obecnie nie jest poważną ligą, tylko powinna być rozgrzewką dla grania w Europie. No, a jak widać jest wszystkim co kluby francuskie ostatnio wygrywają. Największy sukces francuskich klubów w LM to Marsylia 25 lat temu i finał Monaco w 2004. Włoskie kluby mają tego znacznie więcej, więc nie porównujmy tego.

•  

No dobrze i żadna z tych wielkich, francuskich drużyn w ostatnich latach nic w Europie nie znaczy

@allocer: ale o czym Ty do mnie piszesz? Ja nigdzie nie podważam miejsca francuskich drużyn w europejskim futbolu, grają jak grają więc Ligue 1 zajmuje 5 miejsce w tabeli UEFA

PSG wygrywa sezon po sezonie mając po 30

@allocer: mieli jeden taki sezon 5 lat temu, np ostatnie rozgrywki zakonczyli z mniejszą przewagą nad drugą w tabeli drużyną niż np MC czy Bayern

Największy sukces francuskich klubów w LM to Marsylia 25 lat temu i finał Monaco w 2004. Włoskie kluby mają tego znacznie więcej, więc nie porównujmy tego.

@allocer: ewidentnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem bo ja nigdzie nie porównuje dorobku Serie A i Ligue 1 na międzynarodowym podwórku

•  

@Poro6niec: Ale mówisz, że liga francuska nie jest nudna. A ja uważam (nie jako ekspert od tej ligi, tylko zwykły obserwator), że jest strasznie nudna, bo nie ma w niej takich emocji jak jeszcze 10-15 lat temu. Porównuje tę "nudność" do osiągnięć w Europie, bo to jest jakiś wyznacznik dla siły ligi. Jedyne emocje tu teraz są pod względem tego czy PSG skończy sezon bez remisu i porażki.

•  

Ale mówisz, że liga francuska nie jest nudna.

@allocer: no kurwa
      Bo nie jest. Oglądam ją od wielu lat i widzę jak się zmienia, jak trenerzy odwazniej stawiają na ofensywne aspekty gry, jak szkoli się coraz więcej świetnych nastolatków z drygiem do technicznej piłki

Porównuje tę "nudność" do osiągnięć w Europie, bo to jest jakiś wyznacznik dla siły ligi.

@allocer: niby w jaki sposób? Co ma piernik do wiatraka?

Jedyne emocje tu teraz są pod względem tego czy PSG skończy sezon bez remisu i porażki

@allocer: przecież to Juventus ukończył sezon 2011/2012 bez porażki, i co z tego?

•  

@Poro6niec:

Bo nie jest. Oglądam ją od wielu lat i widzę jak się zmienia, jak trenerzy odwazniej stawiają na ofensywne aspekty
      gry, jak szkoli się coraz więcej świetnych nastolatków z drygiem do technicznej piłki

No tu się zgadzam, że pod względem sprzedaży piłkarzy do lepszych lig (angielska, hiszpańska), to Francja jest świetnym źródłem, bo szkoli dobrych piłkarzy.

niby w jaki sposób? Co ma piernik do wiatraka?
      Jak to w jaki? Jeżeli masz klub, który co roku wygrywa ligę z dużą przewagą, ma kasę na wszystko i każdy w tym klubie mówi, że dla niego priorytetem jest LM, a nie liga, to coś w tym jest. Dla takiego PSG wygranie po raz 10 z rzędu ligi to jest żaden sukces, bo liczy się głównie LM, w której mimo swojej wielkiej dominacji na krajowym podwórku nic wielkiego nie osiągają. To świadczy, czy nie świadczy o poziomie ligi? Jeśli wygrywasz wszystko u siebie, a w Europie dalej nie przeskakujesz pewnej bariery, to masz pogląd na to ile znaczy liga francuska.

przecież to Juventus ukończył sezon 2011/2012 bez porażki, i co z tego?
      Nic. Napisałem, że to są obecnie jedyne emocje we Francji. Bo mistrza już każdy zna, a to kto tam jeszcze wejdzie do LM już jest mniej istotne.

•  

@Poro6niec: szkolą a potem ci zawodnicy wyjeżdżają do poważnych lig

•  

@Oh_Maurycy: Czy Wy nie umiecie dostosować się do jednej prostej zasady? To za wiele?