Wpis z mikrobloga

@gtk90: nie no, interesuje mnie odkupienie
@posuck: niekoniecznie, chociaż są to rzeczy stosunkowo tanie w obecnej chwili (do 100zł można kupić zazwyczaj). ale zakładałam opcję odkupienia za rozsądną kwotę.
@MAGNUM22: mam canona 50d, lubię go, ale jednak te wszystkie analogowe zdjęcia mają swój urok, którego nie wyciśnie się z żadnej cyfrowej technologii ;) szczególnie, że można je oglądać na starym projektorze.
@wytrzzeszcz: chodzi o te plastikowe z początku
@Lena93: Jak chcesz bawić się w slajdy to odradzam wszystko zenitopodobne. Materiały pozytywowe mają bardzo małą tolerancję błędów i dają po kieszeni.
@Lena93: To tak na szybko - "klisze" czyli filmy dzielą się na czarno-białe negatywy, kolorowe negatywy i slajdy(pozytywy). Z dwóch pierwszych możesz robić bezposrednio odbitki, a slajd rzucać na ściane za pomoca projektora.
@Lena93: Teoretycznie możesz robić na slajdach, skanować je i następnie robić odbitki. Problem w tym że rolka pozytywów kosztuje około 50 zł + ok. 30 zł za wywołanie.
@opinel: teoretycznie mam parę szpargałów typu powiększalnik, na strychu. tata się tym zajmował kiedyś. mysle, ze moglby mi pomoc z tym wywoływaniem. ale to juz trzeba byłoby sie zaczac bawic na powaznie, a poki co to faza testowa