Wpis z mikrobloga

Mirki, muszę podłączyć świetlówkę G23 z starterem wbudowanym. Balast który kupiłem zamiast wejścia i wyjścia- żeby podłaczyc szeregowo, ma 4 dziurki. Dwie z lewej strony podpisane 4ooV i dwie z prawej podpisane 6A. Rozumiem że kabel zasilania wkladam do jednej dziurki z tych 6A, wychodzący do świetlówki i potem bezpośrednio drugą żyłę kabla- z pinu odrazu do zasilania. https://aqua-light.pl/stateczniki-do-swietlowek-t5-t8-pc/715-statecznik-5-7-9-11w.html Tutaj ten balast wraz ze schematem który nie uwzględnia 4 miejsc na kable. HELP
#elektronika #elektryka #elektroda #akwarystyka
  • 7
Ja wiem że może to nie czytelna fotka, ale nie mam teraz dostępu do tego balastu, tam naprawde nie ma nic więcej niż 2 lewe gniazda maja podpis 400V a 2 prawe 6A. Ta świetlówka ma wbudowany starter więc domyślam się że wystarczy włożyć + do 6A i wyjść jednym kabelkiem z 400V czy też z 6A? I wystarczy jak kabelek wepchnę tam do tych dziurek?
Pobierz Gluten - Ja wiem że może to nie czytelna fotka, ale nie mam teraz dostępu do tego bal...
źródło: comment_Gizs2LXzdQUpnpwjDbG8axsAmlD144Ew.jpg
@LRF1000W: Dobrze ale ja sie pytam w jakie dziury włożyć kabelki żeby nic nie popalić, na załączonym zdjęciu to sie prezentuje tak ze 2 po lewo są podpisane 400V a dwie na prawo 6A i nic mi to nie mowi.
@LRF1000W Dziękuję, tak więc podłącze wejscie z gniazdka pod pierwszą dziurkę 6A a wyjde pod 400V z drugiego końca, jak moge sprawdzić miernikiem napięcia żeby mieć pewność po po podłączeniu nie przepale świetlówki.
@Gluten: Jak podłączysz dobrze, czyli w szeregu jak oporonoś, to na stateczniku powinno się odłożyć Uzas- Uświetlówki,musisz sprawdzić w nocie katalogowej lub na stateczniku napięcie na lampie