Wpis z mikrobloga

#apple
Jutro pada wybór odnośnie macbooka i teraz pytanie ostatni raz
Podstawowa wersja 128gb wystarczy do multimediów,filmy internet (studenckie sprawy) bo słyszałem,ze się lubi grzać
Czy dopłacić te 2k i miec wersje z touchbar lepszym procesorem,większym dyskiem bo bedzie aż taka różnica wydajności
  • 14
  • 0
@xyz252820: Żadne fejmienie
na studia i tak go nie będę nosił bo raczej nie potrzebuje bardziej chodziło mi o zakres prac,ze nie będą to jakieś wymagające graficzne/montażowe
@cr_7: jak chcesz to tego, co opisałeś, to nie ma sensu brać Pro za 6,7,8k.
Lepiej poszukaj dobrej promocji w sprawdzonych sklepach i za 3,5 wyrwiesz Aira 8/128 - może i stara konstrukcja, ale 2 lata rękojmi i tak są, a bateria w nim jest świetna.
  • 0
@PepeXD: serio brałbym Air gdyby nie ten koszmarny ekran :(
A Pro najtaniej jakoś 5,5k a Air 3,6
Podoba mi się ze są porty,bateria,rozmiar,tylko ten ekran w 2018 odstaje bardzo
@cr_7: Podstawowy MacBook PRO wystarczy na twoje sprawy, codzienne użytkowanie internetu, jakiś film, jakieś drobne prace a z doskoku jakaś niewymagająca obróbka. Nic poważniejszego nie potrzebujesz.
@cr_7: spokojnie wystarczy podstawowe pro bez tb do takich spraw. Jeśli chciałbyś robić coś bardziej wymagającego to trzeba tam rozszerzyć dysk do conajmniej 256 GB i 16 GB ramu. Generalnie aż tak wielkiej różnicy pomiędzy procesorami nie ma pomiędzy tb a bez tb jeśli mówimy o wersji z 2017 roku. Różnica dopiero zaczyna się jak chciałbyś wersje z 2018 roku bo tam siedzą już 4 rdzenie
@cr_7: Do Twoich zastosowań nie ma sensu dopłacać 2 k do tych 4 rdzeni bo przy biurowym użytku nie odczujesz różnicy. Dopiero jak zaczniesz dociskać kompa jakimś wymagającym oprogramowaniem to wtedy różnice zobaczysz, także spokojnie podstawowy Pro z 2017 roku wystarczy. Co innego właśnie jeśli byś np tworzył grafikę czy zajmował się montażem to wtedy można to przemyśleć z tym że wtedy przydałoby się dołożyć 16 GB ramu bo 8 stałaby
na studia i tak go nie będę nosił bo raczej nie potrzebuje bardziej chodziło mi o zakres prac,ze nie będą to jakieś wymagające graficzne/montażowe


To po co ci w ogole macbook? spraw sobie PCta a jak juz koniecznie maca, to imaca

@eltimero: