Wpis z mikrobloga

Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim wpisie założyłem moim kurkom Facebooka :) Będe wrzucał na niego zupełnie inne materiały niż te które pojawiają się na wykopie, dostosowane bardziej do odbiorcy Facebookowego - będzie mniej tekstu, za to więcej zdjęć z odpowiednimi podpisami. Jeżeli ktoś ma ochotę obserwować również na FB co tam w kurniku słychać serdecznie zapraszam www.facebook.com/wiejskakurka.

Obecnie dogaduję się z jedną firmą produkującą naklejki i w ciągu najbliższych kilku dni każde opakowanie z jajkami wychodzące z mojego kurnika będzie oklejone odpowiednią naklejką z logiem fb i bezpośrednim linkiem do fanpage'a . Nowoczesność w domu i zagrodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A w kurniku... Polowanie na lisa trwa w najlepsze. Pomimo dotkliwych strat mi zadanych przez rudego ja mściwy nie jestem - zamiast radzić sobie tradycyjnymi sposobami, staram się złapać dziada żywcem. Zainwestowałem w żywołapkę widoczną na zdjęciu - taka sprytnie skonstruowana klateczka do której wchodzi zwierzak zwabiony przynętą, staje lub dotyka tacki na której znajduje się przynęta powodując zamknięcie drzwiczek którymi wchodził. I tak czeka bida aż po niego przyjdę go wypuścić...
Klatka stoi niedaleko kurnika w miejscu gdzie lis udusił moją kurkę. Stoi od kilku dni, i już udało mi się złapać... 3 dzikie koty. W sumie nawet fajne te kociaki - wpuściłem je do swoich budynków gospodarczych i mamy umowę - pół miski mleka dziennie za dostęp na wyłączność do myszek które mi się kręciły w tych budynkach. Na razie wydają się zadowolone z umowy. A i pogłaskać można, i pobawić się też... ( ͡° ͜ʖ ͡°) A lis? No po cholerę mi lis w gospodarstwie, co ja go na smyczy na spacer będę wyprowadzał? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Za radą jednego faceta który próbował jajek od moich kurek postanowiłem też nieco wzbogacić dietę moich kurek. Poza nielimitowanym dostępem do mieszanki i jedzeniem z przedszkola raz dziennie, dostawać będą też więcej warzyw i owoców - od wczoraj zajadają już liście z kalafiorów i brokułów, a dziś wieczorem jadę do pobliskiego warzywniaka po rzeczy które nie nadają się już do sprzedaży ludziom, za to dla kurek będą jak znalazł. Jestem ciekaw jak zmiana diety wpłynie na smak / wygląd jaj, oraz czy przełoży się w jakiś sposób na nieśność :-)

#kurkazpodworka
Pobierz robertx - Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim wpisie założyłem moim kurkom Facebooka :...
źródło: comment_cNn3pmcUSREeYyXN7IrKlFPayh6PRXp3.jpg
  • 61
W pewnej wiosce mieszkał sobie gospodarz, który miał kurnik. Co noc do tego kurnika przychodził lisek chytrusek i pożerał jedna kurę albo koguta, zależy na co miał ochotę. I tak to trwało miesiącami, aż pewnego dnia gospodarz schwytał liska chytruska i zapytał:
-Czy to ty wyjadasz stopniowo mój drób?
Na co lisek chytrusek sprytnie odpowiedział:
-Nie!

@robertx: taka tylko mała uwaga, że kitkom nie daje się mleka bo one to wypiją, a potem Ci obsrają wszystko. Ale bardzo ładnie z Twojej strony, że im dałeś dach nad głową :) Daj im wodę, możesz zimą jak będzie trudniej z jedzeniem kupić im jakąś karmę suchą na przetrzymanie chudych miesięcy (paradoksalnie opłaca się nawet taka "lepsza" niż whiskasy i kitkaty - porta 21 jest tania i porządna) albo nawet
@mariusz332: Dzięki :)

@Wolowinka: Nie chciałbym ranić Twoich uczuć, ale po pierwsze już mam żonę, po drugie jestem hetero ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@plecak_odrzutowy: Super :) Początkowo postaram się wrzucać coś codziennie albo co kilka dni, żeby facebook się zapełnił :)

@krabozwierz: No początkowo to zadowolony żaden z nich nie był ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@StaryZdzich: To co, zwykłej
Pobierz robertx - @mariusz332: Dzięki :)

@Wolowinka: Nie chciałbym ranić Twoich uczuć, ale...
źródło: comment_PHJl49U9fmE6FfTmdw2wzGr9txwDTONW.jpg