•  
    L......................e

+13

Pytanie do katolików, dlaczego większość z was kompletnie nie zna biblii a próbuje się wdawać w dyskusje na jej temat?

Dam wam przykład. Użytkownik @etimeel zakwestionował fakt, że biblia nakazuje poślubienie ofiary gwałtu, o ile jest ona dziewicą. Jak nie jest, trzeba ją zabić, ot biblia. Fragment z biblii: Pwt 22, 28-29 28

Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, 29 odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Co nam pan katolik odpowiedział? Pierwsze podejście, cytaty z biblii o pożądaniu i cudzołóstwie:

Mt 5, 28: A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.Oraz Mt 5 31-32 Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy. A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.

Jak widać, kompletnie nie mają nic wspólnego z gwałtem.

Podejście nr 2, bo go wyśmiałem, teraz twierdzi że stary testament się już nie liczy, bo jest nowy.

Pismo Święte Nowego Testamentu znosi większość nakazów ST

Haha. Jezus oczywiście mówił że prawa nie można zmienić, i prędzej zmieni się każda gwiazda na niebie, niż nawet jeden przecinek w biblii, i że ST jest dalej aktualne. Mt 5, 17-19, Mt 23, 2-3, J 10, 34-35

Także perełkę znalazłem w jego wypowiedzi. W końcu jakiś katolik rozumiejący że aborcja to mniejsze zło:

W tamtych czasach nie było aborcji ani domów dziecka, więc najgorszą rzeczą jaka kobiecie mogła się przytrafić, to dziecko bez ojca

Kolejny raz podważa stary testament:

Atakujesz dzisiejszy Kościół Katolicki prawem ze starego testamentu, które jest już nieaktualne.

Jezus na to:

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków.

No i to by było na tyle, dziwni są ci ludzie.

https://www.wykop.pl/link/4625235/comment/59948807/#comment-59948807

#bekazkatoli #bekazpodludzi #shitwykopsays #heheszki #ateizm #filozofia #biblia #katolicyzm

źródło: i.pinimg.com

•  

wróć do dyskusji ze mną i odpowiedz na to co ci napisałem a nie zarzutki wrzucasz na mikro

•  

@etimeel: Jakie zarzutki? Te wasze umysłowe szpagaty, że ST dalej obowiązuje, ale został wypełniony? Wypełnione to zostało proroctwo o przyjściu Jezusa, a nie wszystko co zostało w ST napisane.

•  

@Hound: ciężko wytłumaczyć co wszystkie podstawy. Kazdy z Was wygląda na to jest przekonany że wie więcej od katolików o Biblii a jednak nie jesteście wierzący. O @Lucifer_vult_animae_tuae już przekonałem się że nie chce słuchać tylko zatyka uszy i krzyczy. Jeśli i ty taki jesteś, to nie pogadamy. Jeśli chcesz rzeczywiście zrozumieć o co chodzi z ST i NT to mogę ci spróbować poszukać linków, ale najpierw przeczytaj to co napisałem w zalinkowanym komentarzu

•  
      L......................e

0

@etimeel:

wie więcej od katolików o Biblii a jednak nie jesteście wierzący.

Czy trzeba być psem, by być weterynarzem, czy psi weterynarze są lepsi od ludzkich? Przypadkowa analogia do psa, jak do czegoś innego, nie bóldupcie że porównuje was do psów jako istot gorszych, nie o to tu chodzi.

już przekonałem się że nie chce słuchać tylko zatyka uszy i krzyczy.

Wrzuciłem ci cytaty z biblii, czego więcej chcesz? Ty nawet nie potrafisz się do nich odnieść. Czy to moja wina że biblia nakazuje poślubienie gwałciciela, czy karę śmierci dla kobiety za czyste prześcieradło po nocy poślubnej, czyli nie bycie dziewicą? Czy to moja wina, że później pojawia się Jezus i mówi że prawa nie można zmienić i robi to parę razy?

•  

@etimeel: Jakie to wygodne, zamiast faktycznie uczestniczyć w dyskusji to bezpodstawnie atakować rozmówcę o tym, że nie chce rozmawiać.

•  

Jakie to wygodne, zamiast faktycznie uczestniczyć w dyskusji to bezpodstawnie atakować rozmówcę o tym, że nie chce rozmawiać.

@Hound: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: i.kym-cdn.com

•  

@Lucifer_vult_animae_tuae: rozmawialiśmy, nie odnosiłeś się do argumentów, powtarzając cały czas to samo ALE W ST JEST TO I TO. Próbówałem ci wytłumaczyć, czemu tamto już nie działa a teraz jest inaczej, ale ty nadal HURR DURR ALE W ST JEST TO I TO, i jeszcze wołałeś na mikro ludzi do komentarza, przekręcając to co powiedziałem. Uważam że dyskusja z tobą nie ma sensu, bo jesteś zamknięty na argumenty. Pozdrawiam i zapewniam o modlitwie

•  
      L......................e

0

@etimeel: Czyli uważasz że lepiej od samego Jezusa rozumiesz biblie. Sorry, ale takiego nigdy nie przegada, skoro wiesz lepiej od wszystkich innych co i jak.