Wpis z mikrobloga

Skąd w tym smutnym kraju przeświadczenie że automatyczne skrzynie biegów to gówno, używają ich tylko laicy "hehe synek prawdziwa jazda samochodem tylko na manualu, jak czujesz samochód to tylko wtedy masz nad nim kontrole i pokazujesz że potrafisz nim jeździć", czemu polacy muszą znaleźć motyw do wywyższania się nawet jeżeli chodzi o przedmioty użytku codziennego XD
#motoryzacja #samochody
  • 23
@sublingual: Strach przed nieznanym i opinia o kosztowych awariach? Do tego zakup auta używanego z automatem to zawsze większe ryzyko niż to samo auto z manualem, a Polska jednak autami używanymi stoi. Żeby nie było, sam jestem gorącym zwolennikiem automatów (za wyjątkiem CVT...), bo to totalnie inna jakość jazdy
@sublingual: Też tego nie rozumiem, ale Polak lubi kłuć w oczy, a jak sam nie może, to uważa że reszta świata też nie powinna. Przy nowych wozach dla Kowalskiego cena czyni cuda. Sam stałem parę miesięcy temu przed wyborem manual czy automat (z salonu) i biorąc pod uwagę przebiegi głównie w trasie uznałem że dopłata 6000 do automatu jest niczym nieusprawiedliwiona. Chociaż w mieście automat jest niezastąpiony.

Przy używkach wchodzi jeszcze
Skąd w tym smutnym kraju przeświadczenie że automatyczne skrzynie biegów to gówno


@sublingual: Manualne skrzynie to gówno. W swoim prywatnym aucie mam manual bo kupowałem go z takim januszowym przeświadczeniem jak zacytowałeś. Służbówki natomiast to w większości automaty i teraz szlag jasny mnie trafia jak mam jechać manualem.

Lubie zmieniac biegi ()


@MalaHelenka: Ja tam lubię otwierać okna. Dlatego nigdy nie kupię aut
Skąd w tym smutnym kraju przeświadczenie że automatyczne skrzynie biegów to gówno


@sublingual: bo polaki biedaki cebulaki nie wymieniają oleju, przez to automaty padają jak muchy. potem taki "JanuszMotoryzacji(TM)" płacze "HUR DUR JO MIOŁ FJOTA 125p TO SIEM NIC NIE DZIAUO BO TAM BYŁA NORMOLNA SKSZYNIO"
@sublingual: resentyment

Dla człowieka, którego stać i co 5-10 lat kupuje nowy samochód z salonu obecnie skrzynia automatyczna jest znacznie lepsza ale Polacy wciąż są biedni i dlatego rozsądnym wyborem dla nich jest skrzynia manualna. To tak samo jak po Rosji jeździ się Kamazem a volvo się nie nadaje ze względu na pewne właściwości tych pojazdów.

Skrzynia manualna jest trwalsza, tańsza w zakupie i eksploatacji.