Wpis z mikrobloga

#przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma

Mirki, czy warto w ogóle kupować program do faktur? Widzę, że są programy bezpłatne, ale nie wiem czy warto z nich korzystać czy też nie. Dużej ilości faktur nie przewiduję, pewnie zdarzy się parę na miesiąc, myślę że max 10-15 z mojej strony.

Druga sprawa - jakieś rady dla gościa który pierwszy raz będzie zakładać własną działalność? W zasadzie wszystko co musiałem przygotować przygotowałem, jutro oficjalnie otwieram działalność i do końca tygodnia załatwiam wszystko co potrzebne.

No i przyznam szczerze: ciekawa mieszanka niepewności i podekscytowania. Marzyłem o własnej firmie już od lat, raz myślałem że już założę, ale rzeczywistość mnie przygniotła.

Za każdą dobrą radę z góry dzięki. Za gownoburze i bezsensowne komentarze też, bo przynajmniej wpis nie zginie gdzieś w odmętach Mirko ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dodaje #rozkminkrzaka bo może ktoś stamtad coś dobrego podpowie ;)
bkwas - #przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma

Mirki, czy warto w o...

źródło: comment_oiYnohCNd6HoV9bPyE11y3BLViTn8OS3.jpg

Pobierz
  • 28
@hokei00 nie zamykam się na jedną rzecz, częściowo transport, do tego instalacje artystyczne, sprzedaż rękodzieła, hurt sprzedaż swoich wyrobów do sklepów i jeśli się uda jeszcze jedna rzecz ;)
@BajerOp
@Koliat internet swoją drogą - jutro mam spokojniejszy dzień więc będę przeglądać neta w poszukiwaniu konkretów i opinii, ale zawsze lubię spytać się na Mirko - czasem dostaniesz taki konkret, że czasem oszczędzi to godzinę szukania.
@hokei00 w moim przypadku nie trzeba było mieć kokosów, ale prawda jest taka, że przez ponad pół roku jednocześnie miałem stała pracę a po niej robiłem wszystko żeby powoli "zbierać na firmę"

Cześć narzędzi, doświadczenie, rozpatrywałem się w rynku, wśród konkurencji - generalnie robiłem rzeczy które zajmują trochę czasu a które można było robić na spokojnie.

No i robiłem jakieś tam swoje rzeczy zresztą z częścią ogłaszałem się na #rozkminkrzaka i było
@bkwas: jeśli Ci nie szkoda trochę hajsu to może zatrudnij biuro rachunkowe? Dzwonisz do księgowej, ona wystawia fakturę i wysyła na maila. Drukujesz i dajesz pieczątkę a ona wszystko inne robi. Koszt raczej niewielki. Znajomy płacił coś koło 120 zł miesięcznie.
@Chudzinx: O tym nie myślałem w sumie, wyszedłem z założenia że już i tak księgowej płacę, ona też mnie zresztą namawia na program do faktur. Zresztą raczej wolałbym to samemu robić, bo będę jeździć chociażby na targi, gdzie będę łapać klientów "z doskoku" - może ktoś akurat będzie chciał zamówić w hurcie dany produkt, będe mógł na miejscu wystawić fakturę, pokazać wszystko, przesłać na maila i po problemie.
@lis6502: Jakby chciała pigmenty fluorescencyjne (widziałem, że często jakieś najróżowsze z różowych potrafiły się czymś takim umalować żeby w klubie było wooow bo są tam UVki) to dawaj znać - spróbuje sobie, może akurat znajdzie odbiorców na to, a ja mam trochę różnorakich kolorów :]