Wpis z mikrobloga

Dlaczego nikt nie robi przysiadów i martwych ciągów? Siedzę czasem z dwie godzinki nawet na siłowni, przewija się ze 100 osób i może jedna - trzy podejdą do przysiadów, może jedna dwie do martwych ciągów. Tylko u mnie taka frekwencja? Jak ja podchodziłem pierwszy raz w ogóle do ćwiczeń to od początku każdy doradzał ćwiczenia wielostawowe. W ogóle to 80 % ludzi na siłowni z tego co zauważyłem to się nawet nie męczy ćwicząc. Czy to nie znak, że intensywność czy ciężar tych ćwiczeń są zbyt małe? Nie rozumiem
( ͡° ʖ̯ ͡°)

#mikrokoksy #kiciochpyta
  • 45
@Jogii: Jak zaczynasz ćwiczyć to żadnego ćwiczenia nie potrafisz wykonać poprawnie, nawet zwykły biceps curl możesz spieprzyć. Nie rodzisz się z wiedzą na temat poprawnego wykonywania ćwiczeń siłowych. Ja zaczynałem na przykład od pedalskiego smith machine jeśli chodzi o przysiady, co do martwego, pusta sztanga i 2x 20 po obydwu stronach i powoli, z treningu na trening było coraz lepiej. Nadal dostrzegam zawsze jakieś miejsca w których mógłbym udoskonalić technikę więc
Siedzę czasem z dwie godzinki nawet na siłowni, przewija się ze 100 osób i może jedna - trzy podejdą do przysiadów, może jedna dwie do martwych ciągów


@AnonimoweLwiatko: Norma, a nawet jak już robią te ćwiczenia to z tak śmiesznym ciężarem tak małym wysiłkiem że to bez sensu

Ale to jest po prostu tak że te ćwiczenia należą po prostu do najcięższych, i ludzie nie chcą się męczyć bo przecież oni
@Jarmuzyd: W domu masz własną siłownię? Pokaż co tam chowasz dziku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Andrzejek69: Rozciąganie daje naprawdę wiele, polecam. Ja też miałem problemy z siadami na początku ze względu na #!$%@?ą mobilność. Zamieszkał ze mną na studiach kolega który trenował koszykówkę i szedł w tym kierunku zawodowo. Pokazał mi kilka ćwiczeń do rozciągania mięśni, okazało się, że systematyczność była doskonałym rozwiązaniem na problemy z
@AnonimoweLwiatko: u mnie na siłce jest to samo, bardzo podobne proporcje xD ja się trochę cieszę bo nie muszę czekać w kolejce do ćwiczenia xD zaczynałem właśnie od nauki techniki w martwym z małym obciążeniem. Teraz biorę 2x własną masę bez pasa i nic nie boli, chyba że zakwas na drugi dzień xD i jeśli chodzi o większość ćwiczeń to to najbardziej rozwinęło mi chwyt i przedramiona. Mimo to dalej się
Ja robiłem i siady i Martwy bo takie Januszem siłowni mówili że dobrze robię i sobie #!$%@? plecy dzięki bardzo. Dopiero teraz wiem co to prawidłową rozgrzewka i przygotowanie do ćwiczeń typu hip hinge ball leg curl Czy glute bridge. Ale co z tego jak i tak te plecy już zostaną #!$%@? i sobie mogę co najwyżej małe ciężary w okolicy 150 podnosić bez strachu potem to już szkoda zdrowia.