Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś był ciekaw ile kosztują mieszkania w Pekinie to wrzucam foty, najtańsze od 3 mln RMB (1.5 mln zł) aż do prawie 6 mln RMB (3 mln zł). W Polsce za takie pieniądze można postawić domek jednorodzinny/willę nad jeziorkiem na kilkuhektarowej posiadłości, tutaj jest to 3 pokojowe mieszkanie. To tylko pokazuje jaką bańką są aktualne ceny w Chinach, znajoma kolegi wynajmuje mieszkanie w centrum i płaci 12k RMB, jakieś 6 tysięcy złotych. Cena kosmiczna ale też zarobki ma nieziemskie bo jako zagraniczna dziennikarka ma miesięczne zarobki na poziomie 60 tysięcy RMB. A tymczasem kupuje sobie przekaskę za 7y, czyli niecałe 4 złote, która wystarczy mi na pół dnia. Ot, takie porównanie jakby ktoś był ciekaw jak gigantyczna różnica potrafi być w Chinach.
#fancommywchinach #chiny
Pobierz fan_comy - Jakby ktoś był ciekaw ile kosztują mieszkania w Pekinie to wrzucam foty, n...
źródło: comment_cDuXW2YKtTwsRmAIvJhaOSo7fOTveXrn.jpg
  • 24
@fan_comy Mysle, ze w Chinach za 1.5m tez mozna postawic wille nad jeziorkiem, a moze nawet i dwie:) Trochu bezsensowne porownanie za mieszkanie prawdopodobnie w centrum do willi 40km od centrum.
@Taidonk: Dzięki za komentarz, postaram się to wyjaśnić nieco głębiej. Mieszkam w Changping, administracyjnie jest to dzielnica Pekinu, jednak do centrum mam jakieś 40 km, to prawie jak odległość między Poznaniem a Gnieznem. Te ogłoszenia są właśnie z Changping, nowych osiedli jest tu od groma. Także czy to willa czy mieszkanie, 40 km i tak trzeba pokonać by się dostać do centrum ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co
@fan_comy To ciekawe czego taka cena skoro 40km od centrum. Moze to jakas dzielnica biznesowa czy dzielnica bogaczy? Innego wytlumaczenia nie moge znalesc. W centrach miast ceny nie zaleza tak bardzo od jakosci tylko dlatego, ze jest ograniczona ilosc miejsca i kazdy chce tam mieszkac. A im wieksza gospodarka tym wiecej ludzi ma hajs i ceny w centrum Pekinu czy dzielnicach biznesowych musza byc wyzsze niz np w Warszawie bo ilosc miejsca
@Taidonk: Myślę, że powód jest inny i nie tyle jest to dzielnica biznesowa (taka międzynarodowo-biznesowo-imprezowa dzielnica w centrum Pekinu to Sanlitun) co jest to dzielnica przyjazna przyrodzie. Jeśli chodzi o Changping to myślę, że chodzi tu głównie o lokalizację i dostęp do ogromnych terenów z zielenią, górami, czy nawet zbiornikiem wodnym. Zarzucam poglądowe zdjęcie, które sam zrobiłem we wrześniu, jakieś 40 minut piechotą od mojego kampusu (10 min busem). Jestem w
Pobierz fan_comy - @Taidonk: Myślę, że powód jest inny i nie tyle jest to dzielnica biznesowa...
źródło: comment_PjCDXSFYx7XwpLTLkHckBnIZ3w1C63jI.jpg
@Taidonk: Usunęłam przez pomyłkę zamiast wpisu kom (tylko 7 plusów) ¯\(ツ)/¯ Jeśli zrobiłeś ss to wstaw. Jestem licealistką więc nic nie zarabiam i to ojciec mnie utrzymuje.

a to i tak taka dolna granica.

W Chinach liczba milionerów w stosunku do populacji to nawet nie jeden procent. Byłam w apartamentach bogatych Chińczyków i w porównaniu do mnie mieszkają w lepiankach.