Wpis z mikrobloga

Hej, nie wiem pod jakimi tagami zadać pytanie, a jest to dla mnie ważne.
Czy ktoś będąc w posiadaniu takich danych jak:
Imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel, numer i seria dowodu osobistego (nie skan dowodu) można wziąć na mnie jakieś pożyczki, kredyty, ogólnie narobić jakiegoś bigosu? np. poprzez dorobienie sobie na te dane fejkowego "kolekcjonerskiego" dowodu na różnych szemranych stronach które oferują takie usługi?

#prawo #pozyczki #banki #przepisy
  • 15
@kretovsky instytuacje parabankowe podczas weryfikacji wymagają: skanu, zdjęcia bądź przelewu na wskazany przez nich rachunek. Muszą też się jakoś zabezpieczać. Natomiast ktoś majac takie dane, może bezproblemu złożyć wniosek o konto bankowe, pożyczkę. W grę wchodzi też lewy dokument. Dlatego też, jeżeli się obawiasz to proponuję zastrzec dokument tożsamości i wyrobić nowy.
@FHA96: W wielkim skrócie to podałem te dane mailowo babce z biura rachunkowego którego szukałem dla pewnego biznesu bo babeczka miała napisać interpretacje podatkową przed rozpoczęciem prowadzenia DG, twierdziła że jej te dane potrzebne by wniosek przyrządzić. Od momentu zapłaty, czyli od około 2 tygodni kontakt praktycznie niemożliwy, nie dostałem na maila tej interpretacji do przejrzenia, jak już babka twierdzi że coś wysłała to ja nic u siebie nie mam, przelew
@FHA96: nie pamietam nazwy bo robil to moj znajomy, wyszla jakies 2 tyg temu - podpisywalem 3 dnia funkcjonowania z klientem ta pozabankówkę, 1500zl na 6msc - tylko dane z dowodu i numer konta do wyplaty - nawet nie wiadomo czy weryfikuja kogo to konto naprawde jest. Wiec tak naprawde wyplacic to na kazdego by sie teoretycznie dalo
@FHA96: oczywiscie nie przez www, ale przez dostepy posrednika z unilink - wiec stacjonarnie teoretycznie to posrednik ma obowiazek zweryfikowac czy dane podane przez klienta sa prawdziwe. Ale wiadomo jak to bywa...