Wpis z mikrobloga

Wczoraj z ciekawości dałem półtorarocznej córce telefon do ręki. Nie dość, że bez problemu poruszała się po ekranie wchodząc w aplikacje i przesuwając lewo prawo, to na dodatek wiedziała, że się po boku go wyłącza, a następnie odkłada.

To są demony jakieś. Boję się, że w wieku 5 lat będzie normalnością posiadanie telefonu..

Chować, chować i jeszcze raz chować. Szkoda dzieciństwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dzieci #telefony #zalesie
  • 12
  • 1
@gwynebleid: wciąż jednak uważam, że telefon jest całkowicie zbędny w tym wieku. Jasne, dać od czasu do czasu swój ale nie żeby kupować dziecku i w dodatku pozwalać na spędzanie każdej chwili z nim

@agaja: i tak jest, świnka pepe chwilę po kolacji, czasem jakaś bajka po obiedzie i tyle
@lenvrt: Ja nie mam telewizji, a jednak warto puścić czasami dzieciakowi coś spokojnego, jakieś zwierzątka czy inną naturę. Młody ogląda na YT Marcina z Lasu, ale musiałem zainstalować aplikację do blokowania dotyku bo rozrabiał mi w telefonie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lenvrt moi chłopcy telefonów swoich nie mają (lvl 4 i 7), ale nie demonizuję sprzętu. Jka potrzebuję spokoju w danej chwili to youtube i bajka to najlepsze wyjście. Wystarczy z głową.