•  

Oto kary za pierwszą rundę Retro WEK by Motorsport Capsule @ Watkins Glen:

PRO:
    - Heblo - 5pk
    - kimiz - 2pk
    - kj5d - 2pk
    - Manux - 1pk
    - Diego - 1pk + DQ(PLP)(ignored Penalty)
    - Yonashoo - 2pk + DQ(PLP)
    - Robertus - 1pk
    - Cinek - 1pk
    - Shalkyer - 1pk
    - Syruch - DQ(PLP)
    - sterk - DQ(PLP)
    - Turbo_one - DQ(PLP)
    - Patjx - DQ(PLP)
    - Adziu - DQ(PLP)

SEMI:
    - Baster - 3pk
    - mknbl - 3pk
    - pawko - 3pk
    - Kocur - 1pk
    - Mateush92 - 1pk
    - Floszunio - 1pk
    - Mike Kowalski - DQ(PLP)
    - neok - DQ(PLP)

AM:
    - Samko - 3pk
    - gozdagno - 3pk
    - almclox - 4pk
    - Jachu - 3pk + DQ(ignored Penalty)
    - kamciuu - 2pk
    - Inco - 1pk
    - B4RT_19 - 5pk + DQ(ignored Penalty)
    - fungfung - 2pk
    - Tarec - 3pk
    - cactus - 4pk
    - Dafir - DQ(PLP)
    - funt - DQ(PLP)
    - makumba88 - DQ(PLP)

--------------------------------------------------------------------
    Ewentualne odwołania odnośnie kar prosimy składać w komentarzach poniżej z wyraźnym zaznaczeniem prośby o ponowne rozpatrzenie sytuacji i swojej argumentacji.

arkusz szczegółowy - KLIK
    --------------------------------------------------------------------
    #acleague

źródło: R1a.jpg

•  

@ACLeague: hej, mogę wiedzieć za co PK dostałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Never mind, bo ciut za daleko wyjechałem xD

Spoko

W takim razie za lekki wyjazd tyle samo PK co za zjebanie komuś wyścigu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Rapepo
    •  

@cienki137: na samym końcu jest link do arkusza szczegółowego

•  

@cienki137: Za zjebanie wyścigu jest więcej Punktów Karnych.

pokaż spoiler ps wiedziałem, że pierwszy się zgłosisz z reklamacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ACLeague: nie odwoluje sie bo blad przekroczenia linii byl ale....... 20cm wyjazd za linie to 1pk a demolujący mnie po calosci i uniemozliwiajacy nawiazanie dalszej walki kj5d - 2pk? (tylko) waga wykroczenia nieproporcjonalna :)

źródło: line.jpg

•  

@ACLeague: jasne, okay, zasłużyłem na karę, ale mój wyjazd - https://i.gyazo.com/thumb/1200/22bba1209533f12f8d53a8f26528f0ad-jpg.jpg

Złapałem uślizg i dlatego, pokornie wróciłem za linię

Wyjazd Kimiza - https://i.gyazo.com/thumb/1200/5284bd3b538ef14ab81fd7eea01a764b-jpg.jpg

https://i.gyazo.com/thumb/1200/e3d060e9b13c3c4791807836869225fd-jpg.jpg

a później jeszcze szeroko pojechał, tak jakby linii w ogóle nie było.

Okay, przepis jest przepis, tylko, że ja tam straciłem, a drugi jadąc zupełnie na wyjebce zyskał w chuj. :/

No i za kontakt jak widać tyle samo PK co za przekroczenie linii wjazdu, spoko.

•  

a ja mogę wiedzieć za co 2? 1 ptk za wyjazd miał być a dwa razy w picie nie byłem XD

•  

- Turbo_one - DQ(PLP) ? o co z tym chodzi ? mam PLP z waszej paczki zmieniałem przed wyścigiem.

+: Tarec
    •  

@Turbo_ONE: Musisz usunąć stare i wrzucić nowe, miałem to samo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ACLeague: A teraz drodzy Panowie jestem dość wkurzony, żeby nie powiedzieć dosadniej. Ściągam PLP, pliki z dysku ligowego. Jeżdżę jak ten debil całe dwa tygodnie, żeby ukręcić jakieś czasy. I to tylko po to, żeby dostać DQ za brak odpowiedniej wersji PLP? No sorry, trochę żenujące. Gdybym nie ściągnął tego w ogóle, próbował lecieć w kulki to spoko. Ale jechałem ten wyścig jak najbardziej uczciwie się dało. Niefajnym jest to, jak ogłoszenia o aktualizacjach apek leżą. Jest to nieczytelne i trochę trzeba się naszukać jakichś informacji na ten temat, jeśli jest się świeżym członkiem ACL.

Tyle z mojej strony. Dziękuję, dobranoc.

•  

@ACLeague: Aż tyle osób pojechało nieświadomie wyścig z niewłaściwym PLP? To trochę porażka jeśli coś takiego miało miejsce pomimo pobrania plików z dysku..

•  

@ACLeague:
      Jako inżynier Texaco, składam odwołanie za kierowcę pawko.

Niestety, brakuje komentarza do sytuacji zgłoszonej przez kolinarego, lecz mam nadzieje że zostanie mi to kulturalnie wyjaśnione.

Niemniej, sytuacja tyczy się pojazdu z grupy C i auta grupy dtm. Pawko zasiadał za kierownicą mazdy 787B.

Sytuacja zgłoszona ma miejsce tak naprawdę już od zarkętu 2 aż do 3 (The Esses). Kierowca pawko oczywiście zamierza wyprzedzić wolniejszy pojazd, gdzie za kierownicą był kolinary. Kolinary po wyjściu z 2 zakrętu zjeżdza na lewą stronę, ewidentnie dając do zrozumienia pawkowi, że go po prostu chce przepuścić. Jednoznacznie można stwierdzić, że kolinary jednak źle dobrał prędkość i apex, przez co zaczęło go wynosić na miejsce gdzie ma się pojawić pawko (widać na telemetrii jak kolinary odpuszcza gaz i próbuje ratować sytuację). Pawko w momencie kiedy widzi że coś jest nie tak odpuszcza gaz, a przed samym zderzeniem nawet hamuje (aby zniwelować skutki).

Jednakże przez taką sytuację pawko nie ma szans na utrzymanie się na torze, tak samo jak kolinary. Pawko odbija się od barierki, następnie od kolinarego i jakimś cudem udaje mu się utrzymać pojazd. Jednakże fizyki nie można oszukać i kolinary odbija się od pawka.

Wydaje mi się że sędziowie powinni to ogłosić jako RI, nie dopatruje się błędów w postępowaniu pawka. Chciałbym również przypomnieć że mazda 787b jest o wiele szybszym pojadem i czasu na reakcję jest znacznie mniej.

Pozdrawiam

•  

@Yonashoo PLP jest ciągle w tej samej wersji od początku sezonu Retro WEK, nie było aktualizacji w trakcie sezonu.

•  

No to tym bardziej nie rozumiem. Pobrałem ją z R0. I dlatego DQ? No proszę, bez jaj... To jest PLP! Ja rozumiem, -10pkt, nawet -15. Ale DQ?! Zobacz, ilu kierowców miało z tym problem. No trochę jajca. Tym bardziej, że po R0 żadnych tego typu problemów nikt nigdzie nie zgłosił. Uważam, że działanie tego typu jest zwyczajnie nie fair, tym bardziej że pewne rzeczy można zweryfikować. Ile można było wyrwać punktów za przejechanie ciągłych podczas dwóch pitów? 8-10?

•  

Dlaczego nikt nam nie zwrócił uwagi po R0 ze coś jest nie tak ?? Po to chyba był ten wyścig żeby sprawdzić wszystko czy jest ok. A teraz co trenowałem do R0 trenowałem do R1 i wszystko po nic bo PLP. A tak wogole to jak wchodzę na serwer to mi pokazuje zgodna wersie z ta wymagana wiec nie wiem jak to można sprawdzić ze jest coś nie tak. Jadę jeszcze 2 inne ligi i tam jakoś nigdy nie miałem problemu ze zła wersją PLP

[Turbo_ONE]: PLP: running version 1.22 by ACL,3-50-4-True-1.3-0.9-1-1-85-1-0,1,2,3

•  

@ACLeague: Nie psujcie zabawy, proszę Was. Nie możecie karać ludzi za używanie wadliwego narzędzia, które sami nam podsuwacie. Jeżeli nawet nawet my, poszkodowani, wychodzimy w Waszych oczach na jakichś laików i ignorantów wobec znajomości funkcjonowania i warunków pracy Waszej aplikacji to znacznie ogranicza to zaufanie do Was. Także prośba: odpuśćcie bo czas na takie uwagi przegapiliście w R0

•  

@ACLeague: moze trzeba problem rozwiazac od strony technicznej jakos. Ja profilaktycznie przed wyscigiem nadpisuje apke zawsze ale skoro od R0 nic sie nie zmienilo to jest to dziwne ze ludzie cos maja nie aktualne. W sezonie GT3 na pierwszym wyscigu bylo podobnie. Kupa ludzi z DQ

+: mrfloyd
    •  

@Yonashoo: @Turbo_ONE: @Adziu: @robertkudera:
      Każde odstępstwa od regulaminu spotkałyby się z fala krytyki. Dlatego staramy się w 100% go przestrzegać.
      Napisane jest że ma być identyczna z tą udostępniona przez nas. PLP z ROS czy nawet nasza Wersja z sezonu GT3 jest wersja nieprawidłowa. Wersja PLP na dysku jest ciągle ta sama i niezmienna.
      Nie jesteśmy w stanie logicznie wytłumaczyć czemu niektórzy mają problem z poprawnym skopiowaniem i nadpisaniem folderu z PLP. I tak jak zostało zauważone problem największy jest na R1, po fali DQ zazwyczaj na R2 już problemu praktycznie nie ma. Najwyraźniej wtedy dopiero zaczynamy się przykładać do tych dwóch kliknięć myszką.
      Trwają prace nad ujednoliceniem systemu tak aby każda polska liga AC używała tego samego PLP. Oczywiście ACL dołączyła do tego programu i mamy nadzieję że na R3 już będziemy mieli wszystko tip top. A tymczasem dzisiaj mamy Monza i dlatego też polecamy na spokojnie dla pewności jeszcze raz skopiować PLP a na pewno nie będzie już żadnej niespodzianki.

POZDRAWIAMY ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

PLP: running version 1.22 by ACL,3-50-4-True-1.3-0.9-1-1-85-1-0,1,2,3

@ACLeague: czy to jest wersja z poprzedniego sezonu?

•  

@ACLeague: To poproszę o podpięcie tematu apek gdzieś u góry discorda. Ten jest nieraz nieczytelny wskutek przerażającej ilości nowych postów. Nie wszyscy są wielosezonowymi zawodnikami ACL, a info o nowo pojawiającej się wersji PLP nie ma nigdzie. Trzeba się domyślać. Tak jak czasem zdarzało się z nowymi wersjami torów. I ok, przeżyję to DQ tak z dupki. Ale to też info dla @ACLeague - potrzebny jest nieco lepszy przepływ informacji nie tylko na temat samochodu, toru i skinów.

•  

@ACLeague: No ok ale ja używam waszej paczki i zmieniałem wszystko przed wyścigiem i po wejściu na serwer miałem wersje 1.22 ACL

to jest paczka RETRO WEK która wrzuciłem przed wyścigiem wiec gdzie jest problem ??
      https://drive.google.com/open?id=1pqsHWHmSck_D2jeK1Oa4MwGwtRpqwjEf

•  

@ACLeague: Czy czasem z sezona tatuus plp nie było ostrzejsze? mniejsza ilosc ciec itd.
      Jeżeli tak, to czemu Ci zawodnicy nie mogą dostać ostrzeżenia? Jakby nie patrzeć mieli trudniej.

•  

@ACLeague: Poza tym jeszcze jedno. Był wyścig R0. Wyścig weryfikacyjny. Ale zastrzeżeń nie było.

•  

@ACLeague: Chciałem się odwołać do mojej dyskwalifikacji za zignorowanie penalty. Prosił bym o ponowne rozpatrzenie, gdyż zostałem wepchnięty do pit stopu z większą prędkością ok. 39 min na powtórce z AM.
      Mogę się mylić ale wolałem napisać ;)

•  

@Turbo_ONE: @Adziu: @robertkudera: @Yonashoo: wyścig zerowy - o ile taki się odbył - od zawsze był traktowany na zasadach funrace, bez zbierania zgłoszeń incydentów, bez sprawdzania kto jak jechał, kto czym jechał, kto z jakimi aplikacjami jechał. Prawdziwe ściganie, praca osób sędziujących i weryfikujących całą resztę zawsze zaczynała się od R1. Może przy następnym R0, o ile będzie, to się zmieni.

O konieczności aktualizacji torów, aplikacji, a w szczególności PLP przypominamy wielokrotnie na stronie, na Discordzie, we wpisach na Wykopie, kierowcy są o tym informowani wielokrotnie z każdej możliwej strony. Nikogo nie będziemy osobno prowadzić za rękę. A przypadki ze złą wersją PLP są bardzo różne: ktoś po prostu zapomniał zaktulizować, ktoś miał wersję z zupełnie innej ligii, ktoś miał z innego sezonu ACL, ktoś pobrał jeszcze nie wiadomo skąd inną wersję, komuś tylko wydawało się, że wgrywał nową wersję, ktoś kliknął "nie" zamiast "tak" przy nadpisywaniu wersji, komuś antywirus namieszał, komuś CM namieszał, komuś Windows namieszał, komuś GIT namieszał, ktoś celowo modyfikował PLP itd itp i potem się okazuje, że pojechał ze złym PLP. Miarka jest w takich przypadkach równa, regulamin mówi klarownie: złe PLP = DQ. Między innymi z myślą o takich przypadkach do klasyfikacji generalnej nie liczy się najsłabszy występ.

@Sefni: to nie jest takie proste i to nie jest takie czarno-białe. To jest weryfikacja każdego przypadku z osobna - kto jakie miał PLP, jakie były różnice w stosunku do obowiązującego, czy przekroczył cięcia, prędkości w ramach swojego PLP i dostał karę, której nie powinienen i trzeba ją w jakiś sposób cofnąć, czy przekroczył cięcia i prędkości w ramach obowiązującego PLP i należy się jakaś dodatkowa kara, a jeśli się należy to w jakiej formie, jaki to będzie miało wpływ na wynik wyścigu i tak dalej. Jeszcze więcej pracy, jeszcze większa komplikacja systemu kar i klasyfikacji. Do zrobienia, ale nie takie proste i oczywiste.

+: Sefni
    •  

no tak ale dlaczego mam paczkę RWEK czyli to jest do tej obecnej ligi i w niej jest zła wersja plp ...

•  

@Plupi: Rozumiem, regulamin to świętość. Niemniej osoby ze złym plp, mówią że mają pobrane to z gdrive ACL. Czy jest możliwe sprawdzenie jakie pliki były wcześniej i czy czasem, ktoś nie wrzucił przypadkowo złej wersji PLP z poprzedniego sezonu. Dziwne jest to że zawodnicy ścigają się w różnych ligach, więc muszą co chwila aktualizować plp, a lepszym faktem jest to ze np adziu nie scigal sie w poprzednim sezonie w acl wiec nie mogl miec poprzedniej wersji plpacl.

•  

@Turbo_ONE: rozwiń "mam paczkę RWEK". Którą wersję paczki? Kiedy ściągniętą? Skąd ściągniętą? Na dysku od 20 października paczka aplikacji nie była zmieniana i jest w niej poprawne PLP.
      @Sefni: może nie świętość, ale jedno ustępstwo prowadzi do kolejnych, a nieprzemyślana zmiana zasad weryfikacji i karania PLP, które pociągają za sobą kolejne zmiany, i to w trakcie sezonu, może mieć nieprzewidziane skutki. Paczka aplikacji była aktulizowana 20 października, czyli między luźnym R0 i R1, nie wiem co tam było wcześniej, nie wiem kto kiedy i skąd pobierał PLP przed R1.

•  

@Plupi: nie pisalem tego w negatywnym znaczeniu :D. Niemniej byly dwie paczki, pierw bylo wszystko w jednej paczce, potem to rozlozono na czynniki pierwsze. Dlatego sie rowniez spytalem czy mozna przesledzic jakie pliki znajdowlay sie wczesniej.

•  

ściągałem ja na wyścig R0 jak dla mnie to było logiczne ze będzie to na paczka na sezon, trochę wyżej wkleiłem linka do paczki która mam na dysku. W regulaminie ACL wyraźnie jest napisane ze R0 11.10.2018 - Nürburgring Nordschleife - 90 minut (wyścig testowy 34 sloty) wiec coś te testy wam nie wyszły :(

•  

@Turbo_ONE: o tym jak traktowany był i jest wyścig R0 pisałem wyżej. O konieczności aktualizacji paczki aplikacji - nie raz aplikacje zmieniają się trakcie sezonu, bo coś udało się udoskonalić albo wyszła nowa wersja - było n ogłoszeń w n miejscach.

•  

@Turbo_ONE: na Monzie znowu wystartowałeś ze złym PLP.

•  

zmieniałem przed wyścigiem :/