Wpis z mikrobloga

409071,79 - 10,50 = 409061,29

Wczorajszy wieczorny bieg - bieżnia - znów. Założenie treningu 4-3-2-1km z założeniem tempa ~5:30;5:00; 4:45; 4:30.Po ok 10min rozciąganie, rozgrzewka wliczona w pierwsze 4km), nie liczac pierwszego km (5:59 aż!) - reszta poszła w miarę sprawnie, czasy ok 5:25 średnio. Później czas na 3km bez przerwy na szybsze tempo i tutaj wstrzelić się nie mogłem - 5:08, 5:02, 5:06 średnio aż, chwila truchtu (ok 2min.) i czas na 2km - tutaj tempa prawie idealne 4:46 i 4:45, truchtu niecałe 2 min. i ostatni kilometr w 4:24. Schłodzenie i koniec.

Ależ się znów rozpisałem, dziś wolne od biegania, a w tym tygodniu od treningów jako takich też- formy się już nie zrobi i tak. Jutro trucht + przebieżki ewentualnie, i czekamy na niepodległościowe biegi.

Miłego czwartku!

#bieganie #tomekbiega

#sztafeta #ruszmiasto

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

źródło: comment_IwbXhQj47yLVPaMdvlVud8wBE2ePJ6eV.jpg
  • 13
@tomekkp: :) Myślałem, że to coś zupełnie innego. Interwały jakie znałem do tej pory to po prostu krótkie, szybkie odcinki wplecione w normalny bieg. A u ciebie w rozpisce wyglądało to tak, jakbyś biegł coraz szybciej, z przejściem z szybkiego odcinka w jeszcze szybszy. Rozumiem, że między każdym z tych interwałów był odpoczynek w formie wolnego biegu, tak?
@azamat Dzięki za odpowiedz :)
@chuckd A widzisz sorry, po bieganiu byłem jak odpisywałem. To było 4-3-2-1km w różnych tempach założonych. Przykładowo, 4 km robisz w tempie spokojnym, potem 3km (tutaj bez przerwy akurat ja przechodzę) w tempie powiedzmy polmaraton bądź ciut szybciej , potem chwilą truchtu i 2km tempa na 10km i trucht na uspokojenie i ostatni km powiedzmy tempo na 5km biegu. Gdzieś w necie ktoś to opisywał dokładnie,na jakimś portalu biegowym i czasem też
@chuckd: @tomekkp: Taki trening nazywają BNP, czyli biegiem z narastającą prędkością. Typowy trening interwałowy to po prostu odcinki biegane z dużą intensywnością i przerwą na odpoczynek między każdym.

No ale oczywiście wachlując parametrami, można stworzyć nieskończoną ilość różnych treningów.
@chuckd: @oldgamesfan: To do końca BNP nie jest typowe - bo w BNP przejścia temp są widoczne i bez przerw - tutaj taka modyfikacja tego treningu wg. własnych sił i możliwości (by nie zajechać się - wcześniejszy dzień czułem w nogach jeszcze) - ale fakt faktem, że bliżej do BNP niż do treningu interwałowego